Скидати „наплічник проблем” бійцям допомагають інструктори-побратими

Скидати „наплічник проблем” бійцям допомагають інструктори-побратими
Учасники проекту "Побратими" надають духовно-психологічну допомогу бійцям за принципом "рівний рівному"
Серед команди бійців-інструкторів в Україні є відомі тернополяни, зокрема Андрій Шараскін (Богема), Валерій Чоботар (Гатило), боєць „Айдару» Тарас Ковалик, психолог і офіцер Катерина Мельник, громадський активіст і учасник АТО Володимир Малишевський, військовий капелан о. Микола Квич, психотерапевт Олег Гуковський.

За принципом „рівний рівному” надають духовно-психологічну допомогу та підтримку бійцям АТО учасники проекту „Побратими”. Вони допомагають бійцям подолати  посттравматичний стресовий розлад, в боротьбі з залежностями, агресією, допомагають  вийти з травми і знайти місце в соціумі.

Учасники проекту „Побратими” - це 20 підготованих інструкторів, переважно це учасники бойових дій, військові капелани. Вони закінчили програму тренінгів, розроблених датськиим психотерапевтом Дітте Марчер. Вона має багаторічний досвід перебування в гарячих точках світу і запровадила таку програму допомоги для датських ветеранів, учасників бойових дій. Цього року ця програма запроваджена в Україні.

  • Ми сформували закриту групу людей з одним досвідом, які були безпосередньо в АТО, і навчили їх допомагати собі та іншим бійцям, - розповів психіатр, психотерапевт, асистент розробника проекту Дітте Марчер (CEO of Bodynamic International, Denmark) у проекті Wounded Warrior Ukraine (Побратими) Олег Гуковський. - Проект заснований активістом з Америки Романом Торговицьким - корінним москвичем, який був учасником подій на Майдані, і має сильну проукраїнську позицію. Роман знайшов мою вчительку, датського психотерапевта Дітте Марчер. На основі свого досвіду перебування в гарячих точках і концепції бодинаміки – виду тілесно-орієнтованої психотерапії - вона розробила програму психологічної реабілітації ветеранів війни на основі принципу „рівний рівному”. Ця програма вже 2 роки працює в Данії.

Цей принцип, за словами психотерапевта, широко використовується в роботі з людьми, які пережили і переживають складні життєві ситуації.  

Відео дня
  • Психіка ветерана, військовослужбовця особлива, - зазначає психотерапевт. - Вони не задоволені рівнем надання професійної допомоги від медиків, бо в них йде чітке відмежування „свій-чужий”. Скільки би ти не мав дипломів, яку б ти не мав кваліфікацію, скільки б ти не доводив, що ти хороший кабінетний психолог, проте, якщо не встановлюється добрий контакт, то ти не можеш допомогти людині на належному рівні.

Ідея проекту в тому, що ветерани є найкращі фахівці з тих питань, що саме з ними відбувається – в своєму посттравматичному стресовому розладі, безсонні, в боротьбі з залежностями, агресією. Потрібно лище дати їм ефективні інструменти, щоб допомогти вийти з цієї травми самому, а згодом і допомогти іншим бійцям.

- Наша допомога не заміняє в подальшому професійної психотерапевтичної чи психіатричної допомоги чи реабілітації для бійців, але це є та ніша допомоги для ветеранів, до яких важко знайти правильний підхід іншим фахівцям, - зазначає Олег Гуковський. – Адже бійці закриті в собі і найкраще до них „достукатися” можуть їхні побратими, які навчені працювати з психотравмою, посттравматичним шоком, знають як допомогти повернутися з війни не лише фізично, а й емоційно.

В Україні є перша група інструкторів проекту „Побратим”, є сторінка цього проекту Wounded Warrior Ukraine в Фейсбуці, також планується створити мережу чи осередки у військових частинах, на полігонах, де буде можливість проводити тренінги.

- Я б не ставив питання краща датська методика чи ні, питання в тому, що це методика допомоги при посттравматичному розладі легко засвоюється, ветеран, який пройшов тренінг, не стає психотерапевтом, але він отримує навички, - зазначив Олег Гуковський. - Це як отримати навички з тактичної медицини, ви ж після цього не стаєте лікарем, але знання може допомогти опанувати свої проблеми і допомогти це зробити таким як ти, тобто змогти інтегрувати свій досвід, змогти з ним справитися.

- Або, як кажуть, змогти „закрити себе в коробочку” хоча б до того моменту коли закінчиться війна і ти зможеш потім свої проблеми "розібрати по детальках", - додала військовий офіцер-виховник, психолог, волонтер Катерина Мельник. 

Учасники проекту сподіваються, що він буде продовжуватися й надалі, і бійців, які пройдуть цей курс буде більше.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:40 На Тернопільщині зустріли звільненого з полону бійця Олега Кравця 20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up