Зможуть користуватися після бойових на Донеччині: у Тернополі презентували крісло для реабілітації військових

Крісло для покращення фізичного та психологічного здоров’я військових наразі тестують у «Домі ветерана» в Тернополі. Незабаром його перевезуть на Донеччину, де ним користуватимуться українські захисники.
Аби ознайомитися з інноваційним кріслом Shiftwave та почути реальні відгуки, журналісти «20 хвилин» вирушили у «Дім ветерана». Одразу потрапити у спецкімнату не вдається, адже там триває сеанс для дружини військовополоненого. Представниці простору наголошують, такий аншлаг вже кілька тижнів, адже всі хочуть спробувати.
Відновлення та оздоровлення військових
ShiftWave – пристрій для покращення фізичного та психічного здоров’я, розроблений для швидкого зниження стресу, поліпшення сну, відновлення нервової системи та полегшення болів, в тому числі фантомних болів. Інноваційне крісло розробили фахівці інституту Shiftwave для загального оздоровлення та контролю стресу з метою реабілітації захисників.
Це оздоровча система, яка використовує інтелектуальні схеми зміни імпульсної хвилі тиску для перезавантаження нервової системи. Пристрій працює за допомогою пульсуючих хвиль тиску, які активують нервову систему, покращують циркуляцію крові та допомагають розслабити м’язи. Він оснащений медичним пульсоксиметром, диском контролю інтенсивності хвилі пульсового тиску, а також сучасною аудіосистемою, що забезпечує звук студійної якості.
Ідея придбати його для військовослужбовців належить жінці полеглого Героя Ользі Коновал. Вперше з пристроєм жінка ознайомилася у Швеції під час проєкту організації Repower, яка займається відновленням ментального здоров’я бойових медиків.
– Під час проєкту організатори презентували нам крісло Shiftwave. Вони на прикладі учасників показали, які дива воно може робити з людським організмом лише за 30 хвилин чи годину. Бойові медики, які мали поганий сон, наслідки посттравматичних стресових розладів користувалися ним. Пам’ятаю, що вони лягали на крісло, слухали півгодинну програму і одразу засинали. На ранок нам розповідали, що вперше за довгий проміжок часу проспали всю ніч. Також вони сказали, що поступово перестали снитися жахіття і зникли здригання, – згадує пані Ольга.
Результати учасників вразили тернополянку. Вона порадилася з військовослужбовцями і вирішили придбати аналогічне крісло для хлопців, які виконують бойові завдання на Донеччині. Вартість одного крісла – $10 500. Але для українських військових погодились продати за $8 000 та дозволили оплату частинами – на чотири місяці по $2 000.
Зазначимо, що кріслом ShiftWave вже активно користуються у центрі психологічного здоров’я та реабілітації МОЗ України «Лісова поляна», третій штурмовій бригаді та дитячому центрі.
Тернополяни встигли оцінити
На початку листопада крісло Shiftwave привезли до Тернополя, де його можуть протестувати всі охочі. У чергу записуються студенти, ветерани війни, діти, дружини військовослужбовців та загиблих Героїв. Серед них і ветеран війни Євген Трофімяк. Чоловік перебував на фронті півтора року, де отримав поранення і відновлюється вдома.
– З лютого 2023 року я пішов на фронт. Разом з побратимами воювали на Харківщині, Донеччині, Луганщині. Стояли на захисті Вовчанська, Бахмута, Часового Яру, Кліщіївки, Серебрянського лісу. На фронті отримав поранення, пройшов лікарську комісію і мене визнали непридатним. Наразі вдома відновлююсь, бо маю проблеми зі здоров’ям та погано сплю, – розповідає пан Євген.
Про наявність крісла Shiftwave дізнався від знайомих і одразу вирішив випробувати на собі новітні технології. Журналістам «20 хвилин» каже, що це – неймовірна річ.
– Я регулярно приходжу, щоб скористатися кріслом. Спочатку дівчата ставили програму на 10 хвилин. А далі збільшували до 20, 30 хвилин. У мене були звуки природи, програми релаксу. Я виконував все, що промовляв голос у навушниках. Додатково від шиї до ніг відчуваєш вібрацію. Мені дуже подобається, вважаю, що такі пристрої мають бути на передовій, у реабілітаційних центрах. Він допомагає нормалізувати дихання, заспокоює, я краще сплю, — додає пан Євген.
Випробовує інновації на собі і дружина полоненого військовослужбовця з Маріуполя пані Олена. З її слів, вона погано спить, а також має деякі проблеми зі здоров’ям. Загалом відвідала вже п’ять сеансів.
– Перші два-три рази я не відчула обіцяних ефектів. Але потім мені збільшили час сеансу та потужність хвиль. І це було дивовижно. Важко описати, але тобі просто стає легше фізично. Здається, що з моїх плечей забрали п’ять кілограмів. Мої плечі нарешті розслабились, а також вперше за довгий час я прокинулася у нормальному стані, – каже пані Олена.
Зауважимо, що військовослужбовці та їхні родини можуть скористатися кріслом безоплатно, а ось інші – за донат 200 гривень. Зібрані кошти витратять на погашення третьої та четвертої частини вартості приладу.
Військові на Донбасі вже чекають
Незабаром крісло перевезуть на Донеччину, де воно допомагатиме відновити фізичний та психологічний стан військових після виконання бойових завдань.
– Після бойових завдань хлопці повертаються змученими, вони потребують повноцінного відновлення. Через жахи війни вони погано сплять, мають проблеми зі здоров’ям. Але вони не можуть пройти курс лікувального масажу, відвідати консультації фахівців. Запрошувати фахівців на Донеччину нераціонально, адже це треба забезпечити місцем для спання, харчуванням. Тому військові зраділи, коли дізналися, що крісло вже вдалося привезти в Тернопіль. Але я їх одразу попереджаю, що користуватися не зможуть ті, хто має у тілі мігруючі уламки або вживлені пристрої, – наголошує тернополянка.
Військові планують встановити Shiftwave в окремій кімнаті, аби після завдання кожен мав змогу розслабитися та відновитися наодинці. Пристрій повністю залежить від електроенергії. За потреби будуть використовувати альтернативні засоби живлення.
Читайте також:
Нашим хлопцям на Курський напрямок терміново потрібен автомобіль: підтримайте збір
Сенсорні протези у Тернополі допомагають захисникам відновитися після ампутації
«Привіт, кохана, я вдома…» Тернополянин Сергій Бойчук повернувся з російського полону
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.