Можливий мотив Москви – завдати Україні збитків розривом виробничих ланцюжків

Можливий мотив Москви – завдати Україні збитків розривом виробничих ланцюжків

З 15 березня припинено будь-які вантажні перевезення через лінію розмежування на Донбасі.

Поки що я не бачу в цій ситуації визначеності. З одного боку, Москва заявляє про те, що блокада порушує Мінські домовленості і протестує проти неї. З іншого боку, представники "республік" говорять про те, що блокада їх не турбує, і переоформлюють співробітників підприємств групи СКМ на нові юрособи, зареєстровані в "республіках". Можливо, "поїзд уже пішов", і в Москві ухвалено рішення, що реінтеграція ОРДЛО в Україну на її умовах малореальна. Можливо, РФ вирішила, що реальніше нанести Україні економічних збитків "націоналізацією" і розривом виробничих ланцюжків між контрольованими і неконтрольованими територіями.

У цьому випадку Україна втратить податки, що сплачуються підприємствами, розташованими на неконтрольованих територіях, але зареєстрованими в Україні, а також їх валютну виручку.

Також скоротиться виробництво і виручка підприємств на підконтрольній території, які використовували сировину з ОРДЛО. Це відбудеться через тимчасовий різкий ефект від розриву ланцюжка поставок та скорочення цінової конкурентоспроможності після переходу на більш дорогу імпортну сировину.

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, експерт РПР.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:02 Заявляє, що його катували у ТЦК і незаконно мобілізували. А на паперах: він перебуває в СЗЧ photo_camera 22:00 Родимки на тілі: як розпізнати, коли є небезпека та чому в декого їх дуже багато 21:35 Графік відключення світла в Тернополі та області: 19 лютого діятимуть обмеження для бізнесу 21:03 Тернопільська Нива зіграє товариський матч з Поділлям Від читача 17:38 Грантова підтримка бізнесу від Служби зайнятості 20:00 Відзнаки, годинники, парасолі й не тільки: понад мільйон витратила міськрада для нагородження 19:00 Пенсії в Україні зростуть з 1 березня, але не для всіх: кому і наскільки підвищать 18:03 Чотири школи в Тернополі отримають генератори 17:20 До 15° морозу вночі та до 1° тепла вдень прогнозують на Тернопільщині в найближчі дні 16:51 Водій, який наїхав на чоловіка, відбувся умовним терміном. Але травмований відсудив гроші у ТЦК 16:20 Долар та євро знову здорожчають 15:52 «Оглушлива тиша» в обласному художньому музеї: 11 історій про полон і очікування photo_camera 15:20 Фарбувати, прибирати, ремонтувати: двомісячник благоустрою проведуть у Тернополі 14:45 У замкненій квартирі на Тарнавського виявили бездиханне тіло жінки 14:37 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 18 лютого) 14:10 Три гектари території Дністровського каньйону знову у держвласності — суд задовольнив позов 13:37 П'яний водій пропонував хабар поліцейським. Тепер може отримати ув'язнення 12:55 Кращі спортсмени з Тернополя із 1 березня отримуватимуть щомісячну стипендію 12:47 Укртелеком безкоштовно прискорив оптичний інтернет до 1 Гбіт/с (новини компаній) 12:18 П'яний службовець ТЦК у Бережанах врізався в дорожній знак та протаранив службове авто — поліція
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up