Тернопільські психологи: як зберігати спокій дорослим і дітям у період дії воєнного стану

Тернопільські психологи: як зберігати спокій дорослим і дітям у період дії воєнного стану

Як пояснити дітям різного віку, що відбувається в країні, на чому робити акценти, як відповідати на питання дітей різного віку, і що можна робити, щоб зняти напругу, пояснили тернопільські психологи

"Все буде добре"

Батькам варто пам'ятати, що від їхньої поведінки залежить фізичне і психічне здоров'я їхніх дітей, зазначає кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В.Гнатюка Ірина Чорна. І дає кілька порад, як зменшити стрес від складних новин:

* Не панікуйте, не критикуйте рішення влади в присутності дітей! Такою поведінкою Ви травмуєте психіку дитини, формуєте у неї емоції страху, паніки. Усі політичні аналізи та умовиводи поза вушками дитини!

* Ключові слова - Все буде добре, нічого не бійся, ми поруч, ми з тобою.

Відео дня

*Пояснюйте дітям, що указ Президента сприятиме посиленню обороноздатності нашої країни; що при владі дорослі розумні люди, які дуже виважено приймають рішення; що роблять все, щоб захистити Україну від агресивного сусіда; що всі країни світу на нашому боці і підтримують Україну. 

* Не ігноруйте питання дитини. ВІдповідайте на питання дітей спокійно, виважено, дозовано, без зайвого емоційного забарвлення. Завершуйте фразою:"ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ". Після чого переключайте увагу дитини на інші проблеми.

* Доцільно скеровувати школярів на збір подарунків для воїнів до Дня святого Миколая. Турбота про інших відволікає від власних проблем та емоційних розладів. Тому і самі подумайте, чим можете бути корисними для тих, хто нас захищає.

Важко справитися з тривогою - робіть щось руками

Зробити своєрідну "дієту" на новини зараз радить практичний психолог, психотерапевт, фахівець з роботи з батьками і дітьми, сім'ями, а також в роботі з кризами і травмами Світлана Ломовцева.

- Я би радила не нагнітати обстановку, зробити дієту на новини - 1 годину в день, - радить психолог.

Крім того, психолог дає кілька порад, що робити, щоб зняти рівень напруги:

* Бережіть своє здоров'я, не нагнітайте тривоги;

* Робіть ті речі, на які ми можемо вплинути: їсти вітаміни, щоб не хворіти, гарно висипатися. Коли ми здорові і відпочили - ми в ресурсі і можемо дати раду собі і своїм дітям.

* З дітьми говорити спокійно, не нагнітаючи тривоги... і краще не про політику. Якщо з тривогою важко справитись, можна щось робити руками.

* 2-річній дитині нічого не треба пояснювати. Їй головне, щоб мама була поруч, здорова і не панікувала, не йойкала і не кричала. Тоді і дитина буде відчувати себе захищеною. У 5 років - те саме.

* 10-річній дитині, та й то, коли сама запитає, відповідати простими словами, спокійним голосом: що зараз складна ситуація в країні. І досить.

"Замість вечірніх, дивіться ранкові новини. Вони добріші"

 - Щодо останніх подій в країні можу сказати лише, що в принципі нічого страшного не сталося - війна в країні п'ятий рік триває. І всі це знають. Просто зізнаватися в цьому собі страшно. Тому коли про це заявляють офіційно - це, звичайно, лякає. Але, нічого, за пару днів звикнемо, - зазначає психолог, психотерапевт Ігор Лубківський.

* Що з стосується того, як говорити до дітей - то основне - не брехати їм, просто пояснювати це треба відповідно до їхнього віку. Діти дуже розумні, насправді, вони зрозуміють. І сказати їм, що все обов'язково буде добре, бо воно й справді так буде.

* Ні один диктаторський режим в історії ніколи довго не існував. Росія і так вже перебрала всі можливі терміни свого існування. Тож наша справа - зберігати спокій і відданість власній державі. І робити свою справу.

* А щоб зберігати цей самий спокій, рецепти відомі давно - більше часу проводити на свіжому повітрі, не нервуватися по дрібницях, не уникати фізичної активності, регулярно харчуватися і добре висипатися... 

* Із телевізійними новинами треба бути обережними, особливо з вечірніми випусками, бо нерідко журналісти в гонитві за телеаудиторією спеціально все тільки нагнітають. Краще дивіться ранкові новини - там зазвичай все якось добріше виглядає.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled Від читача 12:17 Пів мільйона грн компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади 18:00 У замку на Тернопільщині організовують толоку 17:00 26-річний тернополянин за 4500 доларів став «батьком» трьох литовських дітей 15:30 Причетному до організації вибухів у Тернополі повідомили про ще одну підозру 15:07 «Афілійований міні-EdCamp Ternopil»: що зібрало у 19 школі майже дві сотні освітян? 14:00 На Тернопільщині мотоцикліст врізався в кам'яну огорожу — є постраждалі 13:30 Патріотична організація «Центурія» проводить набір активної молоді 13:00 На п’ятьох вулицях Тернополя триває поточний ремонт дорожнього покриття 12:33 Кременчанину, який торгував зброєю, повідомили підозру 12:00 На дорогах Тернопільщини вітер повалив понад 20 дерев 11:35 На Тернопільському ставі починається сезон водних прогулянок 11:15 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (новини компаній) 10:45 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов риби 10:10 На Оболоня пограбували жінку 09:50 Прямий маршрут Прага-Чоп: Укрзалізниця відкриває нові горизонти (на правах реклами)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up