День без поліетилену. Чи відмовляються тернополяни від пакетів? (ОПИТУВАННЯ)

- Журналісти «20 хвилин» поцікавилися у тернополян, чи ще використовують вони у побуті поліетиленові пакети та що потрібно зробити, щоб остаточно від них відмовитися.
- Деталі читайте у матеріалі.
3 липня у всьому світі відзначають День без поліетиленових пакетиків. Поліетилен є шкідливим для навколишнього середовища, адже період розкладу цього матеріалу становить понад 200 років, а при спалюванні виділяє небезпечні для життя токсичні речовини.
Завжди з собою мають екоторби
Христина та Влад:
Треба виробляти пакетики з других матеріалів
Пані Раїса, пенсіонерка:
Поліетиленові пакети в рази дешевші
Роман, студент:
Потрібно переходити на еко
Галина, тернополянка:
Поки користуюся
Пан Мирослав, пенсіонер:
В громадських місцях немає альтернативи
Аліна, копірайтер:
За даними ООН, у світі щорічно використовують понад 5 трильйонів поліетиленових пакетів. При цьому у Світовий океан кожного року потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. А за даними Всесвітньої організації охорони дикої природи, щорічно від поліетиленових пакетиків помирають тисячі китів, дельфінів, черепах, акул та інших морських жителів.
А також нагадаємо, що з першого січня 2023 року остаточно набрав чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Журналісти «20 хвилин» перевіряли, чи дотримуються закону в тернопільських магазинах.
Автор: Андрій Менько
Читайте також:
Розділити зможемо, але чи є сенс? Що кажуть тернополян про сортування сміття
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Читач72Якщо і хтось з тернополян сортує сміття то Міська рада не сортує в Малашівцях бо сортувальна машина ржавіє без діла а ділові люди заробляють мільйони спільно з першими посадовими особами, перевізники -мільйонери лишень збагачуються на відходах але не сортують. В селах дуже висока плата за збір відходів а мешканці сіл без доходів і робочих місць не платоспроможні і тому орган місцевого самоврядування зобов'язаний збирати відходи за кошти Рад. Щодо пластикових пакетів потрібно людей забезпечити безкоштовними пакетами з екологічно чистого матеріалу за рахунок державних коштів які Європа надала Україні за чисту екологію. В Норвегії найбідніше село забезпечено євробруківкою вулиць, електронними сміттєконтейнерами, водопроводами з трубами харчової сталі, каналізації проведені до кожного двору, сільський пенсіонер має пенсію 44000 гривень і відпочинкову паркову зону яку обслуговує комунальна служба, село забезпечене мінімаркетом, медичною обслугою та іншими соціальними доступними послугами.А доходи нашого селянина нульові, роботу мають одиниці у фермерів аграріїв, пенсії отримують лишень інваліди 2400 грн.або мінімальну до 3000 грн, медичне обслуговування нульове або оплатне в Тернополі(операція на стегновий суглоб понад 100000 грн., Онко операції недоступні селянину по причині організованої корупції в лікарні. Люди приречені на смерть без надання допомоги по причині відсутності грошей, а головні лікарі стали мільйонерами і продовжують збагачуватися надалі.Маючі гроші селяни виїхали за кордон.То про яке сортування відходів може йти мова чи про пакети.Є селяни які не ходять місяцями по хліб в магазин бо не мають грошей( люди передпенсійного віку, пенсійного без стажу, хворі-одинокі).Піднімаймо зарплати, пенсії, забезпечуємо роботою людей, достойну пенсію пенсіонерам, призупиняймо корупцію, запроваджуємо негайно медичне страхування про яке всім відомо але ніхто не впроваджує бо вигідно так головним медикам, тоді і європакети по 100 грн усі громадяни куплятимуть.
-
Viktor Aleksandrovich KaСудячи по церквах у кожнім кварталі,самі святі люди мешкають у місті...