«Ми мусимо відстояти своє», – командир роти 105 бригади ТрО Євген Шамрай

- Військовий за спеціальністю, батько трьох дітей Євген Шамрай у перший день повномасштабного вторгнення пішов до військкомату.
- Призначений командиром роти контрдиверсійної боротьби.
- Про свій бойовий шлях Євген Шамрай розповів в інтерв’ю Суспільному.
З чого все починалось
Перші три дні війни Євген Шамрай служив при військкоматі. Згодом його призначили командиром роти контрдиверсійної боротьби, його підрозділ почав бойове злагодження. Захисник розповів, що боролись з диверсійними групами противника та тримали оборону на бойових позиціях:
– Знаходячись в Тернополі, ми здійснювали контрдиверсійні заходи. Тобто виїжджали на різноманітні локації. Здійснювали розвідувально-пошукові дії по виявленню незаконних формувань. Під час знаходження у зоні бойових дій ми також здійснювали зачистки насалених пунктів. Перевіряли на наявність там противника. Використовували роту і як звичайну стрілецьку – тримали оборону, займали позиції.
«Найважче – це втрачати побратимів»
З серпня 2022 року підрозділ Євгена виконував бойове завдання у найгарячішій точці фронту – на Сході країни. Ось яким був перший бойовий вихід воїна:
– Ми заходили на позицію і нас виявили, по нам почався артилерійський вогонь. Хвилювань сильних не було. Але як командир підрозділу я переживав за те, щоб особовий склад мій, мої підлеглі, не постраждали. Я докладав зусиль для того, щоб усі були в укриттях і всі були захищені.
Євген зізнається, що найважче на війні – це втрачати побратимів. Говорить, якщо для ворога головне – виконати бойове завдання, то для українських Захисників в пріоритеті – збереження людського життя.
У жовтні командир натрапив на протипіхотну міну і отримав серйозне поранення. Спочатку сам надавав собі першу допомогу, потім його евакуювали побратими до польового шпиталю.
Налаштований довести справу до кінця
Зараз мужній воїн і батько трьох неповнолітніх дітей проходить реабілітацію. Після її завершення Євген рішуче налаштований повернутись на фронт. Говорить, що він ще не до кінця виконав своє завдання:
– Я ще мушу воювати, тому що треба довести цю справу до кінця. Не хочу взагалі, щоб мої діти цієї теми торкалися. Не хочу їм лишати цю проблему. У мене вони – неповнолітні. Я, в принципі, можу і не воювати. Але це мій свідомий вибір. Як то кажуть, хто, якщо не ми. Ворог прийшов до мене додому. Ми мусимо відстояти своє. Я вважаю, що зараз формується як раз і суспільство наше і держава Україна.
За виконання бойових завдань Євген Шамрай отримав 6 нагород, а також військове звання капітана.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали про фронтовий шлях комбата 82-го батальйону з Тернопільщини, який захищає прикордоння. Писали і про важкі військові випробування Донецьким аеропортом та полоном, які довелось пройти Захиснику Ярославу Гавянцю з Чортківщини.
Читайте також:
- «Нас надихає день перемоги»: комбат 82-го батальйону з Тернопільщини
- «Маестро-Кіборг» з Копичинців: військовий сталевої закалки з тонкою творчою натурою
- «Ластівка» з Тернопільщини прикриває вогнем піхоту
- Він у вільний час розписує тубуси гранатометів. Історія «Друга безіменного» з Тернопільщини
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Дякую за вашу відвагу і жертовність ,ви наші титани .
Швидкого відновлення вам,Бережи вас Господь ,усіх усіх наших Героїв.
Благослови Боже, на перемогу, над ворогом нашим.
Героям Слава !