Ініціатором збору допомоги виступила вчителька Лілія Бакало. Усі кошти вона обіцяє передати на потреби лікарень Тернополя та області. Після розмови з педагогом нам стало відомо, що благодійна допомога закладам – це винятково її ініціатива, навчальний заклад ніяких грошей не збирає.
Директорка школи №3 Руслана Петрокушин розповіла, що ідея збору коштів виникла у вчительки Лілії Бакало.
– Вона й сама перехворіла на коронавірус, на власні очі бачили ситуацію в лікарнях. Тому в неї виникла ідея допомогти їм, – каже директорка. – Педагог відкрила благодійний рахунок та звернулася до мене з письмовою заявою, щоб я посприяла розміщенню інформації на сайті школи.
Вчителька Лілія Бакало пояснила журналісту "20 хвилин", що вирішила допомогти, адже, на її думку, зараз хворих більше, тому потрібно підготувати лікарні.
Напередодні вона опублікувала такий допис на своїй сторінці у Фейсбук.
Вчителька обіцяє, що всі гроші передасть одній лікарні, або ж розподілить на всі лікувальні заклади міста. Залежно від того, скільки вдасться зібрати.
– Я буду звертатися в бухгалтерію закладів, аби мені прозвітували, куди витратили кошти і про все пізніше напишу на сторінці в Facebook. Скільки вже вдалося назбирати? Цього сказати не можу, боюся, що до мене знову почнуть телефонувати аферисти та намагатимуться ці гроші забрати, – додала жінка.
Ми також поцікавилися у керівників медичних закладів Тернополя, чого їм зараз найбільше бракує, чи можуть тернополяни долучитися до збору необхідних речей.
Директор КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня №3»
– Наша лікарня повністю забезпечена не тільки медикаментами, але й штативами та постільною білизною і всім необхідним.
Станом на 13 квітня, у закладі перебуває 89 пацієнтів, хворих на COVID-19. Лікарня розрахована на 125 ліжок, і біля всіх них є кисневі концентратори чи кисневі точки.
Директор КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»
– У нашій лікарні зараз є все необхідне – від медикаментів до білизни та штативів.
У закладі зараз перебуває 11 дітей з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом, під ковідних хворих ми передбачили 70 ліжок. Окрім того, у лікарні є 8 апаратів ШВЛ, а також 39 кисневих точок та концентраторів.
Директор КНП «Тернопільська міська лікарня швидкої допомоги»
– Ми всім забезпечені. Але якщо говорити, наприклад, про постільну білизну, це речі, які потребують постійного оновлення.
У нас зараз є 103 хворих на ковід, лікарня розрахована на 160 ліжок. Щодо апаратів ШВЛ та кисневих концентраторів, їх вистачає. Апаратів ШВЛ у нас 19 та 84 кисневих концентратори.
Речниця міськради
– Заклади оновлюють м‘який інвентар по мірі необхідності, зараз дійсно більше зношується постільна білизна, бо постіль в ковідних відділеннях більше потребує прання і більше зношується.
Медичні заклади забезпечуються міською радою по мірі можливості. Зокрема, на попередньому засіданні виконавчого комітету на придбання медичного обладнання (концентраторів та моніторів спостереження) для міської лікарні швидкої допомоги спрямовано 450 тис. грн та ще понад 1 млн грн – для міської комунальної лікарні №2. Окрім того, 250 тис. грн з бюджету громади направляється на відшкодування вартості медикаментів для хворих на діабет.
Якщо ви знаєте, яка насправді ситуація у закладах, напишіть про це у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер