Їдуть звідусіль, щоб помилуватись: на своєму городі чоловік з Теребовлянщини висадив поле кал

- Спочатку власник дивовижного місця придбав дві цибулини екзотичної квітки, а потім їх краса так захопила, що вирішив їх розсадити на власному городі.
- Василь Романчук з села Підгайчики, що на Теребовлянщині, розповів про своє особливе захоплення, яке перетворив і на добрий заробіток. До нього звідусіль їдуть і щоб помилуватись неймовірними квітами, і щоб зробити фото, а ще забрати частинку краси до свого дому.
Історію пана Василя ми розповідали минулого року в матеріалі: Нова фотозона: на Тернопільщині чоловік виростив унікальне квіткове поле із тисячі кольорових кал
Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/lyudi/nova-fotozona-na-ternopilschini-cholovik-virostiv-kvitkove-pole-iz-tis-11103005.html
Зараз поле стало ще більшим, а сорти неймовірних кал різноманітнішими. Є рожеві, фіолетові, білі та навіть помаранчеві кали. Видовище зачаровує.
"Квіти — це моя любов"
— Я завжди любив різні квіти. Це моє захоплення. У мене були лілії, гладіолуси, хризантеми. Одного разу на ринку побачив кали, і вони дуже припали до душі. Придбав кілька, потім ще кілька, а далі почав розмножувати сам, — розповідає про початок захоплення власник диво-поля.
За словами чоловіка кали не вибагливі до догляду. Їх потрібно просапати, аби бур'яни не заглушили. Щодо шкідників, то вони до цих квітів не ласі, тож можна і не кропити. Рости вони можуть як просто неба, так і у горщиках.
— Восени квіти треба обережно викопувати, аби під час роботи не пошкодити, далі треба почиcтити від землі, просушити. Потім всю зиму зберігати в холодному місці. Взимку у мене весь підвал заставлений ящиками з цибулинами кал, — каже пан Василь. — Ця квітка любить напівтінь, але в мене на городі квіти адаптувались самі.
Вирощує кали десять років
Сестра Василя Романчука, пані Олександра, каже, що і сама не впоралась б із такою кількістю квітів, а от чоловіча витримка тут незайва.
— Він дуже довго вивчав, як за тими квітами доглядати, бо для наших місць вони є незвичні. Є один такий вид, який мій брат створив сам, зробив селекцію. Зібрав насіннячко, потім його вирощував в горщику, потім в грядку і тепер у нього є свій колір. От нещодавно були люди одразу після дощику, трохи затоптали, то Василь вже там сапає, щоб був гарний вигляд, -— каже сестра квіткаря. — Ми думаємо про те, щоб встановити там фотозони. Люди запитували, чому нема. Але насправді це все вийшло дуже спонтанно.
Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/lyudi/nova-fotozona-na-ternopilschini-cholovik-virostiv-kvitkove-pole-iz-tis-11103005.html
Скільки цвістимуть кали залежить від погоди. Здебільшого цвіт є 5-6 тижнів. Деякі квіти тримаються і до осені, але квіти втрачають форму та колір.
— Цього року пік цвітіння був на початку липня, але кали є різні: є такі, що цвітуть довше, а є і такі, що лише два-три тижні милують око квітами.
Приїжджають, щоб купити і просто помилуватись
Після розповідей про пана Василя та його захоплення в соцмережах, у Підгайчики почали з`їжджатись люди: хтось хотів купити квіти і собі, хтось — сфотографууватись в красі, а хтось просто аби помилувати очі та душу.
Чоловік зізнається що до такої уваги не був готовий і навіть дивувався, чому відвідувачів так багато. Все ж переконує: таку красу закритою тримати не можна.
— Звісно приємно, що людям подобається. Як то кажуть, красою треба ділитись, тому я гостям радий завжди, — говорить чоловік.
Довідка
Село Підгайчики розташоване за 7 км від Теребовлі. Дорога з Тернополя автобусом займе близького години. Автобуси як з центрального автовокзалу, та й і з приміського відправляються кожні півгодини. Вартість квитка - 40 гривень.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Люда Головко
Люда Стасик
Людмила Людмила
Людмила Рибачок