До 50 грн за букет підсніжників: де в Тернополі продають попри заборону і які штрафи загрожують

У Тернополі червонокнижні первоцвіти продають на вулиці Руській. Скільки просять за букет та чи знають за штрафи – поцікавилися журналісти «20 хвилин».
На вказаній локації ми помітили лише кілька продавчинь з підсніжниками. Вони сформували квіти у букетики, за які просять 45-50 гривень.
– Я не збираю рослини в лісі чи на території заповідників, а вирощую на власному городі, то які тут можуть бути штрафи? Маю невелику ділянку для квітів, там і вирощую. Вперше привезла ці букетики до Тернополя. Думаю, може, хтось придбає для дівчини чи матусі – на радість їм, – каже продавчиня пенсійного віку. – Вважаю, що 50 гривень за такий букетик – нормальна ціна. Якщо щодня змінювати воду, то тиждень часу простоять, створюватимуть весняний настрій.
До букетів з підсніжниками продавчині додають гілочки ялинки чи туї. Також подекуди обмотують їх гофрованим папером різних кольорів: зелений, рожевий, червоний, фіолетовий. Якщо брати одразу кілька букетів – продавчині можуть зробити знижку на 3-5 гривень.
– Я приїхала вперше і востаннє з підсніжниками, бо люди не дуже купують, а це час та гроші на транспорт. Нехай краще на клумбі вдома зростають, – каже продавчиня.
Продавці та покупці можуть отримати штраф
З середини лютого до травня на Тернопільщині триває всеукраїнська екологічна операція «Первоцвіт-2025». У 2025 році фахівці державної екологічної інспекції у Тернопільській області вже склали один адміністративний протокол. Це сталося сьомого березня на ринку Тернополя.
Продаж первоцвітів порушує природоохоронне законодавство та Закони України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього природного середовища України», а також правил торгівлі.
Фахівці державної екологічної інспекції у Тернопільській області наголошують, що за незаконне збирання, транспортування чи реалізацію цих рослин передбачені значні штрафи та адміністративна відповідальність:
- частина перша статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: за незаконне придбання, збут та розповсюдження об'єктів рослинного світу передбачили штраф від 510 до 1 700 гривень;
- частина друга статті 88-1: за ті самі дії, вчинені щодо рослин, що зростають у межах природно-заповідного фонду, занесені до Червоної книги України або охороняються міжнародними договорами, штраф становить від 1 700 до 3 655 гривень;
- стаття 91: за незаконне збирання рослин у межах природно-заповідного фонду передбачили штраф для громадян від 153 до 408 гривень з конфіскацією засобів правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів;
- стаття 90: за знищення рослин, занесених до Червоної книги України, передбачили штраф для громадян від 340 до 510 гривень із подальшою їх конфіскацією.
Важливо! Відповідальність несе не тільки продавець, а й покупець квітів. Адміністративна відповідальність передбачає штрафи та відшкодування збитків, розрахованих на кожну рослину.
Якщо ви виявили факт їх продажу – про це просять повідомляти у муніципальну інспекцію:
- 067 447 31 86;
- 067 447 32 78;
- 067 447 32 78 (Viber).
Поліцію за номером «102», або Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області: 0352 259 582.
Читайте також:
Тернопіль заполонили тюльпани: скільки коштують квіти 8 березня?
Є редис, свіжа риба та м'ясо: які ціни на сільськогосподарському ярмарку у Тернополі
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Так, влада в нас кончена, але це не означає, що ми повинні поводити себе як бидло і руйнувати все навколо.