Діти мерзнуть і спізнюються. Кого насправді возять у шкільних тролейбусах Тернополя – ми перевірили

Діти мерзнуть і спізнюються. Кого насправді возять у шкільних тролейбусах Тернополя – ми перевірили
  • Сильні морози стали каталізатором обурення тернопільських батьків. Їх дітям доводилося чекати тривалий час на зупинці, щоб сісти у транспорт. Туди заходять і дорослі пасажири, та й час прибуття на зупинки непродуманий. Уроки в цей час уже йдуть. 
  • Ми перевірили, кого насправді возять у шкільних тролейбусах та чи ходять вони за розкладом.

Протягом тижня на різних зупинках міста ми спостерігали, як курсують шкільні тролейбуси, хто в них сідає, та о котрій годині вони прибувають. Та, відповідно, звірили із графіком, який опублікували на сайті міськради. Кінцевий час прибуття шкільних тролейбусів на зупинки – 8.28-8.50.

Чекаємо 15-20 хвилин

Масив «Дружба», зупинка на вулиці Мазепи. Очікуємо на транспорт разом з іншими. 11 лютого, на годиннику 7:54. На зупинці разом стоять ще 20 людей, з них майже половина діти.

Відео дня

У цей же час до зупинки під’їхав перший тролейбус, не шкільний, та й дітям у нього також зайти не вдалося. Бо старші просто ринулися силою у транспорт. 

Деякі батьки пішли разом з дітьми на зупинку, що ближча до Центру міста. Кажуть. там ще є шанс зайти в тролейбус чи маршрутку. 

– Отак чекаємо на зупинці хвилин 15-20, не менше, – розповів один з батьків школярів, якого ми зустріли. – Я переживаю не за себе, надворі мороз, боюся, щоб діти не захворіли. Уявіть, пів години, коли на вулиці мінус десять.

Рівно о восьмій годині на зупинку під’їхали два автобуси, з них вийшло багато людей, а зайти всередину вдалося і декільком школярам.

О 8.01 тролейбус з табличкою «діти» прибув до зупинки на вулиці Мазепи. Майже всі неповнолітні зайшли всередину, а з ними і декілька дорослих.

Як розповіла одна з жінок, що очікувала на зупинці свою маршрутку, у шкільні тролейбуси регулярно впускають і дорослих.

– Буває і дорослі сідають, коли дітей мало на зупинці, – розповіла вона.

Ще один тролейбус прибув через п’ять хвилин. Таблички «Діти» на ньому не було, а тому до передніх дверей підійшли майже всі, хто був на зупинці. Та контролерка попередила, що всередину візьме спочатку дітей.

Діти сідають раніше, ніж прибувають шкільні тролейбуси

А що в Центрі. Зранку в Центрі було також чимало людей, зокрема і школярів. Майже всі учні сіли у звичайний громадський транспорт ще до того, як о 8.10 прибув шкільний тролейбус. За гарфіком він мав би прибути о 8:18.

Подібну картину ми спостерігали і на вулиці Пирогова. Діти обрали громадський транспорт, що приїжджає раніше та розповіли, що рідко сідають в шкільні тролейбуси, бо вони прибувають до школи пізніше за інші. Уроки в цей час давно тривають, тож графік абсолютно не підходить школярам.

До слова, на цій вулиці в шкільний тролейбус сіли також і дорослі. 

Зупинка на вулиці Володимира Великого. Туди мали б доїжджати діти, які навчаються в школі №26, №27, №28 чи 29.

Шкільний тролейбус на зупинку прибув о 8.31. Водій тролейбуса розповів, що більше дітей сідає на зупинці «Газопровід», звідки він і рушає вранці о 7.48. Але до шкіл, що знаходяться ближче до кінцевої зупинки, уже практично ніхто не їде Учні не встигають на заняття, які розпочинаються о 8:30.

Водій також додав, що через сильні морози в тролейбус дозволяють сідати також і дорослим.

За інформацією, що є на сайті міськради Тернополя, на кінцеву зупинку даний тролейбус прибуває о 8.35. тобто тоді, коли заняття в багатьох закладах освіти вже тривають.

Не можемо підлаштувати шкільні тролейбуси під всі школи

Як розробляли графік руху шкільних тролейбусів, якщо діти не встигають дістатися до школи до початку занять? З цим питанням ми звернулися до заступниці начальника Управління освіти Тернопільської міської ради Ірини Сум.

Так. за словами заступниці, в Управлінні освіти міськради дані про розклад дзвінків надавали в Управління транспортних мереж та зв'язку міськради

– Ми не можемо підлаштувати під кожну школу окремо шкільні тролейбуси. – каже вона. – Режим роботи заклад освіти обирає самостійно. Окрім того, у зв'язку з пандемією стояло питання щоб розвести дітей у часі прибуття в навчальний заклад для того щоб їм виміряли температуру та не було скупчення дітей.

Також пані Сум повідомила, що жодних письмових скарг від батьків в Управління освіти міськради щодо розкладу руху шкільних тролейбусів не надходило.

– Взагалі, в нас заклади освіти пристосовані для дітей за місцем проживання. І якщо хтось обирає інший заклад освіти, то нехай подумає, що йому потрібно буде туди добиратися. Нашим завданням стоїть першочергово зарахувати дитину до найближчого за місцем розташування закладу освіти, – підсумувала пані Сум. – Чи можна, щоб шкільні тролейбуси курсували на 10-15 хвилин раніше? Це питання до Управління транспорту.

Ідея хороша, реалізація кульгає

Ми запитали у тернопільських батьків, чи зручно користуватися шкільними тролейбусами.  Більшість коментаторів обурюються через те, що шкільним транспортом діти доїжджають до шкіл тоді, коли перший урок вже триває. Через це школярі змушені у звичайний громадський транспорт, де не завжди вистачає місця. А до деяких шкіл транспорт і взагалі не курсує.

Також батьки нарікають, що діти не можуть зайти у тролейбус, бо замість того, щоб вести дітей до школи, водії везуть тернополян на роботу.

Скільки витрачає місто на шкільні тролейбуси, якщо навіть діти ним не завжди користуються? Оплата роботи водіїв, кондукторів, втрати на обслуговування... Ми надіслали інфозапит у міську раду. Однак там вирішили проігнорувати звернення та обійтися відпискою, мовляв, не знають, про що йде мова. Ми максимально спростили питання у запиті та продублювали їх ще раз, плюс додатково керівнику КП "Тернопільелектротранс". Можливо, там більше зорієнтуються, що мова йде про шкільні тролейбуси! 

 

А що ви думаєте про шкільні тролейбуси? Наскільки вони є корисними? Діліться своїми думками в коментарях.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Оксана Дембровська
    А чому не зробити, не об батьки оплатили автобус з школи,щоб дітей забирав автобус в привозив до школи
  • Галина Чухрай
    Правильно в статті сказано на кожному масиві є школа,якщо не підходить батькам,тоді вони самі забеспечують проїзд своїх дітей.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up