На календарі – 19 квітня – День секретаря, «снігової сережки» та любителів поезії

- 19 квітня своє професійне свято відзначають секретарі, а віряни вшановують святого Євтихія.
- Цього дня також святкують День проліска, часнику та поціновувачів поезії.
- З іменинами вітають Ярему, Григорія, Мефодія і Павла.
Яке сьогодні свято
19 квітня в Україні і світі святкують Міжнародний день секретаря. Це професійне свято, яке щороку припадає на останню середу квітня. Дата неофіційна, але дуже популярна. Цього дня прийнято вітати асистентів керівників, офіс-менеджерів, секретарів-референтів, стенографістів і всіх, кого можна віднести до професії секретаря. Свято виникло не випадково. В США в період Другої світової війни різко знизилася народжуваність. Тому післявоєнна епоха потребувала велику кількість офісного персоналу. 1942 року створили Національну асоціацію секретарів, яка мала на меті навчати нових працівників для галузі. Саме засновники асоціації і стали ініціаторами створення окремого свята. Сталося це 1952 року.
Також 19 квітня – День проліска. Проліски, підсніжники або їх ще називають «сніговими сережками» – особливо ніжні ранні весняні квіти, які є вісниками тепла і пробудження природи. В Україні перші проліски з'являються в березні, а ось у Великій Британії, яка є країною походження свята, в квітні. Тому від 1984 року 19 квітня святкують милу подію, яка допомагає підняти настрій. Серед жителів Туманного Альбіону проліски вважаються захисниками від злих духів, тому їх здавна висаджують біля будинків.
А ще 19 квітня День часнику. Святкують це нетипове свято в США. Часник – корисна і незамінна рослина роду цибулевих, яку вирощують всюди. Часник має пікантний смак і різкий аромат. Крім використання в кулінарії, він також є незамінним помічником в медицині. Наприклад, вживання часнику допомагає нормалізувати рівень холестерину, допомагає за гіпертонії і коліта.
19 квітня святкують День поезії і творчого мислення. Люди з творчим мисленням здатні приймати нетипові рішення, вони бачать явища і предмети під зовсім іншим кутом, адже сприймають світ за допомогою своєї уяви. Без високого інтелекту, власного досвіду та відкритості новим знанням творче мислення практично неможливе.
Церковне свято
19 квітня в церковному календарі – День пам’яті святого Євтихія. Він був патріархом Константинопільським. Народився в селищі під назвою Божественне, що в Фригійській області. Його батько був воїном, а мати – дочкою священника. Євтихій отримав початкову освіту і християнське виховання від діда, а потім поїхав до Константинополя, щоб навчатися далі.
В молоді роки Євтихій прийняв чернечий постриг і згодом став архімадритом всіх амасійських монастирів. Під час п'ятого Вселенського собору за часів правління імператора Юстиніана, митрополит Амасійський був сильно хворий, тому замість себе послав Євтихія. Коли його там побачив патріарх Міна, то передбачив юнакові місце патріарха після нього.
Після смерті Міни з'явився Євтихію апостол Петро уві сні і наказав стати єпископом. На патріарший престол він був зведений 552 року.
Хто святкує іменини
Іменинники: Ярема, Григорій, Мефодій, Павло.
Цього дня народилися:
1850 рік – український маляр-мариніст Руфін Судковський;
1900 рік – український кінорежисер, сценарист, художник Олександр Птушко;
1919 рік – український балетмейстер Олександр Сегаль.
Народні прикмети і традиції на 19 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: вранці туман – отже до кінця квітня буде суха погода;
- вітряний день – до неврожаю;
- зоряна ніч і тихий день – до багатого урожаю;
- качки будують свої гнізда в місцях, де багато води – отже влітку буде суха погода.
19 квітня люди зверталися з молитвами до Євтихія, щоб їхні друзі та родичі були здоровими. Тому що саме цей святий займався зцілюванням людей. З особливою повагою цього дня ставилися до яблунь. Вважається. Що цього дня не можна ламати гілки яблуні або зрізати це дерево.
До слова, поки що весна набирає своїх обертів, нам з вами теж не завадить наповнити свій організм корисними вітамінами, аби підтримати його і мати сили далі крокувати до спільної перемоги. Раніше «20 хвилин» публікували поради з приводу того, як розпізнати авітаміноз і чим його лікувати і в яких продуктах шукати порятунок.
Читайте також:
- Як розпізнати авітаміноз і чим його лікувати?
- Весняний авітаміноз. В яких продуктах шукати порятунок?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.