Нові правила техогляду автомобілів стосуються не всіх

Уряд змінив механізм процесу проведення перевірки технічного стану транспортних засобів. Зокрема передбачив обов'язкову фото- і відеофіксацію процесу перевірки автомобіля. Урядові ініціативи прийняли 10 березня цього року.

Нові правила техогляду автомобілів стосуються не всіх

Прийнята постанова Кабміном надасть можливість забезпечити проведення якісного та об'єктивного процесу проведення перевірки транспортних засобів, роз'яснюють в уряді.

Урядовці передбачили, що виконавець робіт повинен здійснювати фото- та відеофіксацію процесу проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу. Однак, перш ніж здійснювати усі роботи, він зобов'язаний попередити замовника. Крім того, усі фото- та відеоматеріали повинні зберігатися три роки. 

Це унеможливить видачу протоколів перевірки без її здійснення та забезпечить накопичення об'єктивних відомостей про технічний стан авто, наголошують в уряді.

У прийнятому документі зазначено, що фотофіксація процесу проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу здійснюється виконавцем під час зовнішнього огляду транспортного засобу, перевірки фар, гальмової системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу та номерного знака.

При цьому на фотографіях обов’язково зазначаються час і дата фотофіксації, які повинні відповідати часу і даті видачі протоколу перевірки технічного стану. Результат фотофіксації процесу проведення обов’язкового технічного контролю повинен друкуватися на зворотному боці протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.

Проте, як роз'яснюють у Регіональному сервісному центру МВС в Тернопільській області прийняті зміни урядовцями щодо вдосконалення механізму процесу проведення перевірки технічного стану транспортних засобів стосуються виключно автомобілів, які використовуються в комерційних цілях. 

Фахівці місцевого сервісного центру МВС спростовують інформацію, яка поширилася інтернетом про те, що урядові нововведення торкнулися і тих авто, у яких здійснюється реєстрація або перереєстрація документів. Проте, коли буде відновлений техогляд для усіх транспортних засобів поки невідомо.

  • Наразі ми не маємо жодної інформації стосовно відновлення техогляду для усіх автомобілів, - прокоментував один з фахівців сервісного центру Василь Барановський. - У ВРУ існує законопроект, згідно з яким мають бути відновлені перевірки технічного стану транспортних засобів. Однак чи приймуть його і коли - наразі не відомо.

Однак про те, що Україна зобов'язалась ввести обов'язковий техогляд авто згідно Угоди з ЄС пише на своїй сторінці у Facebook заступник Голови Ради автомобілістів при Кабінеті Міністрів України Олег Назаренко.

 

Коментарі (1)

Ви не авторизовані

  • Іван Шеліхевич

    А "польські бляхи" підпадають під ТО? Вони всі на фірми записані, отже комерційні
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook