Монетизації у вигляді відшкодування близько 100 грн на проїзд пільговим категоріям в області не буде. Всі пільговики, яким Законами гарантоване право на безоплатний проїзд, й надалі користуватимуться цією пільгою. Таке рішення ухвалили депутати облради на сесії 9 серпня.
Відповідно до звернення Тернопільської обласної Спілки учасників АТО Тернопілля від 18 червня 2018р., депутати Тернопільської обласної ради на крайній сесії обласної ради погодили текст звернення до президента України та Кабінету міністрів України про відміну постанови про монетизацію як такої, що суперечить законодавству.
«Вітаю всіх нас, ми це зробили!» – пише заступник голови обласної Спілки учасників АТО.
Нагадаємо, постанова Кабміну про монетизацію №197 з’явилась в березні цього року. Там йшлось про монетизацію пільг деяким категоріям громадян. Зокрема, для пенсіонерів, учасників бойових дій, афганців та інвалідів.
Представники обласного осередку Спілки поїхали на всеукраїнські збори Спілок, де учасники бойових дій всієї України вирішили «вдарити» по цій постанові Кабміну. Написали звернення про її скасування і подали його обласному керівництву Тернопільщини, Президентові та голові Уряду.
Тепер активісти і ветерани чекають на круглий стіл за участю перевізників та представників місцевих органів самоврядування. Адже випадки, коли водії або виганяють ветеранів з маршруток, або беруть гроші за проїзд – непоодинокі.
Лише за минулий тиждень в області одного бійця примусили заплатити 30 грн за квиток, іншого - 20. З обома водіями ветерани вже провели роботу – гроші бійцям повернули.
Читайте також Водій автобуса відмовився везти онкохворого бійця, який 9 місяців провів на передовій
Керівник управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства облдержадміністрації Володимир Шашкін наголошує, що відшкодування за пільговиків має проводитись з місцевих бюджетів. В умовах конкурсу для перевізників чітко не прописано, що вони мають безкоштовно перевозити тих і тих, але наголошено на дотриманні законодавства.
- В нашій області населення складає 1 млн 50 тис., з них 266 тис 224 – пільговиків, загалом є 12 категорій, - каже Володимир Шашкін. – Тобто, п’ята частина населення області користується пільгами на проїзд.
Закон має вищу силу, аніж постанова Кабміну, наголошує Володимир Шашкін. І якщо на законодавчому рівні гарантовані пільги людям – це має виконуватись. І це, якщо брати транспорт, - стосується і автобусів та маршруток місцевого і міжобласного значення, так і залізничного транспорту.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
А от те, про що йдеться далі - це неправда. Згідно цього закону, ще пільговий проїзд мають не ветерани в
ійни, а особи з інвалідністю внаслідок війни (пункт 7 статті 13).
Ветерани війни – це три (3) соц. групи: учасники бойових дій + особи з інвалідністю внаслідок війни + учасники війни. От останні права на безоплатний проїзд не мають. А наголошувати на перших, і замовчувати других, які проходять ПО ЦЬОМУ Ж закону – це така маленька несвідома дискримінація.
“1. Цей Порядок визначає механізм надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах за рахунок відповідних місцевих бюджетів У РАЗІ ПРИЙНЯТТЯ ТАКОГО РІШЕННЯ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.
Орган місцевого самоврядування у місячний строк ПІСЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ щодо надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах інформує про це Мінсоцполітики, яке складає перелік відповідних органів місцевого самоврядування і оприлюднює його на офіційному веб-сайті Міністерства.
У РАЗІ НЕПРИЙНЯТТЯ ОРГАНОМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ПІЛЬГ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ З ОПЛАТИ ПРОЇЗДУ УСІМА ВИДАМИ ТРАНСПОРТУ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ НА МІСЬКИХ, ПРИМІСЬКИХ ТА МІЖМІСЬКИХ МАРШРУТАХ ВІДПОВІДНІ ПІЛЬГИ ПРОДОВЖУЮТЬ (!!!!!!!) НАДАВАТИСЬ У БЕЗГОТІВКОВІЙ ФОРМІ.”
Тобто, у Постанові № 197 була пропозиція, а не керівна вказівка на виконання. Для того щоб згідно цієї Постанови отримувати кошти на картковий рахунок для проїзду кожен місяць потрібно, 1- щоб місцевий та інші самоврядування затвердили розмір виплати, 2- передбачили це у відповідних бюджетах, 3- особа для отримання пільг у готівковій формі (окрім пенсіонерів) має звернутися з відповідною заявою для оформлення щомісячної виплати, якщо не звернеться то і не отримуватиме і, як наслідок, далі використовує пільги як було до цього. У разі НЕПРИЙНЯТТЯ органом місцевого самоврядування рішення про надання вказаних пільг, ВОНИ Й НАДАЛІ ПРОДОВЖУЮТЬ НАДАВАТИСЬ У БЕЗГОТІВКОВІЙ ФОРМІ. Без заяви не нарахують. Про відміну дії посвідчень у Постанові аніслова.
Читати треба уважно, підняли паніку без причини. Не там шукаєте зраду. Ви краще поцікавтеся, чи може пільговик (будь-який, дискримінація заборонена Конституцією) з Ужгорода чи Чернігова проїхати безкоштовно у Тернополі.