Навіть коли на зупинці немає іншого транспорту, вони все рівно зупиняються не біля краю тротуару, нарікає читачка.
За правилами, тролейбус має під’їжджати до бордюра не менше, ніж за півметра, коментують в електротрансі.
У патрульній поліції нарікають на відсутність кишень для громадського транспорту.
Тернополяни скаржаться, що тролейбуси у Тернополі не під’їжджають до зупинки. Тому пасажирам доводиться діставатись до дверей транспорту через калюжі та кучугури снігу.
В КП «Тернопільелектротранс» констатують: «рогатий» має зупинятись не далі, ніж за півметра до зупинки. Однак, часто це не може зробити, бо на зупинці стоїть інший транспорт. А патрульні кивають або у бік влади, бо нормальних кишень для заїзду транспорту немає. І наголошують: час від часу зустрічаються з перевізниками та проводять профілактичні бесіди.
У Тернополі - "транспортна" проблема, і хотілось би, щоб наші чиновники на це звернули свою увагу, - написала до редакції читачка Марія. - Чомусь тролейбуси, коли зупиняються на зупинках, то стають за метр-півметра від краю тротуару. Людям доводиться спочатку сходити на дорогу, а вже потім підніматись на сходинки тролейбуса.
Є різні люди за станом здоров'я чи фізичними можливостями, є люди похилого віку, яким тяжко підніматись на сходинки тролейбуса чи сходити з них, які і так розміщені досить високо, пише читачка.
Відео дня
Інколи перед тим, як зайти в троллейбус, доводиться долати калюжі на дорозі, - нарікає пані Марія. - Що заважає водіям тролейбусів під'їжджати до самого краю тротуару? Думаю, що крім бажання, - нічого. Бо навіть коли на зупинці немає іншого транспорту, вони все рівно зупиняються не біля краю тротуару. Це ж елементарні речі, які можна робити для комфорту пасажирів. В тій же ж Європі весь громадський транспорт під’їжджає до бордюру.
За правилами, тролейбус має під’їжджати до бордюра не менше, ніж за півметра, коментує заступник директора КП "Тернопільелектротранс" Володимир Зелінський.
Погоджуюсь, що не завжди так воно є, - каже Володимир Зелінський. - Адже дуже рідко буває так, що на зупинці транспорту - лише тролейбуси, а місця там зовсім мало. Бо не за правилами паркуються й маршрутки, й автомобілі. Хоча, згідно з правилами, паркувати авто можна лише за 30 метрів від зупинки.
Тому, де є така можливість, тролейбуси зупиняються за півметра від бордюра, тобто, за правилами – кажуть перевізники.
Коментар
Оксана СМІЛЬСЬКА, речник управління патрульної поліції Тернополя:
- В обласному центрі велика проблема із кишенями для громадського транспорту. На багатьох зупинках їх просто немає, а на деяких вони не відповідають габаритам тролейбусів. Втім, кишені не є панацеєю. Щоби нормально працювати, вони повинні бути достатньо довгими та плавними, залишати достатню ширину тротуару та давати можливість громадському транспорту безперешкодно вливатися у транспортний потік. Час від часу працівники безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції Тернополя зустрічаються із перевізниками і проводять профілактичні бесіди стосовно неухильного дотримання ними Правил дорожнього руху.