Потрібно якісно збирати вже ті штрафи, які є сьогодні, а не скасовувати все у судах. Аби кожен порушник, а не «вибірково», - поніс покарання. Хоча посилення санкцій – добрий крок і зможе вплинути на зменшення аварійності на дорогах, переконаний начальник головного управління нацполіції в області Олександр Богомол.
Щодо фото- і відеофіксації, ймовірно, після узаконення нових санкцій, тернополяни знову отримуватимуть «листи щастя». Саме власники авто, а не ті, хто в скоїв порушення, тому будьте уважними, позичаючи комусь свій транспорт. Якщо порушення несуттєве – йтимуть в банк оплачувати штраф. Якщо серйозне – до суду.
Корисне посиланняНайбільша база пропозицій продати чи купити ВИС в Україні. Аutomoto.ua - пошуковик на 100 автосайтах.
Нагадаємо, Уряд затвердив новації і, якщо Верховна рада узаконить зміни, на водіїв чекає суттєве посилення відповідальності. Причому як кримінальної, так і адміністративної, що, у свою чергу, суттєво вдарить по кишені порушників.
Детальніше читайте На дорогах гинуть вчетверо більше людей, ніж у зоні АТО
Новації стосуються обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху.
Підвищення штрафів – добрий крок, який зможе спонукати водіїв пригадати правила руху і дотримуватись їх. З іншого боку, каже очільник тернопільської поліції, наша область є однією з найбідніших – за достатками, рівнем зарплат. Тому підвищення суми штрафів сильно вдарить по кишені земляків.
Крім цього, підвищення штрафів може сприяти появі нової корупційної складової. Адже висока сума штрафу, скажімо, у 50 тис. грн., при зарплаті патрульного поліцейського у 8 тисяч, може спокусити його діяти не за законом.
Необхідно, передусім, й вдосконалити механізм боротьби з порушниками, наголошує очільник поліції. Має бути справедливість: порушив – поніс покарання. І вибірковості у цих питаннях бути не може, переконаний очільник тернопільської поліції. Адже зараз добра частина справ в суді «заминається».
Щодо фото- і відеофіксації – в області на трьох постах вже діє система відео нагляду «Рубіж». Та працює сервер в головному управлінні нацполіції, до якого зведено понад 200 камер відеоспостереження.
Скажімо, якщо надійшла інформація про угон автомобіля – оперативно проаналізувати відео, в тому числі дослідити скільки авто, яких і коли в’їхали до нашої області із сусідніх. Це допоможе, на думку головного поліцейського краю, у пошуку злочинців.
Щодо відеофіксації, то у поліції переконують, що вже мають з чим працювати – навіть до того, як Закон набере чинності. Окрім того, діють програми з безпеки громадян і дорожнього руху, для яких кошти виділяють держава та місцеві бюджети – для забезпечення відеоспостереження.
Нагадаємо, швидкість вимірюватимуть лише за допомогою стаціонарних відеокамер. Тобто, старі «фени», які колись використовували працівники ДАІ, повертати на дороги не будуть.
Камера зафіксувала – власникові авто надійшло повідомлення про сплату штрафу. Якщо порушення серйозне – доведеться спочатку піти до суду і понести покарання, яке виніс суд. Наголошуємо, що «листи щастя» надсилатимуть саме власникам авто. Тому будьте обережними, продаючи авто «за довіреністю», або тимчасово віддавши комусь транспорт разом із техпаспортом.
Читайте також Що змінить підвищення штрафів для водіїв. Коментарі експертів
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер