Уряд затвердив новації і, якщо Верховна рада узаконить зміни, на водіїв чекає суттєве посилення відповідальності. Причому як кримінальної, так і адміністративної, що, у свою чергу, суттєво вдарить по кишені порушників.
Новації стосуються обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху. Відповідні зміни міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков презентував на спеціальному засіданні Уряду 10 листопада.
Корисне посиланняНайбільша база пропозицій продати чи купити Baw в Україні. Аutomoto.ua - пошуковик на 100 автосайтах.
Перевищив швидкість – виклади не 510, а 3 400 грн
Серед головних новацій МВС – обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
У кілька разів пропонується збільшити розміри штрафів за низку адміністративних правопорушень.
Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год, пропонують штраф 3400 грн. Зараз штраф за це порушення 510 гривень. За залишення місця ДТП пропонують штраф 3 400 грн та позбляти права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.
За відсутність прав штраф зросте в 20 разів
У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 грн, а за повторне порушення – 40 800 грн. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 грн.
Новими змінами також планується запровадження системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР та внесення змін до Порядку видачі посвідчення водія.
Строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Наступне, якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, видаватимуться на 30 років, додав очільник МВС.
За смертельну ДТП напідпитку – 12 років тюрми
МВС пропонує запровадити покарання для водіїв, які спровокували ДТП у нетверезому стані, у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк від п’яти до десяти років.
Нагадаємо, зараз покарання передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років або без такого.
За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3 400 грн та передбачити можливість позбавлення права керування на строк до шести місяців.
Для реалізації цих пропозицій МВС України виносить на розгляд Уряду проект Закону України про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, а також три проекти постанов Кабінету Міністрів щодо змін до Правил дорожнього руху, Положення про порядок видачі посвідчення водія та функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень.
Ремонт доріг + зміни судової системи
Тернополяни не надто схвально сприйняли посилення санкцій. У коментарях в соцмережах та на сайті www.20minut.ua читачі пишуть, що, передусім, потрібно відремонтувати дороги, адже їхній жахливий стан є в більшості випадків причиною аварійності. А не маленькі штрафи, які призводять до безкарності. Ще й пропонують одночасно подвоювати суми штрафів у разі, якщо порушниками виявились працівники МВС.
У збільшенні штрафів тим, хто відповідає за стан доріг, бачить рецепт зменшення аварійності Борис Гора.
Цитата
Михайло АПОСТОЛ, радник міністра МВС:
Читайте також: Що змінить підвищення штрафів для водіїв. Коментарі експертів
Довідка
У 2016 році в Україні сталися майже 155 тисяч ДТП, з яких понад 25 тисяч – із постраждалими особами. А протягом 2017 року – майже 117 тисяч ДТП, 19 тисяч з яких – із постраждалими.
Лише за останні два роки у ДТП загинули понад 5,5 тисяч осіб. Травмовано – понад 57 тисяч. Для порівняння за 2016 рік у зоні АТО, де фактично відбуваються справжні бойові дії із застосуванням сучасного озброєння, загинули 763 наших військовослужбовців. У нас на дорогах гине вчетверо більше людей, ніж у зоні АТО.
За інф. А. Авакова.
Читайте також Добра частина справ в суді «заминається», - Богомол
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер