Попри нарікання на складні ПДР та їхнє незнання водіями, зараз маєте можливість їх удосконалити. Це стосується і самих Правил руху, і будови та експлуатації транспортних засобів, основ безпечного водіння та надання першої медичної допомоги.
Як це зробити онлайн та як ви дізнаєтесь, чи врахували ваші пропозиції – читайте.
Я розумію, що головна причина більшості аварій – елементарне недотримання водіями Правил дорожнього руху, але й вони часто далекі від досконалості, - написав повідомлення до автора тернополянин Артем Козачок. – Коли МРЕВ реорганізовували у сервісні центри, можна було написати свої пропозиції. А зараз чомусь цієї послуги немає. Я б, наприклад, додав питання про допомогу, яку водії мають надавати на місці, якщо стали свідками аварії.
У ньому ми запропонували тернополянам повторити Правила дорожнього руху та пройти тест. Подібне завдання до ситуації, яка склалась на перехресті Київська-Тарнавського, знайшли в екзаменаційних білетах.
Відео дня
Ось результати. Тішить, що більшість водіїв відповіли правильно. Страшно, що майже 10 відсотків з понад 500 людей мають іншу думку, яка не має нічого спільного з дотриманням Правил дорожнього руху.
Що потрібно долучати до правильної відповіді і як це зробити?
Питання, чи можливо долучитись до удосконалення екзаменаційних білетів на знання Правил дорожнього руху, ми адресували до провідного спеціаліста сектору персоналу та зв'язків із громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в області Василя Барановського.
Так, така можливість є, - запевнив пан Василь. - Сервісні центри МВС пропонують усім охочим узяти участь у вдосконаленні екзаменаційних питань. Для цього створений спеціальний, повністю прозорий та відкритий «Банк екзаменаційних питань з ПДР». Така практика широко розповсюджена в європейських країнах, але в нашій країні у сфері надання державних послуг ця ідея інноваційна.
Тепер будь-який профільний фахівець або небайдужий водій може надати свої пропозиції до екзаменаційних питань з підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів.
Для цього особі необхідно ознайомитися з нашою онлайн-формою (пряме посилання наприкінці тексту у довідці – прим. авт.) та викласти в ній свої пропозиції, надавши згоду на їх використання, - пояснив алгоритм дій Василь Барановський. - Вони мають бути оформлені у вигляді тексту з варіантами відповідей та зазначенням правильної відповіді, за необхідності до них долучаються ілюстрація або відео. Також надається обґрунтування правильної відповіді у вигляді посилання на конкретні пункти (статті) нормативних документів.
Пропозиції можна надавати до питань за напрямками:
Правила дорожнього руху;
будова та експлуатація транспортних засобів;
основи безпечного водіння;
основи права в області дорожнього руху;
надання першої медичної допомоги.
Отримані пропозиції будуть систематизуватися і виноситися на розгляд комісії, яка після обговорень прийматиме рішення щодо їх врахування або відхилення, кажуть у Сервісному центрі.
Потім усім особам, які заповнили форму, будуть надіслані повідомлення на електронну пошту з результатами про погодження або відхилення наданих пропозицій, - пояснив Василь Барановський. - Розуміємо, що їх оформлення потребуватиме від вас деякого часу, але вони неабияк допоможуть нам створити справді досконалі, більш зрозумілі та доступні білети з ПДР. Маємо до Вас прохання: надавати виважені та аргументовані пропозиції.
Довідка
Онлайн-форма пропозицій до «Банку екзаменаційних питань з ПДР» -
На сайті Головного сервісного центру МВС можна також перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері http://pdr.hsc.gov.ua/test-pdd/uk/
Додаткова інформація та консультація: контакт-центр (044) 290–19–88. Або в повідомленнях на офіційній Фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/hsc.gov.ua/