Під колесами авто загинув 4-річний хлопчик. Швидка їхала довго, кажуть очевидці

Під колесами авто загинув 4-річний хлопчик. Швидка їхала довго, кажуть очевидці

ДТП сталася по обіді 13 лютого у колишньому Гусятинському районі. Першими на місце прибули поліцейські, які повезли травмовану дитину до лікарні. Хлопчика реанімували, але врятувати його не вдалося. Місцеві кажуть, що швидкої чекали пів години. Що відомо?

Дорожньо-транспортна пригода, нагадаємо, трапилася 13 лютого близько 15.00 в селі Красне, що в колишньому Гусятинському районі. Під колеса автомобіля Volkswagen T4 потрапив чотирирічний хлопчик, повідомили у поліції Тернопільщини. 

— На місце події виїжджали працівники сектору реагування патрульної поліції Гусятина та слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Тернопільській області, — повідомили у відділі комунікації головного управління Нацполіції в області. — Травми хлопчика виявилися несумісними із життям, —  лікарям не вдалося врятувати його. 

Водій автівки — житель Хмельницької області. У чоловіка взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. 

Відео дня

Як дізналися «20 хвилин», за попередніми даними, кермувальник у момент ДТП водій був тверезим. Офіційних результатів на стан сп’яніння близько опівдня 14 лютого ще не було. Підозри водію поки не оголошували — чекають на результати експертизи і причини смерті малюка. 

 

Вирвався і побіг

 

Староста с. Красне, де проживав малюк із родиною, каже, що це велика трагедія. У родині було двоє діток — 4-річний Д.Г. і 3-річний В. (нам відомі дані хлопчика і родини, проте з етичних міркувань ми їх не називатимемо — прим. авт.). Старший синочок загинув на очах у мами та молодшого братика. Жінка саме забирала дітей із садочка. Живуть далеченько, тому їх підвіз ближче до дому шкільний автобус. За словами старости, щойно мама з дітьми вийшла з автобуса, молодшого взяла за руку, тим часом старший, ймовірно, вирвався і вискочив на дорогу, де потрапив під колеса Volkswagen. Так це чи ні — має встановити слідство. 

— Батько хлопчиків — військовий, від перших днів повномасштабного вторгнення пішов добровольцем, — розповіла староста Марія Прок. — Десь тиждень тому від був вдома. Зараз повернувся на службу. Кажуть, був на Хмельниччині, можливо, у місці дислокації. Йому повідомили про трагедію, за кілька годин він був вдома, бо ніби зараз перебував в одній із сусідніх областей. 

З питанням поховання поки до сільської влади не збиралися. Проте родичі припускають, що, скоріш за все, панахида відбудеться ввечері 14 лютого, а поховають малюка у рідному селі наступного дня. Проте все залежатиме від експертизи і того, коли повернуть тіло малюка. 

Місцеві розповіли журналістам, що першими на місце події прибули поліцейські. Мама кричала, в малюка була сильно розбита голова. Швидкої, яка довго їхала, як кажуть очевидці, чекати не стали, забрали хлопчика із мамою і повезли до лікарні. Тоді, запевняють односельці, малюк ще дихав. 

У поліції Тернопільщини підтвердили цю інформацію. Кажуть, лікарі намагалися реанімувати малого, проте врятувати його не вдалося.

 

У швидкій не коментують

 

«20 хвилин» звернулися до Центру екстреної швидкої допомоги із запитаннями, коли надійшов виклик на лінію 103 і коли саме бригада прибула на місце. Також запитали про норми прибуття за викликом на ДТП. 

Нам відмовились коментувати, посилаючись на те, що триває розслідування цієї ДТП. Тому, мовляв, медики не можуть розголошувати цих даних. 

Але раніше очільник швидкої Тернопільщини Олександр Ріпка повідомляв «20 хвилин» про норми прибуття за викликом. 

— Зараз норма 10-20 хвилин. У місті, поза містом — це минула градація. Зараз інші критерії: критичний стан пацієнта — до 10 хвилин, екстрений виклик, коли немає загрози життю — до 20 хв., а невідкладний випадок — до години часу, — повідомляв раніше «20 хвилин» гендиректор Центру екстреної медичної допомоги Олександр Ріпка. — І не обов’язково певна бригада певної підстанції має виїхати на виклик. Диспетчер дивиться, де розміщена машина, і кому знадобиться найменше часу для прибуття на місце. Зазвичай цей час менший, ніж прописано у вимогах. Але ви ж розумієте, є багато чинників, які впливають: затори, якість доріг, погодні умови.

Якщо виклик критичний, швидка за 10 хвилин з моменту виклику має дістатись до місця. Може бути виключення у разі ускладненого дорожнього руху, сезонної особливості, погіршення метеоумов тощо.

Якщо виклик екстрений, бригада має прибути на місце за 20 хвилин з моменту вашого дзвінка на лінію 103, пояснювала у 2024 році заступниця гендиректора Центру екстреної медичної допомоги з оперативної роботи Тетяна Сухарська. 

Це регламентується Постановою Кабміну №1271 від 16 грудня 2020 року. У разі звернення, що належить до категорії неекстрених, диспетчер порадить звернутись до сімейного лікаря або до найближчого відділення швидкої чи скерувати до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги. У разі відсутності такої можливості диспетчер напрямку направляє до пацієнта бригаду швидкої, що не виконує критичні або екстрені виклики.

Правила виклику бригад екстреної медичної допомоги регламентуються Наказом Міністерства охорони здоров’я № 583 від 2021 року.

 

До кого має приїхати швидка

Бригада виїжджає за викликом, якщо є скарги чи симптоми:

— непритомності або порушень притомності;
— судом;
— раптового розладу дихання, відсутності дихання, неефективності дихання;
— раптового болю в грудній клітці;
— раптового головного болю, що супроводжується запамороченням і/або нудотою;
— раптового порушення зору;
— порушення мовлення, слабкості у кінцівках, що виникли раптово;
— гіпо- та гіперглікемічної коми;
— гострого болю в черевній порожнині чи/та поперековому відділі;
— значної зовнішньої кровотечі, блювання кров'ю, кровохаркання;
— ознак внутрішньої кровотечі (різке падіння артеріального тиску, наростання частоти пульсу, різка загальна слабкість та блідість шкіри тощо);
— порушення перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча, інше);
— анафілактичної реакції, спричиненої різними чинниками;
— укусів змій та павуків;
— травм, які загрожують життю;
— нещасних випадків будь-якого характеру;
— теплового удару і переохолодження, які загрожують життю;
— асфіксії всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, удушення);
— надзвичайних ситуацій будь-якого характеру;
— гострих психічних розладів (з поведінкою, небезпечною для життя пацієнта та/або людей поруч);
інших станів, які загрожують життю та здоров’ю людини;

До кого не виїжджає бригада швидкої, детальніше читайте

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 статті 286 Кримінального кодексу України. Йдеться про ДТП із загиблими. Розслідування проводить поліція Тернопільщини, а нагляд здійснює Спецпрокуратура у сфері оборони Західного регіону. 

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Ч. 2 Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.


 

Редакція «20 хвилин» щиро співчуває батькам, братику, рідним та односельцям. Світлої вічності Ангелятку… 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Василь
    Так
  • Datcent
    Ось вам і медична реформа. Щирі співчуття батькам.
  • Надія Патра
    Це вже пишете другий тиждень,де,хто коли????...
    Ірина Белякова reply Надія Патра
    Оксана Мішанець reply Надія Патра
    Надія Патра Хлопчик вчора 13 лютого попав під колеса.
    Уляна Антонюк reply Надія Патра
    Надія Патра люди, не знаєте , не пишіть дурниць 😡
    Це сталось вчора
    Тетяна Корнєв reply Надія Патра
    Другий тиждень це...............
    Тетяна Корнєв reply Надія Патра
    Надія Патра ця трагедія сталася вчора 13.02.2025 року.

keyboard_arrow_up