Чоловік у результаті аварії отримав складні травми – відкриті і закриті переломи, численні забої. Спершу його доправили у реанімаційне відділення Кременецької райлікарні, а згодом - в Тернопільську обласну. Однак врятувати життя людині медикам так і не вдалось – 15 липня той помер, не приходячи до тями. Про це повідомляє громадський активіст ГО «Народна рада Кременеччини» Володимир Шевчук.
Нагадаємо, 7 липня 2015 року близько 7 год. працівник прокуратури, керуючи власним автомобілем «Пежо» на вул. Дубенська у м. Кременці, допустив зіткнення з автомобілем «ВАЗ» під керуванням жителя Скалата. Обох водіїв з тілесними ушкодженнями госпіталізовули до місцевої лікарні. Того ж дня заступник начальника слідчого відділу прокуратури області вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 286 КК України.
Тоді ж розпочато досудове розслідування. Попри те, як у ЗМІ, так і серед громадських активістів почала поширюватись інформація, що прокурор був п’яним, а справу намагаються зам’яти. 10 липня прес-служба обласної прокуратури повідомила, що заступник прокурора Кременецького району, як показала експертиза, перебував за кермом автомобіля в стані алкогольного сп’яніння. І як тільки вийде з лікарні, його звільнять з посади. А розслідування взяв на контроль обласний прокурор.
Громадські активісти і досі мають сумніви, що прокурора направду притягнуть до відповідальності. Для цього, кажуть вони, є ряд причин.
- Перед тим, як трапилась аварія, заступник прокурора - 28-річний Юрій Ковалик святкував Івана Купала, - розповідає Володимир Шевчук. – А о сьомій ранку сів за кермо. Є люди, які кажуть, що він навіть не сам свій за кермо, а що його посадили колеги. Також є свідки, які бачили, як він себе поводив на дорозі – петляв від краю до краю. А потім і в’їхав у «ВАЗ» скалатчанина. Той їхав у Луцьк, щоби відкрити візу. Так відразу після аварії на місце приїхав районний прокурор, а за годину – і працівники обласної прокуратури та міліції.
Під тиском громадськості, за словами активіста, у заступника прокурора таки взяли аналізи крові на вміст алкоголю. Медики, з якими спілкувались активісти, підтвердили ще тоді – прокурор п’яний. Згодом активісти дізнались, що на медиків уже тиснуть.
- 8 липня я був у районного прокурора, - продовжує пан Володимир. – Питав, чому його підлеглі дозволяють собі сідати за кермо п’яними. На що отримав відповідь, що «Це ж не я був п’яним, і те, що винуватець був п’яним, ще треба довести». 14 липня ми були в обласного прокурора Мартинюка. Той на питання, чи був Ковалик п’яним дав ствердну відповідь, а на питання, чи був за кермом саме Юрій Ковалик, сказав, що ведуться слідчі дії. Окрім того, сам Ковалик дав свідчення, що він вийшов на дорогу і побачив, що хтось їде його автомобілем. Той зупинився біля нього, і він сів. А хто був за кермом, він не пам’ятає. Тому в нас і виникають підозри щодо того, чи не виплине потім, що за кермом був хтось інший.
До слова, як повідомила сьогодні, 16 липня, прес-служба обласної прокуратури, після смерті потерпілого прокуратура перекваліфікувала дії заступника прокурора Кременецького району. За її інформацією, дії працівника прокуратури району перекваліфіковано на більш тяжкий склад злочину – за ч.2 ст.286 КК України.
Йдеться про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило смерть потерпілого.
Санкція інкримінованого йому злочину передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер