- Обмін посвідчення водія проводиться без складення іспитів. У разі зміни особистих даних – на підставі документів, що це підтверджує.
- Тим, хто отримав тимчасове посвідчення водія вперше та були позбавлені права керування транспортними засобами - таке посвідчення поверненню не підлягає.
- Мені сказали, що при заміні прізвища у посвідченні водія знову видають тимчасове. Це правда? А потім, через два роки його знову міняти? – зателефонувала на «гарячу лінію «20 хвилин» тернополянка Юлія Скачко. – Я ж не так давно отримала постійне – і що, знову все спочатку?
Жінка каже, що стаж водіння – понад два роки. До цього пройшла автошколу, склала іспити і їй видали тимчасове посвідчення близько трьох місяців тому.
- Не так давно вийшла заміж, змінила прізвище, - розповіла жінка. – Днями зустріла знайому, з якою навчалась в автошколі. Вона запевняє, що при заміні прізвища мені знову видадуть тимчасове. В сервісний центр ще не зверталась – додзвонитись не можу, а через роботу стояти в черзі не маю як. Може, ви допоможете?
Питання читачки ми адресували до регіонального сервісного центру МВС в області. Також поцікавились, як замінити посвідчення водія, якщо досі їздимо з документом старого взірця.
- Обмін посвідчення водія проводиться без складення іспитів! – запевнив головний спеціаліст зв'язків з громадськістю регіонального сервісного центру МВС в області Василь Барановський.- Під час отримання нового посвідчення водія вилучається посвідчення водія, що підлягає обміну.
Обмін посвідчення водія проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи за умови подання:
- паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус;
- копії довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- посвідчення водія;
- медичної довідки встановленого зразка.
Обмін посвідчення водія у зв’язку із зміною особистих даних – чи це прізвище, чи ім’я та по батькові, - проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну, - запевнили в регіональному сервісному центрі.
Для тих, хто вперше здає на права, посвідчення видадуть, нагадаємо, лише на два роки. Його обміняють на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі не було 3 і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
- Якщо таких порушень не було – водій обмінює на постійне посвідчення водія, - пояснив Василь Барановський. - У разі, якщо у водія початківця такі порушення були — обмін на постійне посвідчення водія здійснюється лише після складання практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.
Водії, які отримали посвідчення водія вперше та були позбавлені права керування транспортними засобами, таке посвідчення поверненню не підлягає.
- Поновити право керування транспортними засобами можна лише після чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного й практичного іспитів у СЦ МВС, - пояснив Василь Барановський. - Таке посвідчення знову видається на 2 роки.
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.