“Тролейбус зупинили, а мене закрили у ньому”: як тернополянка хотіла заплатити за проїзд 4 грн

“Тролейбус зупинили, а мене закрили у ньому”: як тернополянка хотіла заплатити за проїзд 4 грн
  • Тернополянка Наталія їхала у тролейбусі № 11 18 вересня. Жінка хотіла заплатити за проїзд, згідно з рішенням суду, - 4 гривні. Виник конфлікт.
  • Тролейбус зупинили, усі пасажири вийшли, а жінка залишилась сидіти у ньому, її там закрили, каже вона.
  • У КП "Тернопільелектротранс" переконують, що пасажирка мала покинути тролейбус, якщо не хотіла платити за проїзд. А залишилася у транспорті із власної волі.

- Я їхала у тролейбусі №11, до мене підійшла кондукторка і сказала платити, але я відповіла їй, що є рішення суду від 17 квітня, що я маю право їхати за 4 гривні, - розповідає тернополянка Наталія. - Розпочався скандал, усі пасажири вийшли біля школи №6, бо водій зупинив тролейбус, зняв роги і сказав, що ми нікуди не їдемо. 

Кондуктор сказала жінці, що якщо вона не вийде, то вони нікуди не поїдуть, і її закрили у тролейбусі, каже тернополянка. За словами жінки, згодом водій вимагав, щоб вона платила ще і за простій тролейбуса.

Патрульна поліція, яка приїхала на виклик, сказала жінці, щоб вона йшла у міську раду відстоювати свої права. 

"Вона просто вирішила спровокувати конфлікт"

У КП "Тернопільелектротранс" кажуть, що пасажирка спровокувала конфлікт.

- Наші фахівці займаються цією ситуацією, - каже директор підприємства Андрій Мастюх. - Згідно із законодавством, вона мала заплатити не 4 гривні, а 6 - готівкою, за карткою тернополянина - 5 гривень. Є рішення виконавчого комітету і встановлений чіткий тариф, а жінка просто вирішила спровокувати конфлікт чи привернути до себе увагу. 

Пан Мастюх вважає, що це неправильно, бо, пояснює, якщо ви їдете у транспортному засобі, то ви маєте оплатити проїзд. 

- А для чого робити скандал із кондуктором, який просто виконує свою роботу, - каже пан Мастюх. Водій за простій не мав права говорити, він мав сказати, що від підприємства будуть претензії до неї. Але поки ще з цією ситуацією розбираються. 

Якщо вона не хотіла платити, то мала просто покинути транспортний засіб, додав співрозмовник. 

Ухвали суду щодо незаконності чинних тарифів досі в силі, пояснює юрист Василь Когут.

- І це незважаючи на те, що виконком передав повноваження управління транспорту на встановлення тарифів, рішення суду чинні. І міська рада мала б їх виконувати. Управління транспорту такі повноваження отримало лиш зараз, і тепер хай визначає тарифи, - каже пан Когут. - Міська рада скинула з себе відповідальність. Але рішення про тарифи, що оскаржили в суді, визначав виконком. І дія цих рішень, згідно з ухвалою суду, зупинена.

На запитання, як діятиме далі міська рада, там відповіли, що тарифи залишаються незмінними, тобто 6 гривень - готівкою, а 5 гривень - карткою тернополянина. 

Але оскільки влада не повернула старий тариф і валідатори у громадському транспорті Тернополя не перепрограмували, то пасажири не можуть отримувати квитки на суму 4 грн за проїзд у тролейбусі. А за безквитковий проїзд передбачений штраф. Як раніше коментували і юристи, і у патрульній поліції, пасажири можуть збирати квитки на проїзд та звертатися у поліцію та до суду із заявою про те, що з них незаконно вимагають більше коштів за проїзд.

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (22)
  • Петро Білецький
    "Згідно із законодавством, вона мала заплатити не 4 гривні, а 6 - готівкою, за карткою тернополянина - 5 гривень. Є рішення виконавчого комітету і встановлений чіткий тариф" - Що є головішим рішення виконкому чи суду ?? Ну путайте гімно з пальцем
    Андрій reply Петро Білецький
    а якщо завтра якийсь Голопупинський районний суд прийме рішення, що ціни приміром на бензин не законні, і бензин має коштувати 10грн..теж заїдеш на заправку і будеш вимагати, щоб тобі продали по 10???
    Петро Білецький reply Андрій
    Так, має коштувати по 10, якщо суд такі ціни визнає незаконними. Значить будуть якісь аргументи. Думаю і тут були.
    Val Val reply Андрій
    Ви реально ідіот? Верховний суд?
  • Андрій
    А при чому тут кондуктор? В мене таких в дизелях мудрих кожного дня....З словами "а мені похер, я не буду платити...Іди нахуй"...Ну ця може ще не посилала, але суть схожа....Ніби кондуктор си водій встановлюють тарифи...
  • Доброжелатель Вася
    А есть правила проезда в троллейбусах Тернополя? Если есть, то где с ними можно ознакомиться? Если, по мнению кондуктора, четырёх гривен недостаточно, то можно ли считать проезд безбилетным? Какие меры, согласно правил, можно применять к безбилетникам? Чьи инструкции выполнял водитель, снимая "рога"? Проводят ли вообще инструктаж с водителями о том, как необходимо действовать в подобных ситуациях? Проходил ли, и, если да, то когда, водитель медкомиссию? Есть ли в карте прохождения медкомиссии отметка психиатра? Фамилия психиатра?
  • саша
    причому там мер вам всім вигідно провину кидати на когось
    Тарас reply саша
    Навіть не парся, з тими селюхами нема про що і говорити. В них завжди винні усі крім них, і пояснювати що весь цей транспорт комерційний і його треба за щось утримувати як до пеньків говорити.
    777 reply саша
    Я перепрошую, але ви довбойоб ?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:02 Понад 13 мільйонів гривень сплатили порушники правил паркування у Тернополі за 10 місяців 14:05 Дні жалоби оголосили в Іване-Пустенській громаді через загибель Героя Василя Чубея 13:02 До тюрми відправили мешканця Тернопільщини, який покалічив власну тітку 12:55 Оновили графік відключення світла в Тернополі та області на 27 грудня Від читача 15:24 35 років Державній службі зайнятості. Живи та працюй в Україні 12:02 Київ та область зазнали масованого удару ворога: є загиблий та поранені 11:04 «Очі, які говорять більше, ніж слова»: відзначили переможців конкурсу протидії насильству 10:00 Чому суд наклав арешт на автостоянку на території педуніверситету 09:00 Тернопільські «Дударики» здобули три перемоги на конкурсі «Різдвяне диво» 22:00 На Різдво у перинатальному центрі народилися двоє тернополян 21:00 «Спецоперація Різдво»: волонтери просять зібрати святкові страви для військових на передову 20:00 Відкривав учням світ сучасних технологій… помер багаторічний вчитель інформатики Збаразького ліцею №2 19:00 Українські колядки пролунали в Сенаті та найбільних соборах Італії у виконанні тернопільської «Зоринки» photo_camera 18:00 У Тернополі стартує благодійний вертеп: запросіть колядників і підтримайте армію 16:50 Дев’ять власників квартир на Стуса отримають компенсацію за зруйноване житло: як подати заяву 16:05 Жителів Тернопільщини попереджають про погіршення погодних умов: очікуємо хуртовину та ожеледицю
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up