В Україні змінили відповідальність для водіїв за порушення використання номерних знаків

В Україні змінили відповідальність для водіїв за порушення використання номерних знаків

Які штрафи та на скільки можуть навіть позбавити прав — читайте у матеріалі.

В Україні внесли зміни до КУпАП та ЗУ «Про дорожній рух». Про це сьогодні, 29 жовтня, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

— Від сьогодні КУпАП доповнюється новою статтею 121-3 «Порушення вимог законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів» та вносяться зміни до ЗУ «Про дорожній рух», — йдеться у повідомленні.

Стаття складається із трьох частин, які встановлюють відповідальність за порушення правил використання номерних знаків водіями транспортних засобів.

Відео дня

Якщо номерних знаків не видно

За частиною першою статті 121-3 КУпАП водіїв транспортних засобів будуть притягувати до відповідальності за керування або експлуатацію автомобіля:

— без номерного знака;

— з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам;

— з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці;

— перевернутим чи неосвітленим номерним знаком;

— закритим іншими предметами (в тому числі прозорими);

— з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію;

— забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дає можливості чітко визначити символи або буквенно-числову комбінацію номерного знака з відстані 20 метрів;

— умисні дії, спрямовані на приховування номерного знака.

Санкція за порушення частини першої цієї статті передбачає накладення штрафу в розмірі 1190 грн.

Якщо номерні знаки незаконні

Частиною другою статті 121-3 КУпАП передбачається запровадження адміністративної відповідальності за керування або експлуатацію транспортного засобу із незаконно встановленими номерними знаками Збройних Сил України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації або дипломатичних представництв, консульств та інших міжнародних організацій, які користуються повним та частковим імунітетом.

Санкція за порушення частини другої цієї статті передбачає накладення штрафу в розмірі 2550 грн.

Якщо порушення повторне

Частина третя статті 121-3 КУпАП передбачає відповідальність за повторність незаконного використання номерних знаків державних органів та дипломатичних установ протягом року.

Санкція за порушення частини третьої даної статті передбачає накладення штрафу в розмірі 5100 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців.

Водночас втрачають чинність положення щодо порушень, повʼязаних з використанням номерних знаків, які містились у частині шостій статті 121 КУпАП.

На зображенні може бути: текст

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на тернопільських водіїв чекають нові правила.

Читайте також

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up