Від 12 до 15 гривень: вартість проїзду у транспорті Тернополя хочуть змінити вже від 1 серпня

Від 12 до 15 гривень: вартість проїзду у транспорті Тернополя хочуть змінити вже від 1 серпня

Два проєкти рішення про зміну тарифів вже є на сайті міськради. Щойно їх затвердить виконком, вартість проїзду подорожчає щонайменше на третину. А чи будуть обіцяні міськрадою громадські обговорення? 

Два проєкти рішень про зміну вартості проїзду у громадському транспорті Тернополя з’явились днями на сайті міськради. Зміни до рішення від 2021 року про затвердження тарифів на проїзд має затвердити виконком. 

 

Як зміняться тарифи

Згідно з цими проєктами, проїзд, який за карткою тернополянина коштував від 2021 року 8 грн, від 1 серпня 2024 року вже вартуватиме 12 грн. Хто оплачував 9 грн, тепер платитиме 14 грн. А хто розраховувався банківською карткою і платив 10 грн, тепер за одну поїздку викладатиме 15 грн. 

Відео дня

«З метою надання якісних та безпечних транспортних послуг, для забезпечення балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання, стабільності, прозорості та прогнозованості тарифів, враховуючи клопотання перевізників», — йдеться у проєкті рішення виконкому Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 22.09.2021 №848 «Про забезпечення роботи міського електричного транспорту». 

У проєкті вказано, що дане рішення набирає чинності від 1 серпня 2024 р. 

Інший проект рішення, №847, стосується роботи міського автомобільного транспорту. 

Там прописані більше змін, зокрема, йдеться про те, що хто донедавна оплачував за проїзд у маршрутному таксі за 4 грн, від 1 серпня платитиме вже 6. Нагадаємо, таку ціну сплачували за проїзд учнівською картою в автобусах. Проїзд в комунальних автобусах 1А, 4, 6, 6А, 9, 21, 23, 29, 31, 32, 35, 37 був безкоштовним. У маршрутному таксі студенти раніше сплачували 8 грн, якщо виконком затвердить нові тарифи, від 1 серпня платитимуть 12 грн за поїздку. 

 

Чи буде громадське обговорення?

«20 хвилин» вже писали, що перевізники звернулись до міськради з питанням підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті в Тернополі. Перевізники хочуть від 12 до 20 грн за проїзд. А що на це кажуть в міськраді?

— Звернення від перевізників є, — повідомила на початку липня «20 хвилин» речниця міськради Мар’яна Зварич. — Наразі його розглядає профільне управління транспортних мереж та зв'язку спільно з управлінням економіки, та у подальшому буде передано на експертну оцінку. За результатами розгляду проект рішення буде оприлюднений для громадського обговорення.

Цей матеріал з’явився на «20 хвилин», коли проєкти рішення про зміну тарифів вже були опубліковані на сайті.
10 липня, за 20 днів до ймовірних змін тарифів, журналісти  вкотре поцікавились у міськраді, коли, де та у якому форматі буде оце громадське обговорення. І коли виконком затверджуватиме нові тарифи, адже часу до 1 серпня залишається небагато. Проте речниця міськради Мар’яна Зварич запевнила журналістів, що на виконкомі 10 липня питання тарифів на проїзд не розглядатимуть. І зазначила, що в цьому питанні  «ще має бути експертна оцінка, пізніше громадські обговорення тощо». 

 

Підняття тарифів і «Транспортний майдан»

Востаннє тарифи на проїзд у Тернополі, нагадаємо, змінювали у жовтні 2021 року. 22 вересня на засіданні виконкому ухвалили рішення про запровадження з 1 жовтня безготівкової форми оплати за проїзд у громадському транспорті міста та встановлення нових тарифів на послуги з перевезення пасажирів електричним та автомобільним транспортом у Тернополі. Проекти рішень отримали погодження під час громадських обговорень, засідань експертних рад, засідань депутатської комісії та незалежного аудиту, який був проведений попередньо.

Від 1 жовтня в тролейбусах, автобусах та маршрутних таксі  м. Тернополя діє виключно електронна форма оплати за проїзд – сплатити можна 10 грн банківською картою,8 грн коштує проїзд для власників «Соціальної картки тернополянина», власникам неперсоніфікованого електронного квитка доводиться за кожну поїздку викласти 9 грн.

Перед тим тарифи за проїзд у Тернополі, нагадаємо, змінювали у 2018 році. Тоді городяни вийшли на акції протесту, а вся країна спостерігала за «Транспортним майданом».  На знак протесту через підняття ціни проїзду тернополяни ходили пішки, а щонеділі на Театральному майдані збирали віче. 

 

Що кажуть перевізники?

«20 хвилин» запитали у перевізників-приватників, чи влаштовують їх тарифи, зазначені в проєкті? Адже дехто з них на початку липня доводив журналістам, що потрібно піднімати вартість проїзду мінімум до 20 грн за поїздку. 

Андрій Намака, директор ТОВ «Менс-Авто» (19 маршрут, щодня на лінії працює 8 автобусів) каже, що час покаже, чи буде достатньо 12-15 грн за проїзд. 

— Зараз нічого не можна спрогнозувати, що буде з вартістю пального, курсом долара, — каже Андрій Намака. — Будемо пробувати працювати за новим тарифом. А його треба прийняти якомога швидше, бо кожен день перевізники несуть збитки. 

Олег Гевко, заступник директора ПП «Терн-вояж» (маршрут №14, щодня на лінії 8 автобусів), прокоментував 10 липня «20 хвилин», що нові тарифи, якщо їх приймуть, цілком влаштовують для повноцінної роботи. 

Вартість проїзду 20 грн, — таку цифру обґрунтовував, подавши розрахунки до міськради Юрій Лагіш, директор ТОВ Терн Транс Сервіс (маршрут №8, щодня на лінії 8 автобусів) і  директор ТОВ «Назар-транс» (маршрут №27, щодня на лінії 6 автобусів і маршрут №33, один автобус). 

— Я ще не бачив проектів, не готовий сказати, поки не бачив всієї інформації, немає про що говорити, — прокоментував «20 хвилин» Юрій Лагіш. — Нехай вони винесуть це на розгляд, тоді будемо ґрунтовно говорити. 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (42)
 • Анна

  Взагалі хто дозволяє експлуатації даних трулейбусів, вони в жахливому стані, вікна невідкриваються, їдеш і думає зараз задихнуся, жодної вентиляції, та Міська рада проїдьтеся всіма трулейбусами і тоді хоч уяву будете мати про що ми вам тут пишемо !!!
 • Галина

  Дуже приємно що піднімаєте на все ціни для людей бо для себе ви піднімаєте відносно і зарплату,премію
 • Надія Мороз-Дубельт

  А чому б і не підняти ціни? У нас же найменші зарплати і пенціі
 • Наташа Верескля

  Скільки того Тернополя,ходіть пішки

keyboard_arrow_up