Як тернополянкам отримати для дітей закордонний паспорт в іншій країні: роз'яснення фахівців

Як тернополянкам отримати для дітей закордонний паспорт в іншій країні: роз'яснення фахівців
  • Через повномасштабне вторгнення чимало українців виїхали за кордон, аби врятувати життя собі та своїм дітям. Не виключення і вагітні жінки, які вже народили маленьких українців у Польщі, Німеччині, Франції та інших країнах.
  • Як українкам швидко та безпечно отримати закордонний паспорт для своєї дитини – розповідають фахівці.

У Державній міграційній службі України наголошують, останнім часом від українок, які евакуювалися в іншу країну, надходить чимало запитів щодо правильності оформлення закордонних паспортів.

Українки також побоюються потрапити «на гачок» до шахраїв і віддати немаленькі суми. Тож, фахівці відповідають на актуальні питання, які стосуються саме документування дітей, народжених за кордоном.

Аби отримати закордонний паспорт маленькому українцю, необов’язково повертатися на Батьківщину. За кордоном оформити закордонний паспорт можна в центрах «Паспортний сервіс» та в закордонних дипломатичних установах. З переліком центрів, їх адресою, графіком роботи та контактами можете ознайомитися за посиланням.

Відео дня

Якщо паспорт мами протермінований або не вклеєна фотокартка, у такому разі можна одночасного оформити ID-картку мамі та закордонний паспорт дитині.

Якщо так сталося, що батько вашої дитини іноземець, то потрібно звернутися до закордонної дипломатичної установи для отримання Довідки про реєстрацію особи громадянином України. Термін оформлення – ти місяці. Потім з цією довідкою оформити паспорт можна і в ЗДУ, і в центрах «Паспортний сервіс».

Що робити з іноземним свідоцтвом про народження? Потрібно зробити офіційний переклад та завірити його нотаріально. Також для легалізації свідоцтво може потребувати проставлення апостиля, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згідно з Законом України «Про міжнародне приватне право».

Важливо! Дитину не обов’язково брати з собою. У такому разі потрібно мати із собою фото дитини 10х15см для внесення відцифрованого образу обличчя. Таке фото має відповідати ряду вимог.

Щодо вартості, то ціна на дитячі та дитячі закордонні паспорти не відрізняється. У підрозділах Міграційної служби він коштує 856 гривень або 1496 гривень (в залежності від терміновості). Центри «Паспортний сервіс» додатково стягують збір за сервісні послуги підприємства, який різниться в залежності від країни.

Читайте також:

Тепер при оформленні ID-карти і закордонного паспорта можна оформити і закордонний паспорт для дитини

Перевірте, чи у ваших паспортах однакові літери. Ні — один з документів вже недійсний

Чи є закордонний паспорт біометричним без відбитків і що робити, якщо відсканувати не вдається?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up