Я робив фотографії більшості кімнат, у яких зупинявся. Але світлини з Мадагаскару залишилися на вкраденому ноутбуці. Є тільки танзанійські.
Тож у найдешевшому готелі — за чотири долари — ситуація така: води немає. Вірніше, вона є, але у брудному пластиковому відрі. Розетка є, але мені довелося її полагодити і з її допомогою я зміг приготувати гречку та чай. Свій кип'ятильник — хороша річ.
Є у кімнаті антимоскітна сітка, але нею я не користувався — у місті було холодно і комарі не надокучали.
- Насолоджуйтеся, - сказав мені з усмішкою хлопчина, який чергував на рецепшені.
А от у Да ес Саламі в gest house сітки на вікні не було. Проте кімната у ньому обійшлася у 75 гривень. Як наслідок, до комплекту увійшов десь кілограм комариного м'яса. Кусючі комахи товклися над ліжком. Я використав увесь свій репелент, а також відчинив вікно, аби випустити трохи паразитів і затхлого повітря надвір.
Тож дорожчі готелі можуть виявитися не кращими. Так, в Антананаріву, у готелі з номером за 20 доларів, уночі по мені повзали таргани розмірами по чотири сантиметри. А от у Морондаво готель з номером за 12 доларів виявився цілком пристойним. Це — чиста велика кімната, на стелі — робочий вентилятор, постіль свіжа, є гаряча вода, душ, розетки і навіть невелика загратована веранда. Хотілося залишитися у цьому готелі надовше, але я ночував там тільки одну ніч.
Але якщо ви любите комфорт і маєте гроші, можете також сміливо їхати в Африку. Бо ж у великих містах є розкішні готелі з номерами по 100-500 доларів за ніч. Там — і кондиціонер, і міні-бар, і що завгодно. Навіть чайник, у якому можна варити сосиски. От тільки і в найдорожчих готелях над краном висять наліпки з написами “Вода непридатна для пиття”. А на рецепшені рекомендують навіть зуби чистити бутильованою водою. Після такого з ностальгією згадую кран у себе вдома, в Україні. З нього можна й серед ночі напитися ходноої води, не боячись, що після того у тебе в печінці заведуться якісь паразити.
№ 4 від 22 січня 2025
Читати номер
Anonymous
Anonymous
Anonymous
Anonymous