Грибний ажіотаж: мешканці Тернопільщини діляться світлинами та місцями «тихого полювання»

Грибний ажіотаж: мешканці Тернопільщини діляться світлинами та місцями  «тихого полювання»

Цьогорічний грибний сезон розпочався наприкінці червня. Мешканці області в соцмережах публікують фото і навіть діляться «грибними» місцями.

Цьогорічний грибний сезон у Тернопільській області здивував навіть досвідчених грибників. Особливо здивував врожай білих грибів. 

Повні відра грибів на Тернопільщині назбирала Svitlana Chornopyska

На зображенні може бути: гриб-дощовик та гриб

Відео дня

На зображенні може бути: гриб

На зображенні може бути: шіїтаке, гриб та гриб-дощовик

На зображенні може бути: гриб

У коментарях до допису користувачі публікують власні фото з «тихого полювання».

Авторка допису каже, що стільки грибів нашукала на Кременеччині. 

Тож не варто баритися. Поки гарна погода, можна у лісі і грибочків назбирати, і серед тривожних буднів знайти відпочинок для душі.

Будьте обережними

Фахівці Державної служби надзвичайних ситуацій у Тернопільській області наголошують, до споживання грибів варто ставитися відповідально, адже при неправильному приготуванні навіть їстівні гриби можуть нашкодити.  

– Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду, – наголошують працівники ДСНС у Тернопільській області.

Як не ризикувати здоров'ям, коли справа йде про гриби
По-перше, купувати гриби можна тільки у відведених для їх продажу місцях, особливо радять уникати стихійних ринків. І варто брати тільки ті, які вам відомі і ви вже їх вживали. 
По-друге, перевіряйте корзинки з грибами, особливо дитячі. Усі сумнівні – викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
По-третє, запам’ятайте, гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип’ятіть гриби до 10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
Що стосується приготування, то обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, що використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку. Навіть, якщо ви впевнені в якості грибів, ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, що довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.

 Читайте також:

Закрутки, салати й інші смаколики: ми зібрали 6 грибних страв з усієї Тернопільщини на будь-який смак

Просять від 50 до 250 грн за кілограм. Які гриби продають на стихійних ринках і чи безпечні вони?

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up