Чи вигідні заробітки у Польщі

Чи вигідні заробітки у Польщі

Чималі черги знову можна бачити біля польських банків. Це наші заробітчани, які хочуть поїхати у сусідню країну на сезонні заробітки. Однак не всі задоволені роботою в Польщі, оскільки більшість тернополян в цій країні працюють з мінімальними зарплатами та нелегально

Польща і надалі залишається улюбленою країною для тимчасового підзаробітку для тернополян. Скільки ж наших громадян в цій країні – невідомо, адже багато хто працює нелегально. Проте згідно зі статистикою Нацбанку Польщі, у 2017 році українці здійснили чимало фінансових переказів з їхньої країни в Україну. Зокрема в останньому кварталі 2017 року ці перекази в Україну склали 3,1 мільярди злотих або близько 900 мільйонів доларів, які в свою чергу становили 90,5% від загальної суми переказів.

Тернопільська область четверта за рейтингом в Україні за обсягами отриманих грошових переказів заробітчан - біля 40 млн. доларів щорічно або 5% від ВВП області. Проте, це лише офіційні дані - грошові ресурси, які “засвітилися” у банківській системі. Реально ж сума набагато вища.

Однак заробітки у Польщі даються нелегко. Тернополяни часто змушені працювати в цій країні нелегально – тамтешні роботодавці обіцяють заробітчан працевлаштувати, але через пару місяців виявляється, що поляки і не думали про легалізацію. В яких умовах доводиться працювати наших заробітчанам у Польщі і чи завжди така робота вигідніша, ніж у дома, з'ясовував журналіст “RIA плюс”.

Маєш роботу - сиди вдома

Українець, який приїжджає в Польщу на роботу може мати 10-12 злотих за годину, при цьому робочий день може становити 8-12 годин, розповідає тернопільський заробітчанин Богдан Яремчук, який нещодавно приїхав з Польщі.

- Якщо тебе оформляють офіційно, тобто по трудовому договорі, то потрібно від ставки відмінусувати ще податки, які в Польщі становлять біля 27%, - продовжує співрозмовник. - Проте польські роботодавці зазвичай пропонують 8-9 годин, адже більше їм невигідно через те, що на високому рівні охорона праці. Разом з тим, тут потрібно ще додати витрати на харчування. Придбання елементарних продуктів обходиться біля 100-150 злотих в тиждень. Хоча якщо врахувати те, що українські заробітчани переважно їдуть на фізичну працю в Польщу, то й харчування має бути відповідне, тому вказана сума є досить приблизною.

Житло в середньому обійдеться від 350 злотих, якщо на території в господаря, але це без зручностей й по 5-6 чоловік, тобто умови жахливі, зауважує тернопільський заробітчанин. Якщо хостел чи готель, де кращі умови - від 500 злотих. Часто поляки обманюють щодо умов і оплати проживання. А безкоштовне житло зазвичай на заводах та підприємствах з важкими умовами праці – з конвеєром, від якого навіть відійти неможливо й необхідно стояти протягом 10-12 годин.

- Додайте також до витрат вартість медичної страхівки, яка не є дійсною на території Польщі. В Польщі необхідно пройти медогляд та оформити їх страхівку, тому оплачуєш страхування ще раз, - попереджає пан Богдан. - Оформлення пакету документів мені обійшовся біля 1200 гривень, це при тому, що за запрошення я не платив. Також слід доплюсувати вартість дороги - приблизно 100 злотих.

Загалом, з врахуванням всіх витрат, в Польщі на руки можна отримати за день 70-80 злотих, тому маючи стабільну роботу в Україні, краще сидіти вдома.

Працюють по святах та вихідних

Хороші заробітки в Польщі можливо мати в двох випадках - або людина хороший висококваліфікований спеціаліст, або ж працювати у вихідні та святкові дні, нічні зміни та понаднормові, розповідає місцевий рекрутер Святослав Кравець. Згідно польського законодавства, така праця враховується по вищій ставці. Загалом же, в середньому польский заробітчанин може отримати біля 2000-3000 злотих на руки. Однак є ряд тонкостей.

- Слід врахувати додатково такі витрати як оплата житла, адже не всі роботодавці поселяють безкоштовно, оплата проїзду на місце роботи. Адже житло може знаходитись далеко від роботи, оплата харчування - лише одиниці роботодавців компенсовують витрати на харчування або ж харчують за свій рахунок, - наголошує пан Кравець. - Тому з врахуванням всіх вказаних витрат, заробляєш те ж саме, що можеш заробити й в Україні.

Середня офіційна зарплата в Польщі близько 34 тис грн - це доходи місцевих жителів. Тернополяни ж можуть, працюючи понад 10 годин, і заробляти близько 16 тис. В той час, як в нашому місті можна заробити 12-14 тис грн.

Потрібно будувати рідний дім

Місцевий бізнес сьогодні переживає кадровий голод. Адже ми живемо в умовах тотальної корупції, коментує  голова Ліги підприємців "Українська справа Михайло Ратушняк.

- Чиновники не створюють сприятливих умов для ведення бізнесу, - продовжує він. - Усе це призвело до того, що в країні існує дикий капіталізм, який знищує підприємництво. Тому аби вижити в жорстких конкурентних умовах потрібно гнучко та нестандартно реагувати на потреби ринку.

З екранів телевізорів ведеться пропаганда, що усі виїжджають за кордон у пошуках кращої долі. Але це не так, то є міф, що десь там краще, де нас немає, наголошує пан Ратушняк. Можна жити і працювати тут, на рідній землі. Як би там не було, є Україна, є українці, тому потрібно тут вкорінюватися та будувати рідний дім. Ніхто за нас цього не зробить.

20 тис грн - зарплата вдома

Пан Ратушняк також є керівником ТОВ "АНТ", що займається оптовою реалізацією продуктів харчування в нашій області. У товаристві працює 170 людей, в тому числі 16 водіїв, які кожного дня до 100 тонн розвозять продукції.

- Цієї весни ми раптово залишилися без половини водіїв, які просто поїхали за кордон шукати кращих заробітків, - каже Михайло Ратушняк. - Звичайно, що ми пережили неабиякий стрес, оскільки назрівав колапс у підприємстві, тому що весь колектив фактично залежить від тих водіїв, які розвозять продукцію.

Однак на підприємстві швидко згрупувалися. Перше що зробили керівники, підняли середню заробітну плату водіям до 20 тис грн.

- І не пройшло три тижні як водії почали знову до нас повертатися. Адже дохід чималий, більше того, ти вдома зі своєю сім’єю, - каже співрозмовник. - Окрім зарплати є ще багато інших моментів. До прикладу, багато працівників немісцеві, і добиратися їм кожного дня з інших районів складно. Тому ми вирішили збудувати гуртожиток на території нашої організації аби наші працівники могли цивілізовано з комфортом переночувати.

Почали звільнятися – підняли зарплату

Те, що є проблема з відтоком кадрів і у малих підприємствах, розповідає й інший підприємець - директор  ТОВ " Надзбручча сервіс" Василь Глемба.

- Ми також відчули цю проблему, особливо коли наші водії почали звільнятися. Однак ми швидко зреагували і забезпечивши більш якісні умови праці, в тому числі високу заробітну плату, запровадили соцпакет, який включає медичне обслуговування, відпустки, премії, різні подяки, ну і заробітну плату близько 15 тис грн. Звичайно, що рівень зарплати залежить від рівня кваліфікації.

Підприємець каже, що на роботу беруть молодих перспективних людей, які хочуть працювати. Звичайно такі люди ще без досвіду, однак на підприємстві їх всьому необхідному навчать без зайвих проблем.

 

 

 

 

Коментарі (18)
 • Zamula Mykola

  Говорю як людина при світлій голові , ця стаття є спотворенням правди, такого дому як Україна не бажаю нікому .... твій дім там де ти!! А наш дім це ціла планета , тому ні всьому не відказуйтесь , робіть все щоб вам було краще ніж зараз, життя одне, радійте йому .
 • Artem

  Почему-то совсем не удивлен. Украинцам лучше всего уже присмотреть работу в Польше, как и остальным тоже, чем с каждым годом ждать увеличение зарплаты. Всяко лучше, чем получать минималку. Отзывы о работе в Польше на заводах металлопластиковых окон, к примеру, имеют положительный характер и подчеркивают, что хоть работы и много, она достойно оплачивается и сопровождается лояльным отношением руководства. Если говорить о работе поваром, многие работники также отзываются положительно и указывают, что все будет зависеть от отношения руководства, и если оно лояльное, можно рассчитывать на хорошее отношение, а еще на повышение заработной платы при повторном приезде. Вакансий по Польше сейчас очень много https://www.eurabota.ua/poland/other можно подобрать под свою профессию что-либо.
 • Анонім

  Ну давайте чесно казати ,що поляки українців використовують як дешеву робочу силу ,і ставлять на таку роботу де самі поляки не хочуть робити . Люди там не працюють по 8 годин ,а працють по 12 годин на день . Навіть взяти збір тої бурувки . Людям плотять понти ,а самі цю ягоду продають в рази дорожче . Поцікавтесь скільки у нас коштує лохина (бурувка) ,а я скажу маленька упаковочка 120 грн , а заробітчани ,що отримують 10 злотих за великий ящик ось і рахуйте як поляки виїжають і збагачуються за рахунок українців .Хто мішає нам зробити ті самі поля з лохини ,актинідії де взагалі відсутні шкідники ,і агротехніка простіша .Хто мішає нашим заробітчанам, котрі там заробили гроші ,тут організувати таке ж виробництво як  у поляків, вирощувати овочі ,ягоди ,фрукти .Так нє вони гроші вкладають в житло ,купляють по 5 квартир ,роблять там ремонти ,і знову їдуть в різні країни . Хто заважає получати тут 15 т. гривнів ,вперед ставайте за станок ,і в приватній конторі ви будете мати тих сами 15 т. гривнів .Щось там у поляків ви працюєте руками ,і дозволяєте щоб поляки вас вічно підганяли  ,не давали перепочити ну і так далі ,а тут вам дають 15 т. гривнів і ви всі такі гонорові носом крутете ,і зразу включаєте тумблер під назвою "Вища освіта".

  andres wasylewsky reply Анонім

  нашо так далеко йти аж до Польщі...))) нащо рахувати чужі гроші ??? А во я бухгалтером вдома маю 6 тис. а шеф заробляє 60тис чистими...Ти що думаєш .що тут не намахуют і невикористовують людей??? Гірше шановний(на)  як у Польщі...

  Анонім reply andres wasylewsky

  Не рівняйте себе і заробітки у Польші . Стояти в полі на сонці  і збирати лохину по 12 годин на день це одне  , а лупити по клавішах калькулятора, збивати цифри це інше ,і при цьому ніхто не стоїть і не підганяє . Щодо вашого шефа то хто вам мішає заробляти по 60 тисяч гривнів .Організовуйте своє підприємство ,виробляйте продукцію ,і будете мати тих самих 60 тисяч може і більше .

  David Starr reply Анонім

  Заробітки у Польщі - далеко не тільки сільське господарство. Величезна кількість українців працює у промисловості, складах, офісах і т.д.
 • Світлана Василевська

  Можу представити які там колосальні заробітки . як за один день підняли людям зарплату з7000 до 20000 без проблем ...Але є і біда ..Тепер пан Ратушняк менше лигне..)))))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

08:00 Сьогодні, 23 лютого: день народження у екс-президента Віктора Ющенка 07:03 Насувається циклон: у неділю обіцяють сильний вітер та дощ, а у понеділок - мокрий сніг 22:29 Євробачення-2020: як у нацвідборі виступили тернополяни? 21:11 Що білизна може розказати про чоловіка та жінку Від читача 15:51 Голова Великогаївської ОТГ придбав елітного позашляховика за кошти громади вартістю майже в мільйон 20:04 "Як серед літа на Дамбі будуть світитися ці новорічні вогні?" А ви як вважаєте? (Для обговорення) 19:05 Тернополянка попалася на схему, що приносить шахраям мільйон за добу play_circle_filled 18:27 Підгрушна та Меркушина – бронзові призерки чемпіонату світу з біатлону 17:03 Як схуднути і привести себе в форму до літньої відпустки не виходячи з дому та без шкоди для здоров'я photo_camera 16:15 Майже 5 років тюрми, бо обікрав дві церкви на Тернопільщині 15:23 Перше та останнє ексклюзивне інтерв'ю на посаді голови Тернопільської ОДА. Звільнили Ігоря Сопеля photo_camera stars 15:05 Пів мільйона гривень у Тернополі щороку виділяють на пільгове молодіжне кредитування 14:17 Чи залишала евакуйованих у Нових Санжарах? Міністр Скалецька прозвітувала про день в карантині play_circle_filled 13:59 Тернопільська "Нива" здобула чергову перемогу на тренувальних зборах play_circle_filled 13:07 У чоловіка на Тернопільщині поліцейські вилучили кустарну зброю 12:30 Сьогодні пройде фінал Нацвідбору на Євробачення: де й коли дивитися та як голосувати play_circle_filled 12:06 Справа наркоторговців: чому апеляцію розглядатимуть не раніше березня? 11:03 Що таке «м’ясо майбутнього» та коли його скуштують тернополяни photo_camera 10:20 Тернопільські моржі відсвяткують день народження клубу рекордами і флешмобами 09:45 Медики пояснили, чому масово захворіли діти в коледжі Збаража play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up