Чому відібрали субсидії у тернополян і як їх повернути на осінь

Чому відібрали субсидії у тернополян і як їх повернути на осінь

На літній період субсидію призначили лише 4950 абонентам. Це пов’язано зі змінами в нарахуванні пільги. На зимовий період кількість отримувачів має збільшитися, принаймні, у два-три рази, прогнозують в управлінні соцзахисту. Перерахунок здійснюватимуть у жовтні.

Кількість тернополян, яким нарахували субсидію, зменшилась у десять разів. Із 49 тисяч абонентів, які раніше отримували пільги на сплату житлово-комунальних послуг, залишились лишень 4950. Хто не отримає субсидію, говорили під час прямого ефіру на сайті «20 хвилин».

В управлінні соціальної політики завершили опрацьовувати декларації, які місцеві жителі подавали для перерахунку субсидії. Нагадаємо, що Міністерство соцполітики змінило форму декларації для отримання субсидії. Тепер при нарахування пільги враховують доходи всіх членів родини (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. Без субсидії залишаться безробітні, котрі не стоять на обліку в центрі зайнятості; ті, хто має авто, дата випуску якого менше п’яти років; чи тернополяни, котрі отримали спадок або подарунок, вартість якого перевищує 50 тис. грн. Крім того, у положенні передбачено, що при перебуванні за кордоном протягом двох місяців одного із членів сім’ї на субсидію теж розраховувати не варто. 

Чому так різко скоротилася кількість отримувачів пільги? На це питання відповідала гостя прямого ефіру – начальник відділу з призначення житлових субсидій міського управління соціального захисту Оксана Дендевич.

- Причин насправді багато. Одна – хтось із власників домогосподарства не працював, або отримував дохід, менший мінімальної заробітної плати, не сплачував єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду. Крім того, понад 2500 домогосподарств улітку перейшли на отримання інших пільг, замість отримання субсидії. Сюди належать учасники бойових дій, учасники Великої Вітчизняної війни, багатодітні сім’ї. Також є категорія тернополян, які здійснили покупку чи оплатили послуги, або ж набули право власності на житловий будинок, що перевищує 50 тис. грн. Не отримали право на отримання субсидії сім’ї, які мають заборгованість у сплаті житлово-комунальних послуг, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів, тобто 340 грн. А боржників у нас – 5000 домогосподарств. Ще 700 справ перебувають на розгляді комісії – у когось відсутні доходи, хтось перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною, визначеною рішенням ЛКК. Думаю, що більшості з них субсидії все-таки будуть призначені, - говорить спеціаліст.

Крім того, пані Дендевич додала, що на опалювальний період кількість отримувачів пільги має зрости щонайменше у два-три рази. Оскільки до переліку послуг додається ще й опалення. А от у літній період розмір плати від доходів у багатьох тернополян перевищує нарахування за житлово-комунальні послуги.

Повний запис онлайн-чату можете переглянути за посиланням: https://te.20minut.ua/Groshi/lishe-5-tis-ternopolyan-otrimayut-subsidiyu-a-vi-e-v-spisku-stavte-pit-10701422.html, або відсканувавши QR-код.

 

Найцікавіші відгуки з сайту «20 хвилин»:

 

Анонім

Чи потрібно знову поновлювати документи у зв’язку зі змінами у складі сім’ї, якщо це вже було зроблено у листопаді цього року?

Оксана Дендевич

Однозначно. Протягом 30 календарних днів особи мають повідомити в управління соціального захисту про зміни в складі зареєстрованих, право набуття власності тощо.

 

Ольга

Чи повинна людина знову подавати декларацію в жовтні, щоб отримувати субсидію?

Оксана Дендевич

Якщо вона подала декларацію зі всіма змінами в травні-червні, то заповнювати її знову потреби немає. Заяви потрібно подавати тим жителям, у яких у домогосподарстві є особи, які були, згідно з рішенням комісії, виключені зі складу проживаючих. Також подати нове звернення треба особам, які проживали у квартирі, згідно з договором оренди, або тимчасово переміщеним особам.

 

Від редакції

Що робити тим людям, які не встигли подати декларації у травні-червні?

Оксана Дендевич

Вони можуть їх подати і в липні, і в серпні. Їм субсидія буде призначена з місяця звернення. Ті, хто подали декларації, їм субсидія призначена з 1 травня 2018 року до 30 вересня поточного року. Тобто на неопалювальний період.

 

Наталія

Враховуються доходи всіх членів сім’ї – чоловіка та жінки. А як ділять дохід при нарахування – на всіх зареєстрованих у помешканні, чи всіх членів сім’ї?

Оксана Дендевич

Ділиться на всіх членів сім’ї.

 

Руслан

Якщо чоловік зареєстрований у батьків в іншій області, а дружина з дітьми проживає у Тернополі, його доходи рахуватимуть і батькам, і дружині?

Оксана Дендевич

Якщо він офіційно працю в іншому місті і надасть документ, що він не проживає разом з батьками, його визнають членом домогосподарства. І тоді на розгляд комісії – чоловіка виключають зі складу при нарахуванні субсидії батькам. Якщо ж він є членом сім’ї, то незалежно від його місця фактичного проживання чи реєстрації, враховуються доходи всіх. Отже, домогосподарство – це батьки і повнолітні діти, які зареєстровані чи проживають разом. А сім’я – це чоловік, дружина та їхні діти.

 

Від редакції

Чому тоді у батьків, якщо повнолітній син із ними зареєстрований, але не проживає, вимагають надати довідки про те, де працевлаштована їхня невістка?

Оксана Дендевич

Така процедури – для отримання інформації із фіскальної служби – беруть до уваги те, чи чоловік та жінка були працевлаштовані, чи вони сплачували єдиний соціальний внесок. Тільки маючи ці дані, ми можемо виключити того сина зі складу домогосподарства, де живуть його батьки.

 

НатаЛия

Якщо  в десять раз скоротилась кількість родин, отримувачів субсидій, то чи скоротиться в десять раз кількість держпрацівників, які ведуть ці субсидії? І куди підуть працювати працівники розформованого відділу субсидій?

Оксана Дендевич

4950 абонентів отримали субсидію, є такі, у кого вона нарахована в нульовому розмірі, є боржники. Тому роботи вистачає на всіх держпрацівників.

 

Від редакції

Яка кількість заробітчан не змогли отримати субсидію?

Оксана Дендевич

Точну кількість назвати не можу. Але вона немаленька. Є сім’ї, які вже роками живуть за кордоном, а зареєстровані з батьками в Тернополі. Єдиний вихід з тієї ситуації – виписувати родичів, які більше 60 календарних днів перебували за кордоном.

 

Оксана Кіналь

Розлучення вже не допоможе? Треба довідку, де перебуває колишній чоловік. А він – в одній хаті. Як не крути, і так не виходить. Усе передбачили.

Оксана Дендевич

Якщо рішенням суду визначено, що дитина проживає разом із мамою, тоді доходи батька не враховуємо. Також особа може надати довідку із ПП чи ОСББ, що колишній чоловік фактично в помешканні не проживає, хоч там і зареєстрований. Значить, його доходи рахувати не будемо.

 

Від редакції?

А чи враховують аліменти в сукупний дохід сім’ї?

Оксана Дендевич

Ні.

 

Журналіст

Який відсоток колишніх отримувачів субсидій мають автомобілі, дата випуску яких – менше п’яти років?

Оксана Дендевич

Таких небагато, менше 5%.

 

Від редакції

Чи має управління соцзахисту механізм відстежування осіб, які перебували за кордоном чи непрацюючих?

Оксана Дендевич

Поки що ні. Але, думаю, уже на опалювальний період ми зможемо отримувати дані з державної прикордонної служби. Наразі беремо інформацію з декларацій, які заповнювали тернополяни.

 

Олег Синовець

Чи є база даних, куди внесені всі особи, які отримують субсидію?

Оксана Дендевич

Ні. Поки що такої бази не створювали.

 

Від редакції

Чи мають тернополяни право отримати компенсацію за заощаджені послуги?

Оксана Дендевич

Так, до 1 вересня тернополян, які мають переплату при сплаті житлово-комунальних послуг, можуть написати заяву для отримання грошової компенсації. Їм повертають гроші за 100 м.куб. газу і 150 кВт електроенергії. Перед зверненням в управління потрібно взяти в банку свій розрахунковий рахунок.

 

Коментарі (3)
  • Олена Толець

    Поясніть, будь ласка, чи має сім'я право на отримання субсидії, якщо один із її членів успадкував земельну ділянку сільськогосподарського призначення, вартість якої перевищує 50 тис. грн.? Адже діє мораторій на продаж землі, тому навіть бажаючи того, власник не зможе її продати. Відповідно, додаткових грошових надходжень у сім'ї від продажу землі не передбачено.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:01 Тернополянам покажуть футбольний Кубок світу U-20 20:02 Як розпізнати інсульт і що робити до приїзду лікарів (ІНФОГРАФІКА) 19:03 Тернопільські дачники виграли суд, парку на "Алясці" поки що не буде play_circle_filled stars 18:25 Де у Тернополі не буде світла Від читача 15:26 Як вплинути на міський бюджет Тернополя? 18:01 Де та за скільки у Тернополі можна навчитися грати на музичних інструментах stars 17:25 Ні грошей, ні трактора: на Тернопільщині чоловік віддав шахраю з інтернету 40 тисяч гривень 16:53 На Тернопільщині двоє чоловіків зухвало побили таксистів 16:35 Сезон грипу і ГРВІ 2019-2020: новий поріг, скільки захворіє і як врятуватися 15:55 На Тернопільщині реорганізували протитуберкульозний диспансер 15:30 У кількох школах на Тернопільщині виявили фальсифіковане масло 15:03 Тернополян запрошують на благодійний сімейний вечір, щоб допомогти дитячому будинку до Різдва 14:25 Фото дня: у Тернополі уже встановили новорічну ялинку play_circle_filled photo_camera 14:20 Приват24 активно користуються більш ніж 10 мільйонів українців (прес-служба банку) 14:09 Суд вирішив, чи зможуть батьки (не)тернопільських дітей повернути гроші, які сплатили садочкам play_circle_filled stars 13:48 13 грудня рух транспорту через Гаївський міст не обмежуватимуть 13:27 ДТП у передмісті Тернополя: жінка загинула, п’ятеро осіб травмовані (оновлюється) 13:08 Українські заробітчани в 2020 можуть "проміняти" Польщу на Німеччину: експерт 12:46 Тернопіль став Молодіжною столицею 2020 року 12:21 Сніг та дуже слизько: у Тернополі уже трапилось кілька аварій.Частина міста - у заторах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up