Доля колишніх промислових гігантів Тернополя – у приватних руках

Доля колишніх промислових гігантів Тернополя – у приватних руках
Відновити роботу промислових гігантів Тернополя сьогодні нереально. Для цього потрібні надто великі гроші, а також — новітні розробки.

— Ті ж комбайни, які колись виготовляли на нашому заводі, не будуть конкурентоздатними порівняно з продукцією інших заводів, які працюють у СНД і Західній Європі, — пояснює начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека.

Так, колись у нашому місті виготовляли багато бурякозбиральних комбайнів, тарілок та іншого фарфору, світильників, тканин, інших товарів. Та продукція дійсно мала попит за часів Союзу. Нині в приміщеннях екс-гігантів переважно працюють фірми-орендарі.

— Колись між усіма заводами була налагоджена система постачання та збуту. Згодом усе це втратили, — продовжує він. — І тепер робота заводів просто була б неприбутковою. Ми живемо в іншому часі. Товар має бути конкурентоздатним, щоб його купили. Аби відновлювати заводи, потрібно мати нові технології, цікаві споживачеві товари, а ще — величезні інвестиції.

Більше того, колишні промислові гіганти нині перебувають не у державній чи комунальній, а у приватній власності. Міськрада, як каже посадовець, може виступати хіба що посередником між інвесторами та господарями промзони.

Простіше, продовжує він, на місці старих промислових об’єктів відкрити нові.

— Наприклад, нещодавно до нас приїжджали представники заводу “Порше”. Вони хотіли виготовляти кабельно-провідникову продукцію, як-от “Борднетце”, — пояснює пан Дейнека. — Ми показували їм приміщення колишніх заводів. Однак потенційні інвестори не зійшлися у ціні із власниками тих об’єктів і поїхали ні з чим.

У міськраді створили базу даних промислових підприємств, приміщення яких пустують. До нього увійшли комбайновий і фарфоровий заводи, “Сатурн”, частина “Ватри”, а також закинуті об’єкти на вулицях Поліській, Бродівській і Текстильній. Про це розповідають інвесторам, аби вони вклали гроші у сучасне виробництво.

— Буквально у квітні, напередодні інвестиційного форуму, до нас звернулося керівництво “Текстерно”. Вони хотіли продати частину своїх приміщень на Текстильній, — пригадує посадовець. — Ми внесли ці дані у перелік пропозицій для інвесторів. Усюди, де буваємо, роздаємо ці списки, може, хтось зацікавиться… Також інвестпропозиції розміщуємо у журналах, буклетах та в інших носіях. Проте охочих придбати промислові об’єкти та започаткувати там бізнес наразі немає.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Anonymous
    Ми - як якесь плем'я умбо-юмбо! Сидимо на купі розвалених заводів і чекаємо, що з'явиться добрий фей і зробить з нас ґЕвропу.
    Anonymous reply Anonymous
    Для початку нехай п.Дейнека розложить все по поличках і пояснить хоча б дві речі. Перша - яким чином так звані промислові гіганти з державних стали приватними ( тобто як приватники ті заводи купили в держави чи вкрали чи їм подарували) І друге - якшо є приватний власник то чому він не вкладує свої кошти в розвиток своєї приватної власності а чекає дядю? Чомусь здається шо на друге питання є приблизно така відповідь а саме - в свій час завод був правдами-неправдами вкрадений у робочого колективу( памятаєте ваучери чи майнові сертифікати) доведений до ручки вирізане на брухт обладннаня а тепер просто тупо хочуть продати залишки приміщень і землю під ними. Оце такі приватні власники. Треба почати все з початку а саме з прокуратури про законність всіх тих власностей.
  • Anonymous
    Через 20 років занепаду свідомі поцреоти нарешті схаменулись. Але ж є, ще надія. От вступимо до Європпи, тоді враз заживемо як німці! Всі на смолоскипну ходу! Слава свідомості та фюреру!
  • Anonymous
    а як пафосно звучить: нач.управління стратегічного розвитку міста ? яке управління ? максимум відділ з двох чоловік ! а то транжирять народні гроші і розповідають байки , чекають що хтось приїде.Носом землю рийте і шукайте інвестора !
  • Anonymous
    Хай Дейнека повчиться у Східної України. Я кажу не про простий народ, а про підприємців, власників фабрик та заводів. А на Галіції - то хіба, тільки поцупити, що погано лежить, уміють. І хабарі брати.
    Anonymous reply Anonymous
    То комцняки винні не інакше...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 Яким було кафе «Поплавок» у Тернополі: дивіться відео! play_circle_filled 20:20 «Другий день народження» — це уже буденність: війна очима артилериста 20:01 На проспекті Бандери збили 16-річного мотоцикліста 19:00 Нове будівництво біля храму на Київській. Що там буде — секрет? Від читача 15:56 Нацполіція проводить понад 200 обшуків у рамках спецоперації з ліквідації наркобізнесу в Україні 18:00 12 гектарів землі біля Почаєва повернули у власність громади, бо орендар не сплатив 24 тисячі 17:50 Аварія на Об'їзній: зіштовхнулися чотири автівки 17:20 «На щиті» повертаються Герої Іван Безкоровайний, Петро Каськів та Тарас Малюк 16:47 Чоловік з Тернопільщини, який отримав повістку, але відмовився від посади діловода в тилу, отримав вирок 16:10 Вишиті картини полеглого воїна Ярослава Кондришина представили до Дня вишиванки 15:40 Вишиванки у подарунок отримали малюки, які народились 15 травня у Тернополі photo_camera 15:10 Помер ветеран пожежної охорони з Тернопільщини Михайло Сушко 14:40 У вишитих сорочках та з портретами Героїв: в Українському домі фестиваль вишиванок photo_camera 14:07 У Парку Здоров’я затримали чоловіка з пилою: зрізував клени та сосни 13:30 Учень тернопільської гімназії Станіслав Дем’янчук переміг у Всеукраїнській олімпіаді з астрономії 12:50 Тернополяни у соцмережах хваляться вишиванками і вітають зі святом photo_camera 12:15 Тернопіль у вишиванках: містяни святкували попри негоду photo_camera 11:47 На Володимира Великого бачили дим та рятувальників: що сталося? 11:38 У Дністрі та Пруті очікують підняття рівня води 11:07 Переговори у Стамбулі: чи відбудеться перша пряма зустріч України та росії з 2022 року
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up