Євро перевалив за 47 грн: чи змінилися ціни на путівки та куди вигідніше поїхати тернополянам

Євро перевалив за 47 грн: чи змінилися ціни на путівки та куди вигідніше поїхати тернополянам

Попри нестабільну економічну ситуацію жителі Тернополя продовжують мандрувати за кордон. Зростання курсу валют не зупиняє охочих відпочити: хтось обирає бюджетні варіанти, інші ж віддають перевагу дорожчим курортам. Які напрямки найпопулярніші, скільки коштують тури і як змінилися ціни через коливання курсу євро — дізнаєтесь у нашому матеріалі.

У квітні Національний банк України встановив рекордний курс євро – 47,03 гривні. Впродовж місяця вартість коливалася від 47 до 48 гривень. Станом на друге травня, курс за НБУ – 47,08 гривень, а ось в обмінниках Тернополя ми зафіксували продаж у межах 47,40-47,70 гривень. 

Більше читайте у матеріалі: Скільки коштує долар та євро в обмінниках та банках Тернополя: дивіться, де вигідніший курс

Як курс вплинув на вартість путівок 

Журналісти «20 хвилин» запитали у представників туристичних агентств, як за останній місяць змінилася вартість путівок, коли краще бронювати та які напрямки обирають наші тернополяни. 

Відео дня

Найпопулярніші напрямки цього сезону – Єгипет, Туреччина, Греція, Албанія, Чорногорія, Хорватія, час від часу їздять і до Болгарії. Також люди охоче бронюють автобусні тури до країн Європи, адже у такому випадку є прямі рейси і не треба перейматися про затримку на кордоні, розклад авіарейсів. Ще як варіант – тернополянкам з дітьми пропонують матусині тури, коли збирається група і разом відпочивають на острові Занзібар, в Єгипті, Албанії, Туреччині, Греції та інших курортних місцях. 

Наталія Гевко, власниця туристичної компанії «Фантастік Тревел»

Компанія співпрацює з багатьма іноземними операторами – польськими, румунськими, британськими. Не всі з них фіксують валютний курс за даними Національного банку України, тому завжди є різниця – іноді гривня, а іноді й трохи більше.

За словами пані Наталії, якщо тур анонсують за курсу євро 45 грн, а потім курс зростає, іноземні оператори перераховують вартість. Якщо ж курс знижується – залишають її без змін. На це туристичні агенти вплинути не можуть.

– Наприклад, дехто придбав тури за програмою раннього бронювання. Спершу вони внесли завдаток – 20–30% у гривнях, а решту мали сплатити в євро. Якщо, скажімо, два місяці тому 1000 євро становили 45 000 грн, то зараз – вже до 50 000 грн. Учора до нас зверталися туристи, яким через зростання курсу довелося доплатити за путівку 10 000 грн, а іншим – 4000 грн. Вони хотіли зекономити завдяки ранньому бронюванню, але потрапили на подорожчання валюти. Тому я завжди попереджаю: можна одразу сплатити всю суму – тоді жодне підвищення курсу не вплине на вартість путівки. Але все залежить від ситуації та можливостей туриста, – говорить пані Наталія. 

Щодо цін: на 5 травня є тури до Єгипту на двох – від 30 000 грн. Пропонують хороший готель, система «все включено», виліт із Кишинева. Тури до Туреччини на червень стартують від 40 000 грн, але це, переважно, готелі з нижчим рейтингом. Є також вигідні пропозиції до Болгарії – від 15 000 грн за двох, із проживанням у гарних готелях.

Крім того, великий вибір автобусних турів до Греції, Іспанії, Італії, Хорватії. Наприклад, вісім ночей у готелі плюс дві ночі в дорозі до Греції зі сніданками – це обійдеться в 39 000–45 000 грн.

Юлія Присяжнюк, власниця туристичної агенції «Босфор»

У туризмі вартість подорожі залежить від валютного курсу. Оператори фіксують ціну туру в євро чи доларах, а туристи оплачують у гривнях. Щодня сума перераховується відповідно до актуального курсу. Тож іноземні партнери нічого не втрачають, а українські туристи можуть як виграти, так і переплатити – все залежить від моменту оплати, розповідає Юлія Присяжнюк.

– Останній рік курс був відносно стабільним, але з квітня євро подорожчав майже на 5 гривень, і це вже суттєво відчувається у цінах. Якщо на ранньому бронюванні автобусний тур до Греції на двох, на дев’ять ночей у тризірковому готелі з дворазовим харчуванням коштував близько 48 000 грн, то зараз – уже 68 000 грн. Є випадки, коли туристи ще кілька днів тому бачили тур за 50 000 грн, а коли приходили оформлювати — ціна вже становила 53 000 або навіть 54 000 грн. Але люди здебільшого реагують спокійно, адже розуміють: живемо в умовах економічної нестабільності, і валютні коливання — постійне явище, – говорить пані Юлія. 

Попри певні ризики, багато хто все ж обирає раннє бронювання, бо це дозволяє поступово сплачувати тур і зекономити. Особливо на фоні того, що в сезон оплачувати повну суму – значно дорожче. Хоча частина клієнтів, навпаки, відкладає оплату до літа, сподіваючись, що курс стабілізується.

Аліна Назарик, директорка туристичного агентства «EDEM TOUR»

Туристичне агентство «EDEM TOUR» співпрацює з українськими та закордонними операторами – польськими, молдовськими, турецькими та іншими. Наприклад, якщо клієнт проживає в Молдові, його бронюють через молдовських туроператорів, обираючи тих, хто надає найвигіднішу ціну відповідно до запиту туриста, пояснює Аліна Назарик.

У кожного оператора на сайті вказаний офіційний курс валют, який він декларує. Деякі орієнтуються на курс Нацбанку України, є й такі, що використовують комерційний курс, що може бути на гривню вищим. 

– Є туристи, які бронювали путівки ще у січні, одразу сплатили 100% вартості, і вже ближче до виїзду очікують на документи від турагента. Для них уже не має значення, який буде курс долара чи євро, вартість туру не перераховується, – пояснює пані Аліна. – Якщо в січні ви забронювали тур за 45 000 грн і планували сплатити залишок ближче до дати вильоту, ми попереджаємо: на момент бронювання євро, умовно 45 грн, і загальна сума – 1000 євро. У заявці фіксується, що ви оплатили 50% , а залишок також становить 50% (22 500 грн). Тоді ми розраховуємо залишок за актуальним курсом. Наприклад, це 500 євро. Якщо ж курс на момент доплати складе 47 грн, то потрібно буде порахувати: 500 євро × 47 грн = більша сума. 

Зі слів Аліни Назарик, бувають і зворотні ситуації: тур забронювали по курсу 48 грн/євро, а потім він знизився — тож і залишкова сума зменшиться. Це завжди детально пояснюють туристам, адже багато хто помилково вважає, що якщо загальна вартість туру – 45 000 грн, то саме стільки й доведеться заплатити, але це не завжди так.

Раніше була поширена тенденція купувати тури за кілька днів до вильоту. Сьогодні такий підхід не працює: ціна за місяць-два зазвичай значно нижча, ніж за кілька днів до подорожі. Наприклад, у квітні моніторили тур до Єгипту та Туреччини для родини — вартість коливалась від 90 000 до 100 000 грн. А вже зараз — від 112 000 до 113 000 грн. Перевага раннього бронювання полягає в можливості обрати кращі умови, ширший вибір готелів та скористатися оплатою частинами. Але вибір завжди за клієнтами.

А який відпочинок обираєте ви для себе та своєї родини? Скільки готові витратити? Діліться в коментарях!

Читайте також:

Газ уже подорожчав на 3 грн: як зростання ціни на пальне вплине на тернопільський бізнес

Купували обладнання та допомагали ВПО: як Тернопільщина постраждала від замороження американських програм

Скільки тернополяни витрачають на комуналку та чи доводиться економити: запитали у перехожих

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up