Грамотно розпоряджатись фінансами навчать пенсіонерів та переселенців

Грамотно розпоряджатись фінансами  навчать пенсіонерів та переселенців

Як перетворити своє хобі в заробіток? Як взяти кредит і не потрапити у руки шахраїв? Як правильно сформувати сімейний бюджет, щоб не залишити близьких  без грошей? Відповіді на ці та інші важливі економічні питання отримають учасники тренінгів - переселенці та пенсіонери.

 

Новий соціальний проект для переселенців та пенсіонерів  започаткували в Тернополі. 

Програму „Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього” презентували у Тернополі 6 квітня. 

Програма розрахована на соціально вразливі категорії населення: переселенців із зони військового конфлікту та пенсіонерів. Мету проекту організатори бачать у забезпечені цих людей необхідними фінансовими знаннями. Також вони хочут підвищити громадську активність переселенців та пенсіонерів, аби вони не відчували себе „зайвими” людьми у  своїх громадах.

Відео дня

- Ми пояснюємо, як користуватись фінансовими послугами,  - розповідає координатор програми Марина Пасєчник, - і не потрапити при цьому в халепу. Спеціально надрукували брошуру, де покроково пояснюємо процес вкладення грошей на депозит, інвестування, отримання позик і кредитів. Важливою частиною тренінгів стануть уроки з  упорядкування сімейного бюджету. Пенсіонерам ми дамо пораду, як перетворити свої вміння, хобі у джерело заробітку. Їм буде важливо почути про сучасний стан пенсійного забезпечення в Україні.

Тернопільщина стане однією із 11 українських областей, де реалізують цей проект, і єдиною - в Західній Україні. Його реалізовує організація „Український жіночий фонд”, а тренерами стануть експерти громадської організації ТЖМК „Відродження нації”. В Тернопільщині відбудеться  десять тренінгів, на кожному з яких  побуває до 20 осіб. Перший тренінг відбудеться 23 квітня.

 - Зараз у центрі зайнятості на обліку стоять 26 внутрішньо переміщених осіб.  - розповідає представник обласного центру зайнятості Тетяна Білінська. -  Станом на перше квітня 2017 року ми нарахували 780 безробітних із числа демобілізованих. Їм не завжди легко повернутися до мирного життя. Особливо, слід виділити групу людей, яким до пенсії залишилось 10 і менше років. Таких осіб зареєстровано більше чотирьох тисяч. Всім їм буде корисно звернути увагу на цей проект.  

Практичну користь від цих тренінгів покажуть підсумки проекту у листопаді 2017 року. Тоді відбудеться презентація 60 історій успіху учасників проекту, тих хто докорінно змінив своє життя після прослуханих тренінгів.  А сьогодні, своїм досвідом поділилася Марина Прус, учасник соціальних проектів „Відродження нації”:

- Я жила у Донецьку, але військовий конфлікт змусив мою сім’ю шукати собі іншого притулку. Уже третій рік ми перебуваємо у Тернополі і нам дуже подобається місто, тихе спокійне, позбавлене криміналу. Можна сказати, що бажання не зійти з розуму спонукало мене взяти участь у проекті „Відродження нації” для переселених осіб. Почала цікавитися різними соціальними програмами і несподівано для мене самої отримала грант для самозайнятості від норвезького фонду. Тепер буду займатися сушкою фруктів та овочів, бо отримала гроші на купівлю сушильні і комплектуючих до неї. Тож, якщо є ініціативність та ідея вам допоможуть

У програмі можуть взяти участь і сільські жителі, для цього їм слід звернутися у місцеві органи соцзахисту. Учасникам оплачуватимуть дорогу та харчування.

Довідка

Бажаючі взяти участь у тренінгах також можуть телефонувати за номером 067-350-34-59, Марія Мацук.

 

.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:00 Жінки на керівних і бойових посадах в армії: що про це думають тернополяни? (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 18:00 У Тернополі має запрацювати креативний простір OPEN SPACE 17:01 У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ) photo_camera 16:23 Бучацькі поліцейські 16-річного студента, який прийшов в навчальний заклад з наркотиками Від читача 11:51 День кар’єри в ЗУНУ: крок у професійне майбутнє 15:40 Оприлюднили відео конфлікту судді і поліції play_circle_filled 14:50 У Тернополі інспектор отримав майже сто тисяч за «правильне розмитнення»: що йому загрожує 14:10 У Тернополі 19 квітня падав сніг. Яку погоду чекати найближчими днями photo_camera 13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вирішила відмовитися від депутатства 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі 21:03 Мрію повернутия до Тернополя: де зараз американський співак який виступав у центрі міста play_circle_filled photo_camera 20:01 У Тернопільському музеї влаштували Великодню майстерню photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up