Індексація пенсій з 1 березня: кого це стосується

Індексація пенсій з 1 березня: кого це стосується

Середній рівень зростання пенсій після індексації – 322 грн. Зміни з 1 березня стосуються понад 10 млн громадян.

23 лютого Уряд ухвалив рішення про здійснення індексації пенсій з 1 березня 2024 року.  Завдяки індексації, для понад 10 млн громадян з 1 березня пенсії підвищаться на 8%. 

Про це повідомили на сайті Мінсоцполітики.

У Мінсоцполітики зазначають, що у 2024 році вдруге поспіль індексують найнижчі пенсії. Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації – 322 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5 395 грн до 5 717 грн. 

Відео дня

Кому проіндексують пенсії з 1 березня

Відповідно до прийнятої постанови, з 1 березня  будуть індексовані пенсії для:

  • 9,5 млн «цивільних» пенсіонерів, яким пенсію призначено на загальних підставах

  • 596 тис. пенсіонерів силових відомств 

  • 97,8 тис. осіб, які отримують пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, внаслідок Чорнобильської катастрофи

Крім того, з 1 березня будуть проіндексовані щомісячні страхові виплати для 161,4 тис. потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого. 

В Мінсоцполітики звертають увагу, що з 1 березня також буде проіндексовано на 8% пенсії 20,8 тис науковців, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування. Таким чином, Уряд прискорив проведення індексації для цих категорій осіб (у 2023 році індексація для них відбулась з 1 липня).  

Коли ще буде перерахунок пенсій

З 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 654 тис. працюючих пенсіонерів (з урахуванням їх оновленого страхового стажу). 

Водночас Уряд запровадив тимчасові обмеження на максимальний розмір індексації пенсій. Розмір підвищення пенсії за результатами індексації буде обмежено 1,5 тис. грн для всіх отримувачів пенсій і страхових виплат, незалежно від категорії. Таке обмеження дозволить більш справедливо розподілити наявний фінансовий ресурс на здійснення індексації та забезпечити підвищення пенсій для громадян, які отримують найменші виплати. 

При цьому, за будь-яких розрахунків, підвищення пенсій становитиме не менше, ніж 100 грн.

Нагадаємо, до 2023 року найнижчі пенсії під індексацію не потрапляли. Раніше пенсіонерам з найнижчими пенсіями, зазвичай, підвищувався не весь розмір пенсії, а лише та її частина, яка обчислюється за страховою формулою і яка зазвичай «поглинається» іншими складовими пенсійної виплати, так що загального зростання розміру пенсії не відбувалось. 

 

Читайте також:

Пенсія за віком: коли призначається? Роз’яснення від Пенсійного Фонду

Середня пенсія на Тернопільщині — найменша в Україні. Дані Опендатабот

Надбавка до пенсій у понад 4 тисячі гривень реабілітованим: як і де оформити документи

10 тисяч і більше пенсії на Тернопільщині мають майже 5 тисяч осіб

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up