Мільйони гривень за «Муніципальну няню»: хто та як може отримати компенсацію

Мільйони гривень за «Муніципальну няню»: хто та як може отримати компенсацію
 • В Україні розширили перелік громадян, які можуть скористатися соціальною державною програмою «Муніципальна няня».
 • Що це за послуга, хто може розраховувати на державну підтримку та як отримати компенсацію – дізнавалися «20 хвилин».

Послуги няні стають все популярнішими у сучасному світі. Деякі родини обирають таку допомогу на кілька годин в день чи тиждень, а хтось – з перших днів народження малюка. Це дозволяє поєднувати батьківство із саморозвитком, хобі, роботою та подорожами.

Враховуючи актуальність даної послуги, Кабмін України сьомого червня 2024 року збільшив кількість категорій громадян, які можуть скористатися програмою «Муніципальна няня». Прийнята постанова діятиме під час воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування.

Відео дня

Хто може розраховувати на «Муніципальну няню»

Соціальна державна програма діє в Україні з 2019 року, в рамках якої родини можуть отримувати грошову допомогу на послуги спеціаліста для дитини. З січня по травень 2024 року нею користуються сім родин з Тернополя, розповіла «20 хвилин» начальниця відділу з прийому громадян управління соціальної політики Уляна Микитюк.

Щодо Тернопільської області, то станом на 19 червня кількість родин більша – 12.

Відповідно до оновленої постанови, розраховувати на компенсацію можуть батьки, опікуни для забезпечення догляду за дитиною, а саме у таких випадках:

 • дітей ВПО, яким ще не виповнилося 3 років за умови, що вони не мають важких хвороб;
 • дітей до 6 років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років);
 • дітей до 6 років, у кого один із батьків має інвалідність I чи II групи (раніше – це були діти віком до 3 років);
 • дітей до 6 років, які мешкають там, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти (наприклад, Запорізька, Донецька, Харківська, Херсонська, Сумська та Чернігівська області).

— Розширення програми дозволяє батькам бути більш економічно незалежними, вільними для роботи. А діти отримуватимуть належний догляд та розвиток. З моменту прийняття постанови минуло понад тиждень, але ми ще не отримували нові заявки від охочих оформити послугу «Муніципальна няня». Кілька жінок-переселенок зверталися, консультувалися, дізнавалися детальний перелік документів. Можливо, збирають необхідні документи і згодом подаватимуть, — каже Уляна Микитюк.

Скільки виділяє коштів держава

Розмір компенсації дорівнює одній мінімальній заробітній зарплаті. У 2023 році родинам сплачували 6 700 гривень, з січня по квітень 2024 року – 7 100 гривень, а наразі – 8 000 гривень.

Нараховують грошову компенсацію за встановленою формулою: кількість годин * мінімальну заробітну плату у погодинному розмірі на 2024 рік. З першого квітня 2024 року година роботи в Україні коштує 48 гривень.

Тобто, якщо няня доглядала вашу дитину 100 годин, то треба розраховувати так: 100 годин * 48 гривень = 4 800 гривень.

— Протягом 2023 року на муніципальну няню для дітей Тернополя витратили з держави 505 099,84 гривні, а ось для дітей Тернопільської області – 1 143 700 гривень, — повідомили «20 хвилин» у департаменті соцзахисту населення. — А ось за п’ять місяців 2024 року няні Тернополя за програмою отримали 189 744,84 гривні, натомість в області – 439 400 гривень.

Важливо! Розмір компенсації не може перевищувати вартість послуги, сплачену батьками або опікунами дитини.

Куди звертатися та які документи потрібні

Першочергово батькам необхідно знайти няню для дитини та укласти з нею письмовий договір. Муніципальною нянею може бути виключно фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91) або юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10).

Після батьки мають звернутися до управління соціальної політики чи соцзахисту за місцем проживання і написати заяву. Якщо йдеться про Тернопіль, то це можна зробити на вулиці Лисенка, 8.

Окрім заяви батьки, опікуни мають надати пакет документів:

 • паспорт заявника;
 • ідентифікаційний код (копія та оригінал);
 • свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал);
 • опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал);
 • договір, укладений з нянею (копія та оригінал);
 • документи, що підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка тощо);
 • заява про перерахування коштів для компенсації послуги муніципальна няня із зазначенням рахунка в установі банку.

Органи соцзахисту розглядають документи протягом 10 робочих днів, а про рішення надати чи відмовити у компенсації повідомляють протягом трьох робочих днів після його ухвалення.

Аби отримати кошти, родина повинна щомісяця до п’ятого числа подавати документи, що підтверджують витрати на оплату няні, здійснення догляду за дитиною та чітку кількість годин на місяць.

Як раніше повідомляли журналісти «20 хвилин», знайти няню для дитини можна як через агенції, так і в соціальних мережах та порталі працевлаштування чи спеціальних сайтах. У своїх резюме няні вказують бажану зарплату за годину. Вартість годинного догляду за вашою дитиною може обійтися від 150 до 500 гривень. Все залежить від навичок, досвіду роботи та наявності фахової освіти.

 

Читайте також:

Вентиляція, спальні та ігрові: як за понад мільйон гривень облаштували укриття у двох садках Тернополя

Гуртки, майстер-класи та вистави: де та як весело провести літні канікули в Тернополі

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up