Нові гривні та вилучення копійок: що виграє Україна

Нові гривні та вилучення копійок: що виграє Україна
Нові монети номіналом 1 і 2 грн з’явилися в обігу з 27 квітня. Та наразі у Тернополі такі монети бачили лише одиниці. Як виявилося, одно- та двогривневі монети дуже маленьких розмірів, - трохи більші однієї копійки

З 1 липня 2018 року Національний банк України припинив додатковий випуск монет номіналами 1,2,5 та 25 копійок. Також у обіг ввели монети номіналами 1 та 2 гривні

Що виграє Україна від цих змін, а також чому обраний саме такий формат нових монет, пояснює директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Скільки вдасться заощадити

З 1 липня 2018 року магазини та інші заклади сфери послуг можуть проводити округлення сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги). Це дозволить державі економити більше 90 млн гривень на рік на карбуванні та спростить для українців щоденні розрахунки.

Відео дня

НБУ відмовиться від випуску монет у 1, 2, 5 і 25 копійок. Монети у 10 та 50 копійок карбуватимуть, як і раніше.

Перехід на монети номіналом 1 та 2 гривні також дозволить економити - за рахунок невеликого розміру та обраного матеріалу вартість їх виготовлення нижча за номінал.

Вибір дизайну

            Зараз усі українські монети  карбуються на Монетному дворі. Ескізи нових монет розробляли його штатні художники: аверс створив Володимир Дем’яненко, реверс – Роман Чайковський.

НБУ вирішив зберегти на монетах портрети тих самих особистостей, що і на банкнотах, тому монета номіналом 1 гривню має зображення Володимира Великого, 2 гривні - Ярослава Мудрого. Обидві монети сріблясті, а виготовляються вони зі сталі з гальванічним покриттям. Такий розмір та матеріал дали НБУ можливість знизити собівартість монет, зробивши її нижчою за номінал. Точна інформація щодо вартості виготовлення монет є конфіденційною.

            Щодо критики зручності та зовнішнього вигляду монет, Нацбанк пояснює свій вибір наступними чинниками:

·           нові гривні повинні помітно відрізнятися не лише від українських копійок, але й від монет інших країн - для запобігання шахрайству;

·           вони повинні бути придатні для використання в торгівельних автоматах, платіжних терміналах тощо;

·           вагу монет зменшують для спрощення їх перевезення;

·           матеріал та дизайн обирають з метою мінімізації витрат на карбування;

·           вагу також зменшують, щоб людям було зручніше носити монети у гаманцях;

·           елементи дизайну нових монет розроблено з урахуванням потреб людей з вадами зору.

Зношені банкноти вилучають з обігу

            За 2017 рік Нацбанк вилучив з обігу готівки на  суму  139,5 млрд  грн, а випущено в  обіг  було  майже 160 млрд гривень. Нові гроші на заміну зношених друкуються постійно - громадяни цей процес не помічають, оскільки він не створює для них додаткових незручностей.

            Загалом НБУ щороку вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів. Майже половина - банкноти низьких номіналів (від 1 до 20 гривень). Наприклад, минулого року Національний банк вилучив з обігу з 749 млн штук зношених банкнот на суму 48 млрд гривень.

            Важливо розуміти, що Національний банк не вилучає та найближчим часом не планує вилучати з обігу дрібні монети. Вони й надалі перебуватимуть в обігу та використовуватимуться як засіб платежу необмежений період - до прийняття правлінням НБУ окремого рішення про їх вилучення.

VoxConnector спеціально для "RIA плюс"

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:43 На Гайовій та Сахарова ремонтують двори та тротуари. Пишіть в коментарях вулиці, де це необхідно також 11:05 Омбудсмен перевірить дитячу бібліотеку в Тернополі після конфлікту працівниці та переселенців 10:25 В Тернополі чоловік отримав два роки тюрми за те, що чинив опір патрульним 09:37 Електронний кабінет військовозобов’язаного: коли має запрацювати та чи всі повинні створити Від читача 10:03 На Тернопільщині шукають роботу 554 переселенці 09:00 У лікарні помер 21-річний воїн Денис Каразія з Кременецької громади 08:01 Безоплатне житло, виплати та субсидія: як переселенцям отримати допомогу на Тернопільщині 22:00 На Тернопільщині цього тижня дощитиме 21:00 Тютюн, алкоголь, нездорове харчування і гіподинамія: Ляшко назвав загрози для розвитку хвороб 20:00 Жителька Хмельниччини намагалася відкупитися від поліції за п'яну їзду 19:03 Скільки коштує зібрати великодній кошик: як змінилися ціни за рік у Тернополі photo_camera 18:30 Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку - Сергій Надал ( пресслужба Тернопільської міської ради) 18:00 На Тернопільщині зросла захворюваність на ГРВІ, особливо серед дітей 17:15 Мріяв обійняти доньку, яку не бачив понад рік: історія відновлення тернопільського захисника 16:35 Чоловіку, який у Тернополі вивіз тіло померлої матері у валізі в парк, загрожує до трьох років тюрми 16:10 Смерть чоловіка в Настасові: працівнику агропідприємства оголосили підозру у вчиненні наруги над тілом 15:20 Жителів Тернопільської області підозрюють у незаконному видобутку піску на понад 40 млн грн play_circle_filled photo_camera 14:30 Нові катальпи біля парку «Сопільче»: як виглядають і скільки коштували? photo_camera 13:55 Підозрюваним у нападі на поліцейських оголосили нове обвинувачення і взяли під варту 13:06 У селі біля Тернополя була стрілянина — 60-річний тернополянин отримав три вогнепальні поранення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up