В петиції №22/064576-еп ініціатор пише, що фрілансери, дизайнери, програмісти, працівники служб підтримки веб-сервісів та багато інших часто працюють онлайн і в більшості випадків їм виплачують кошти на WebMoney. Тому ініціатор просить розблокувати платіжну систему.
Ті хто мали гривневі рахунки тепер не можуть проводити жодних операцій зі своїми коштами.
- Я працював на різних інтернет-ресурсах і виводив кошти на гривневий рахунок WebMoney, а потім на свою банківську карту, – розповідає тернополянин Богдан. – Про санкції я дізнався минулого літа, коли всі операції вже були недоступні. Я не міг використовувати кошти на гривневому рахунку і здійснювати будь-які операції з ними. Наскільки знаю, санкції триватимуть три роки. Зараз з’явилась можливість вивести свої гроші на карту, але через різні обмінники за дуже великі відсотки.
При використанні обмінників стягується плата від 25 до 50% від суми. Оскільки доступ до ресурсу заблокований, на нього можна потрапити лише використовуючи VPN або проксі-сервери.
- В мене коштів на рахунку не так уже і багато, але все одно прикро, – каже Богдан. – Ці санкції більше нашкодили людям, які мали змогу заробляти в інтернеті.
Санкції діятимуть три роки. На сайті звернень до президента України періодично реєструють такі петиції, але вони не набирають необхідної кількості голосів, тому залишаються без відповіді.
А як ви вважаєте, чи потрібно розблокувати WebMoney та інші платіжні системи в Україні? Діліться своїми думками у коментарях.
Чи потрібно розблокувати російські платіжні системи в Україні?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер