Пільги на комунальні послуги для військових: куди звертатися та що пропонують

Пільги на комунальні послуги для військових:  куди звертатися та що пропонують
  • Від 50 до 100% знижки на житлово-комунальні послуги можуть отримати військові та їхні родини у Тернопільській області.
  • Розмір компенсації залежить від пільгової категорії, а подати заявку можна онлайн. Детальніше про умови та перелік документів дізнавалися журналісти «20 хвилин».

Учасники бойових дій, а також їхні родини мають право на пільги від держави. Це регламентується Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Загалом пільга передбачає такий процес — ви оплачуєте повні суми за житлово-комунальні послуги, які зазначені у платіжках. Але на картку вам надходять кошти у вигляді компенсації.

Пільги вистачає не завжди

Тернополянин Андрій брав участь у бойових діях на Сході України ще за часів АТО/ООС. Наразі чоловік повернувся до цивільного життя. Разом з дружиною та сином проживають у трикімнатній квартирі. Щодня, окрім побутових приладів, вмикають вдома комп’ютерну техніку та телевізор, мають індивідуальне опалення. Наразі пан Андрій отримує 75-відсоткову знижку на комунальні послуги, каже, що її майже не вистачає.

— Щомісяця гроші приходять на банківську картку. Наприклад, у травні отримав 1840 гривень, а у червні – 1689 гривень. Ще літом половину від витрат на житлово-комунальні послуги дотягує, а взимку і п’ятої частини не закриваємо. Ми вже зверталися за роз’ясненням, але нам пояснили, що відшкодовують 75% за мінімальним споживанням. Ми економимо, але я теж не можу заборонити дитині вмикати комп’ютер, дивитися телевізор. Ми сплачуємо з власних коштів, а скільки повертається на картку, то і добре, — каже пан Андрій.

Відео дня

А ось тернополянин Віталій внаслідок бойових дій отримав поранення та наразі має інвалідність. Чоловік разом з мамою-пенсіонеркою проживає у двокімнатній квартирі. Журналістам «20 хвилин» розповідає, знижку на житлово-комунальні послуги отримує вже кілька років поспіль.

— Як мені запропонували, то і оформив знижку. Так, я постійно працюю, але чому мушу відмовлятися, якщо держава пропонує? Ми всі бачимо, як зростають тарифи. Ось світло нещодавно було 2,64 грн за кіловат, а зараз вже 4,32 грн/кВт, — каже пан Віталій. – У нас з мамою щомісяця мінімальні витрати на комунальні послуги, бо я цілий день на роботі, а вона багато приладів не вмикає. Опалення маємо централізоване. Тому виділених державою пільг, нам вистачає.

Хто може розраховувати на знижку?

Військові та їхні рідні можуть розраховувати на знижку на квартплату, комунальні послуги (газ, електроенергія та інші). Також на компенсацію вартості палива, але це стосується осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

Начальниця управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Світлана Руцька розповіла журналістам «20 хвилин», яка саме категорія і на який відсоток знижки може розраховувати. Детальніше дивіться на графіці нижче.

Членами сім’ї пільговика є:

  • дружина або, відповідно, чоловік;
  • їхні неповнолітні діти;
  • їхні неодружені повнолітні діти за умови, якщо вони є людьми з інвалідністю з дитинства першої та другої груп;
  • люди з інвалідністю першої групи;
  • той, хто проживає з людиною з інвалідністю внаслідок війни першої групи, доглядає за нею (за умови, що людина з інвалідністю не перебуває у зареєстрованому шлюбі);
  • непрацездатні батьки та люди, які знаходяться під опікою або піклуванням того, хто має право на пільги й проживає разом з нею.

УВАГА! Площа житла, на яку надається знижка, під час розрахунків плати за опалення становить 21 кв. м опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

А для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75% знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю).

— Орендована квартира – не перепона для отримання знижки на житлово-комунальні послуги. Адже за законодавством на пільгу можуть розраховувати як місцеві жителі, так і переселенці. Та оренда квартири, будинку має бути офіційною, тобто потрібен договір з підписами та печатками. Його сканкопію треба додати під час подачі заяви, — повідомила Світлана Руцька.

Як отримати та оновити знижку

Аби оформити знижку, учасник бойових дій чи його рідні повинні звернутися до Центру надання адміністративних послуг, селищної ради або до сервісного центру Пенсійного фонду України за місцем проживання.

— Під час оформлення обов’язково необхідно надати заяву про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, посвідчення учасника бойових дій, картку платника податків, паспорт громадянина України. А також унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності) та будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання, — розповіла начальниця відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян Тетяна Ткач.

Як варіант – пропонують подати заяву у формі онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або портал «Дія». Для авторизації необхідно використовувати кваліфікований електронний підпис.

Пенсіонерам гроші нараховують на пенсійний рахунок. Іншим громадянам — на банківський рахунок. Якщо немає — його створюють в «Ощадбанку» та повідомляють пільговику. Якщо людина хоче отримати гроші в іншому банку чи за допомогою Укрпошти — потрібно звернутися з відповідною заявою до органу Пенсійного фонду.

Зі слів Світлани Руцької, оформлення даної пільги не вимагає систематичного поновлення даних через певний період часу. Виключно – за умови змін.

— Вам треба повідомити тільки тоді, якщо змінився склад членів сім’ї, на яких поширюються пільги, зміна категорії пільговика, управителя, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання. На опалювальний чи неопалювальний період не потрібно поновляти пільгу, перерахунок проводиться автоматично. У разі зміни місця проживання — потрібно подати нову заяву протягом 30 календарних днів, — наголосила Світлана Руцька.

УВАГА! Якщо ви не сплачуєте за житлово-комунальні послуги, то знижку не нараховують.

Читайте також:

Зима не за горами: як Тернопіль та область готуються до ймовірних блекаутів

У жительки Тернополя виявили магніт на лічильнику води. Які штрафи загрожують?

Програми енергоефективності для багатоповерхівок Тернополя: голови ОСББ діляться досвідом

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up