Незважаючи на те, що на вулицях Тернополя все рідше можна зустріти людину в масці, карантин ще не закінчився. Багато місцевих закладів та фірм відновили свою роботу, проте карантинні обмеження доволі відчутно зачепили як малий, так і великий бізнес.
Представників фірм та підприємств ми запитали:
1. Як зараз працює їхнє підприємство/фірма та чи вдалося зберегти робочі місця?
2. Чи підтримує влада їхню справу під час карантину?
3. Чи зможе їх бізнес перебути ще одну можливу карантинну хвилю?
4. Яким вони бачать розвиток своєї справи у майбутньому?
1. Ми не сильно втратили, тому що працювали і під час карантину, адже люди хочуть їсти кожен день, відповідно, ми реалізували та реалізуємо свою продукцію. Ми не скорочували робочі місця, а лише ввели обмеження при роботі, наприклад, дехто працював вдома.
2. Під час карантину ми самі себе стараємося підтримувати, а від влади якоїсь підтримки не відчули.
3. Вважаю, що якщо почнеться друга хвиля карантину, то прибутки компанії зменшаться, але не за рахунок коронавірусу, а через те, що вироблення молока падає у всій країні. Я гадаю, що наші люди дещо розслабилися зараз, і друга хвиля захворювання буде. Важко спостерігати за тим, як більшість перебувають в магазинах без масок та не дотримуються соціальної дистанції.
4. Ми стараємося розвиватися та працювати, важко спрогнозувати майбутнє.
1. Карантин уже фактично і не відчувається, але наслідки його ми будемо пожинати довго. У нас продуктові магазини, тому ми як працювали, так і працюємо, хоч варто визнати, що не на тому рівні, який був до карантину. Ми зберегли робочі місця, на щастя.
2. Влада не підтримувала бізнес, а робила лише так, щоби знищити економіку. Вони керуються правилом – хто виживе, той виживе.
3. Ще одна хвиля карантину стане крахом для бізнесу та держави. Економіка зазнала значних втрат, тому ще одна тривала ізоляція поверне нас у дев’яності до гіперінфляції.
4. Це дуже складно. Поки ми працюємо і пробуємо розвиватися, а як буде далі, ніхто не знає. Важко будувати прогнози на майбутнє, особливо з нашою владою.
1. У нас нематеріальне виробництво, тому карантин не надто сильно вплинув на нас. Робочі місця ми зберегли.
2. Влада не підтримує, поки доводиться з нею лише воювати.
3. Карантин на нас не впливає, тому ми працюємо у звичному режимі.
4. Поки мені потрібно відстояти те, що я маю зараз. Це забирає дуже багато зусиль.
1. Послаблення карантину дало можливість нам працювати, хоча до показників, які були перед карантином, ще далеко. Ми потроху повертаємося до роботи. Нам вдалося зберегти робочі місця.
2. Підтримки з боку влади немає.
3. Якщо чесно, то наші ресурси на нулі і не тільки у нас. Навіть зараз ми не маємо можливості працювати повноцінно.
4. Є певна невизначеність щодо майбутнього, адже влада то посилює карантин, то його послаблює. Хотілося би повернутися до повноцінної роботи, так, як це було до карантину.
1. У нас зараз сезон, ми продаємо футболки. Люди цікавляться цим, але слабше, ніж минулого року. Річ у тім, що зараз ми не відчуваємо такої скрути, як інші фірми, але ближче до липня пік продаж у нас спадає. Ми зберегли майже всі робочі місця.
2. Звичайно, з боку влади нам ніхто не допомагав. Виконком міської ради прийняв рішення про позбавлення від сплати податку, а в податковій нам сказали, що такі рішення в компетенції лише сесії. Вони мають прислати офіційний лист від міської ради. А вони лише проголосували для виду.
3. Якщо казати в загальному, то бізнес буде переживати другу хвилю карантину дуже болюче.
4. Основні продажі у нас відбуваються з квітня по червень, саме в цей період ми формуємо наш капітал на рік. Через те, що цьогоріч ми продавали тільки в червні, виручка значно менша, тому будемо думати, як реорганізувати свій бізнес на майбутнє.
RIA закликає читачів підтримати тернопільський бізнес!
А ви маєте власну справу? Розкажіть свою історію у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер
Транспорт обласний прикрутити і котролювати маски в приміщенні. Ніякого краху не буде.