Підводних каменів не знайшов
Тернополянин Андрій Микитюк купив Volkswagen Polo в лізинг. Авто вартувало близько 142 тисячі гривень. Перший внесок був 35%, тобто майже 50 тисяч. А тепер щомісяця впродовж п’яти років пан Андрій сплачуватиме 354 долари. Після закінчення договору авто зареєструють на нього.
— Чемно роблю оплати щомісяця ось уже впродовж року. І жодних підводних каменів за весь цей час не виявив, - переконує чоловік.
Перед тим, як взяти авто в лізинг, я довго вагався, пригадує чоловік.
- З одного боку, мені запропонували вигідні схеми оплати, з іншого - якщо про кредити я мав уявлення, то з лізингом справу мати ще не доводилося, - каже він.
У першу чергу від покупки утримувало те, що авто лише після закінчення договору перейде у власність чоловіка, ділиться враженнями пан Микитюк. Оскільки процедура отримання кредиту була дещо складнішою, тривалішою, то чоловік таки наважився прорахувати систему купівлі авто у лізинг.
- Виявилося, що у цій системі є свої переваги, - коментує водій. – Я користуюся авто і водночас її викупляю. А тим часом лізингова компанія дбає про неї. Це зручно, коли ти не переймаєшся першою реєстрацією, не вносиш відразу все КАСКО, тобі його суму розбивають на 12 місяців. Окрім того компанія дбає про виплату страховок на випадок ДТП. Адже вона, як юридичний власник авто, зацікавлена у його збереженні. На щастя, ще не доводилося користуватися цією послугою.
Є для підприємців і фізосіб
Завдяки лізингу клієнт може отримати обладнання, техніку, транспорт, а після закінчення терміну оренди отримати їх у власність.
- Сьогодні лізинг набуває все більшої популярності, - зазначає для “20 хвилин” директор “Порше Лізинг Україна” Йозеф Граф. – Але для оптимального розвитку потрібно, щоб споживачі були в змозі купувати авто та виплачувати відсотки за користування коштами. Це стане можливим, коли економіка країни вийде з кризи і стане стабільнішою.
Для розвитку автолізингу, за його словами, потрібні зміни в законодавстві, зокрема в системі оподаткування.
Розрізняють два види лізингу: оперативний і фінансовий. Оперативний лізинг – це операція, яка схожа на договір оренди. Після закінчення договору клієнт має право викупити техніку чи автомобілі. Такий вид лізингу є зручним для підприємців.
Фінансовий лізинг за своїм механізмом схожий на звичайний кредит, оскільки після завершення договору оренди, після останньої виплати, при умові, що договір не порушувався, авто переходить у власність до орендаря. Фінансовий лізинг - це комплексна послуга. Клієнт отримує не лише фінансування на придбання автомобіля, але й страхування цивільної відповідальності та КАСКО.
Лізинг або кредит
Основна відмінність лізингу від кредиту полягає у тому, що з моменту підписання договору клієнт не є власником авто, а лише його орендарем, зазначають експерти компанії «VAB Лізинг». До завершення договору власник автомобіля – лізингова компанія. Власне, цей аспект викликає певні психологічні «незручності», адже впродовж якогось часу, а точніше – аж до закінчення дії договору, доведеться користуватися «чужим» авто.
Але той факт, що авто юридично «чуже», є перевагою. Бо лізингова компанія стежить за експлуатацією автомобіля, вирішує проблеми страхування і виплат при ДТП, техобслуговування, ремонтів. Їхати на СТО клієнту доведеться самому, але власник цього авто буде попередньо записаний і його відвідини уже оплачені.
- Якщо порівнювати кредит і фінансовий лізинг, то з нашої точки зору вони практично тотожні, - коментує пан Граф. – Механізм їхньої дії фактично один і той самий – клієнт стає власником авто, але при кредитуванні клієнт – власник із самого початку, а при лізингу – після завершення договору. У випадку лізингу клієнт має деякі переваги, які стосуються першопочаткових витрат. Але коли авто переходить до нього у власність, він буде зобов’язаний знову зробити виплати в Пенсійний фонд. Перевага лізингу - не підписуються договори застави.
Лізинг має ряд переваг для юридичних осіб. Наприклад, при оперативному лізингу – автомобілі є на балансі лізингової компанії, окрім того вільними зостаються кредитні лінії. Але, враховуючи те, що сьогодні лізинг є доступною формою фінансування і комплексною послугою, то купувати у лізинг авто стає вигідно не лише для юридичних, але й для приватних клієнтів.
Визначити однозначно, що може бути дорожчим при купівлі авто - фінансовий лізинг чи кредит - важко, адже все залежить від відсоткової ставки. У суму щомісячних виплат при лізингу включені додаткові послуги, про які ми уже згадували. Це, власне, може робити лізингові щомісячні виплати дорожчими. Проте клієнт може зменшити щомісячну оплату у випадку розрахунку із залишковим внеском, який він оплачує в останній місяць оренди.
Як отримати авто у лізинг
Щоб взяти авто у лізинг, клієнт може звернутися у лізингову компанію. Там вибрати авто й підписати договір.
А також тернополяни можуть вибрати авто в офіційного дилера, і той йому запропонує усі існуючі схеми фінансування такої покупки. Процедура отримання авто у лізинг не складна. Клієнт обирає автомобіль і лізингову модель у салоні офіційного дилера, заповнює заявку лізингоодержувача, збирає необхідну документацію і передає їх уповноваженому представнику офіційного дилера.
Рішення про фінансування покупки лізингові компанії приймають дуже оперативно, зазвичай впродовж 1-5 днів. Потім надсилають договір разом із запрошенням здійснити авансовий платіж. Також компанія здійснює заходи, необхідні для передачі клієнту авто. Врешті клієнт отримує авто в салоні офіційного дилера.
Пакет документів, які необхідні зібрати клієнту, є також доволі простим: копії власного паспорту та паспорту дружини чи чоловіка, ідентифікаційного податкового номера, свідоцтва про шлюб і трудової книжки. Іноді також додається до пакету документів довідка про доходи. Хоча вона вимагається не при всіх лізингових програмах фінансування покупки авто.
Окрім того, як зазначають спеціалісти компанії «VAB лізинг», клієнт можете при підписанні договору розширити дію договору страхування на країни, у які бажає поїхати на орендованому автомобілі.
Для того, аби вибрати оптимально вигідну схему платежів, лізингові експерти також радять не включати у платіж ті витрати, які не можете чітко спрогнозувати.
Софія ДОЛЬНА
Умови придбання авто у лізинг
20-40% вартості авто - перша виплата
14% до 28% річних – ставка, залежить від валюти програми лізингу
1-5 років - термін оренди авто
За інф.автодилерів
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер