Готівки на сотні тисяч гривень при мінімальних доходах задекларували майже усі депутати міськради із наступної десятки, яку ми цього разу аналізуємо. Також депутати часто зазначають великі суми грошей, позичених третім особам
Цикл публікацій про декларації тернопільських можновладців продовжує редакція “RIA плюс” разом з системою YouControl. Аналізуємо нові е-декларації за 2016 рік місцевих обранців.
У попередніх публікаціях ми аналізували декларації перших десяти депутатів міської ради за алфавітом. У цій — наступну п'ятірку.
Читайте також:
Загалом у Тернопільській міській раді є 42 депутати. Електронну звітність щодо майна та доходів подали усі місцеві обранці.
Зауважимо, що, починаючи з е-декларацій за 2015 р., за приховування власності посадовцям можуть присудити 51 000 грн штрафу, громадські роботи, позбавлення волі до двох років із позбавленням права обіймати державні посади.
Депутат заповнив дві декларації, одна з них уточнена. Суть уточнення полягає лише у квадратних метрах гаражу. У першій декларації площа гаража - 22 кв. м, у другій — 41,2 кв. м. Також депутат фіксує квартиру у Тернополі площею 50 кв. м та малу земельну ділянку у Байківцях — 0,2 кв м. тобто 20 кв. см та незавершений житловий будинок у тому ж селі. До слова, гараж також знаходиться у Байківцях.
- Я у декларації фіксував 0,2 га землі, а не 0,2 кв. м. Це, мабуть, технічна помилка, - пояснив нашому кореспондентові Володимир Гринда. – А щодо того, чи можна прожити на 1500 грн в місяць, відповідаю: можна! Сьогодні понад 90% українців так живуть.
У п. Грицишина також є автомобіль Lexus GX 2008, вартість якого на дату набуття він фіксує 270 тис. грн. На auto.ria.com середня ціна за такий користований автомобіль на сьогодні — 700 тис. грн.
Готівкою у різній валюті депутат має 235 тис. грн.
- Низька вартість автомобіля, що я придбав, обумовлена тим, що купував я його у свого доброго знайомого. В нас з ним свої розрахунки, - коментує Андрій Грицишин. - Щодо підприємницької діяльності, то я займаюся рекламним бізнесом. Також у моїй е-декларації за 2016 рік є технічна помилка щодо дати набуття права власності батьківської квартири моєї дружини. Вона в ній виросла, зараз там проживає її мати. Ця квартира вказана в деклараціях за 2014 і 2015 роки.
Пан Зелінка є помічником нардепа від «Самопомочі» Тараса Пастуха, за що отримує зарплату в управлінні справами ВРУ 58 тис. грн у рік. Окрім цього пан Зелінка працює по сумісництву на тернопільському пивзаводі “Опілля”, за що отримує 10 565 грн. Попри невеликі доходи, у е-документі Назарій Зелінка фіксує 390 тис. грн у валюті, позичені третій особі, та 31 463 грн на банківських рахунках.
Загалом по всіх статтях доходу в е-документі сім'я пана Зелінки отримує 331 140 грн, в тому числі - доходи батьків, від кредитки, банківські відсотки тощо. У декларації зафіксований і борг матері перед фінустановою в розмірі 101 440 грн.
- Раніше я займався підприємницькою діяльністю. Відповідно, і доходи мої були значно більші, - наголошує Назарій Зелінка. - Кошти я позичив третій особі ще п'ять років тому. На той час курс валюти був менший. Тобто у гривневому еквіваленті сума була меншою.
У сім'ї депутата минулого року працювала виключно дружина, яка отримувала зарплату за основним місцем роботи. Усього це - 15 563 грн за 2016 р. Минулого року міська рада Тернополя надала пану Зіню благодійну допомогу в розмірі 2 580 грн.
Відсутність доходів жодним чином не вплинули на грошові активи у сім'ї депутата. Зокрема, він зафіксував 598 тис. грн власної готівки та 203 тис. грн готівки дружини. У власності дружини також є земельна ділянка в Підгородньому, а у власності її матері - тернопільська квартира площею 71,4 кв. м.
У власності самого депутата - позашляховик Nissan X-Trail 2005 р. Сьогодні середня ціна за згаданий користований автомобіль на auto.ria.com — 260 тис. грн.
- Минулого року я не працював, оскільки закінчував навчання у магістратурі на денній формі, - зауважив депутат Зінь. - Щодо готівки - це гроші, зароблені протягом цілого мого життя. Я працюю з 15-ти річного віку у різних сферах, в основному у приватних структурах. Тому зумів накопичити цю готівку.
Депутат фіксує зарплату із основного місця роботи - 157 782 грн. Інша частина доходу сім'ї Ібрагімових в розмірі 58 482 грн – це сукупний дохід дружини депутата пані Марії. У власності дружини - також Volkswagen Passat 1997 р.
Сім'я депутата має у власності дві квартири та один гараж. Готівки у дружини депутата - 328 тис. грн, у самого пана Ібрагімова - 532 тис. грн.
- 216 264 грн – це сукупний дохід моєї сім'ї за рік, а 860 000 грн - готівка у різній валюті, яку я з дружиною заробляв 50 років, - розповідає пан Ібрагімов. - Я вже багато років у бізнесі. Тому вважаю, що це цілком реальна і логічна сума. Задекларовані кошти в основному зароблені в іноземній валюті ще за часів, коли 1 дол дорівнював 5 грн.
Як бачимо, більшість місцевих чиновників, задекларували великі суми готівки, що не відповідають задекларованим доходам. У наступних публікаціях на te.20minut.ua та в «RIA плюс» ми продовжимо аналізувати декларації наступної п'ятірки депутатів Тернопільської міськради за алфавітом.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер