В Борщеві вироблятимуть енергію з біомаси і відходів. Досвідом поділяться норвежці

В Борщеві вироблятимуть енергію з біомаси і відходів. Досвідом поділяться норвежці

Тернопільщина перейматиме досвід норвезьких колег щодо виробництва біоенергії

Норвезько-український проект «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами» реалізовують під егідою Міністерства Закордонних Справ Королівства Норвегії у Борщеві. Меморандум про співпрацю днями підписали представники Норвегії та Тернопільщини. 

“Для кожної європейської країни важливо досягнути власної енергонезалежності. Відтак сьогодні необхідно вчитися ефективно використовувати наявні енергоресурси на місцях”, заявив заступник голови облдержадміністрації Олег Валов під час підписання меморандуму про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією, громадською організацією «Науково-технічний центр «Біоенергія», Борщівською міською радою, Борщівським агротехнічним коледжем та міжнародним фондом «Енержі Фарм», повідомляє прес-служба ТОДА.

Основною метою Проекту є збільшення виробництва й використання біоенергії та інших видів відновлювальної енергії, а також розробка плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки Західного регіону України.

Відео дня

«Є ресурси і є потреби, а між ними необхідно налагодити ефективну логістику. Норвегія має передовий досвід розбудови сектору відновлюваної енергетики, тож це безцінна можливість перейняти корисний досвід, який у подальшому сприятиме розвитку біоенергетики в Україні», — зазначив голова громадської організації «Науково-технічний центр «Біоенергетика» Михайло Гументик.

Проект передбачає практичні й теоретичні навчальні програми щодо впровадження відновлювальних джерел енергії на базі громадської організації «Науково-технічний центр «Біоенергія» у Борщеві та в Борщівському агротежнічному коледжі. У рамках співпраці передбачається обмін досвідом щодо використання біомаси, переробки відходів, будівництво котелень тощо. А також створення розсадників біоенергетичних культур, підготовку угод щодо організації енергетичних господарств, розробку планів співробітництва та обмін досвідом з Північним та Європейським біорегіонами.

«Своїми підписами ми підтверджуємо нашу готовність до ефективної двосторонньої співпраці. Тернопільська область на рівні з Львівською та Івано-Франківською достатньо забезпечена енергоресурсами. На даний час нам необхідно навчити й підготувати фахівців, які зуміють на практиці реалізувати теоретичні напрацювання», — підсумував Олег Валов.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled 22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ 20:01 «Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up