В Україні прогнозують зростання зарплат. Кому на нього розраховувати

В Україні прогнозують зростання зарплат. Кому на нього розраховувати

Керівники українських підприємств у найближчі 12 місяців очікують зростання зарплат. Однак кількість працівників може скоротитися

Збільшення зарплат прогнозує  РБК-Україна із посиланням на звіт Ділові очікування підприємств України від Національного банку за I квартал 2024 року.

Очікування щодо зростання майбутніх витрат на оплату праці одного найманого працівника посилюються. Баланс відповідей - 62,6% (у ІV кварталі 2023 року - 57,9%).

Зарплати в Україні зростатимуть: керівники підприємств озвучили плани на рік

Відео дня

Залишаються негативними оцінки респондентів щодо зміни кількості працівників на їхніх підприємствах у наступні 12 місяців: баланс відповідей - "мінус" 6,3% (у ІV кварталі 2023 року - "мінус" 6,5%).

Зарплати в Україні зростатимуть: керівники підприємств озвучили плани на рік

Найпесимістичніші у своїх прогнозах респонденти добувної промисловості, будівництва, а також енерго- та водопостачання (баланси відповідей "мінус" 20,5%, "мінус" 20,0% та "мінус" 16,7% відповідно). Проте респонденти підприємств торгівлі четвертий квартал поспіль очікують збільшення кількості працівників.

Зарплати в Україні зростатимуть: керівники підприємств озвучили плани на рік

Квартальне опитування проводилося з 31 січня до 27 лютого 2024 року. В опитуванні взяло участь 661 підприємство із 21 регіону країни (без урахування тимчасово окупованої території Криму, а також Донецької, Луганської та Херсонської областей). Результати опитувань відображають лише думку респондентів - керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те де можна знайти роботу в Тернополі з високою зарплатою та хорошими умовами.  Місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості пропонують шукачам роботи більше 1,4 тис. вакансій від роботодавців регіону. З них, кожна п’ята - із заробітною платою вищою від середньої по області.

Читайте також: 

У кого можуть вилучити авто, за новим законом про мобілізацію

Президент підписав Закон про мобілізацію

Новий закон про мобілізацію: розʼяснення про те, що зміниться

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Галина

    Впершу чергу зарплату піднімуть собі багачі
  • Bohdana Sklianna

    Нікому...бо ціни зростуть в два рази....як завжди.....

keyboard_arrow_up