В Україні з 1 жовтня запрацює програма «Доступна іпотека». Що відомо

- Програма почне діяти з 1 жовтня цього року.
- Забезпечувати її буде державна компанія «Укрфінжитло».
Кабінет Міністрів затвердив умови програми «Доступна іпотека». Вона буде доступною для чотирьох категорій громадян.
- Перша — це військовослужбовці за контрактом та працівники сектору безпеки та оборони.
- Друга категорія — це медики.
- Третя — вчителі та педагогічні працівники.
- Четверта категорія — науковці.
Як зауважив Прем’єр-міністр, ставка за іпотекою для всіх цих категорій громадян складатиме 3%. Термін іпотеки — до 20 років. Мінімальний початковий внесок — 20% від вартості житла.
«З наступного року програма запрацює для всіх українців, які потребують покращення житлових умов. Ставка буде так само пільговою і складатиме лише 7% річних», — додав очільник Уряду.
Денис Шмигаль наголосив, що нова масштабна програма іпотеки дозволить активізувати нове будівництво та суттєво сприятиме відновленню економіки: «Наша мета — аби кожен військовий, рятувальник, вчитель та лікар мали власне житло».
Умови програми
Отримати пільговий кредит під 3 % на 20 років із початковим внеском 20 % вартості нерухомості зможуть медичні працівники, військові, вчителі, науковці тощо.
Початковий внесок та частину тіла кредиту коштом бюджетних програм зможуть також компенсувати роботодавці (розмір компенсації залежатиме від років вислуги).
Медичні працівники-кандидати на участь у програмі мають бути повнолітніми громадянами України, молодшими за 70 років, бути платоспроможними та мати змогу здійснювати платежі з погашення та обслуговування кредиту. Житлова нерухомість, що перебуває в їхній власності, не має перевищувати 52,5 м2 та додаткові 21 м2 — на кожного члена сім’ї.
Водночас нерухомість, розташовану в районі проведення воєнних дій або на території, яка перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), враховувати не будуть.
За програмою «Доступна іпотека» можна буде придбати житло, розташоване на території України, загальною площею до 52,5 м2 + 21 м2 на кожного члена сім’ї. Якщо йдеться про обласний центр, житло не має бути старшим за 10 років, а його вартість не повинна перевищувати оціночну.
Житло, що береться в іпотеку, обов’язково буде застраховане від ризиків випадкового знищення або випадкового пошкодження на повну оціночну вартість.
Заявку на участь у програмі можна буде подати через портал «Дія».
Читайте також:
Прихисти переселенців – отримай компенсацію: хто може розраховувати на виплати?
Жителька Тернопільщини безкоштовно віддала будинок переселенцям, які втікали від обстрілів
Недорогі будиночки та котеджі за тисячі доларів: яке житло можна орендувати у передмісті Тернополя
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.