З яскравими сухоцвітами та ляльками-мотанками: скільки коштує дідух у Тернополі до різдвяних свят

- Напередодні Різдва Христового тернопільські ринки переповнені святковими дідухами. Є різного розміру, з різним наповненням та вартістю.
- З чого цього року виготовляли вироби та скільки вони коштують – дізнавалися журналісти «20 хвилин».
Дідух є українською різдвяною прикрасою з колосків. Він символізує урожай, добробут та багатство у новому році. Деякі тернополяни напередодні Різдва самі виготовляють цю прикрасу, а хтось купує вже готову.
Вкладаємо всю любов та турботу
Чи не найбільший вибір дідухів на стихійці та Центральному ринку. Зокрема, там продають звичайні, триногі та зі спеціальними підставками. Сплетені вони із жита чи пшениці. Прикрашені дідухи волошками, калиною, стрічками, паперовими чи засушеними квітами.
— До створення дідухів я готуюся ще з весни. Збираю на місцевому полі всі необхідні квіти, трави, пересушую їх та складаю в газету. А вже у грудні всі вільні вечори присвячую тому, щоб їх зібрати, оформити. Знаю, деякі господині фарбують елементи у патріотичні кольори, додають стрічки, але я такого не розумію, не сприймаю. Тому завжди роблю традиційні. Можливо, вони і не такі гарні, але без цих нововведень, — розповідає продавчиня Ганна.
А ось продавчиня Світлана минулі роки власноруч створювала близько 100 дідухів. Цьогоріч не встигла, адже Святвечір та Різдво Христове перенесли на 24-25 грудня.
— Це складна праця, бо треба знати, як правильно його зібрати, що за чим додавати. Мені подобаються дідухи виключно з натуральних компонентів. Не люблю я, коли додають штучну калину, штучну пшеницю. Бо від дідуха у хаті має йти приємний запах трав, квітів, — наголошує пані Світлана. – Цього року я виготовила до 50 дідухів і залишилося вже 20. Люди купують, бо це наші традиції.
Скільки коштують
Зі слів продавчинь, вартість залежить від розміру та наповнення виробу. Цього року ціни за одного дідуха стартують від 60 гривень. Це – невеликий, без квіточок, ягід та стрічок. Переважно продають жінки старшого віку.
— У мене лише за 60-80 гривень. Вони не такі помпезні, як в інших продавчинь, але теж непогані. Я спеціально робила маленькі, бо розуміла, що не всі дозволять собі витратити понад 200 гривень на дідух, бо в Україні війна і чимало людей взагалі без роботи. І знаєте, люди купують, що мене дуже тішить, — каже продавчиня Галина.
Сніп, який має підставку та який можна поставити на стіл коштує дорожче. Ціни починаються від 100 гривень і сягають 450 гривень. Все менше на ринку дідухів з пофарбованими чи штучними елементами. Також лише декілька ми побачили зі стрічками.
Натомість нас вразили великі вироби поверх яких були ляльки-мотанки. Така краса коштує від 350 гривень.
Обов'язково потрібно звернути увагу, щоб оберіг не стояв біля батареї – тоді він швидко засохне і обсиплеться. Але й трохи далі від вологи його треба тримати, радять продавці, щоб довше простояв.
Читайте також:
У Тернопільському краєзнавчому музеї відкрили виставку до різдвяних свят
Працівників військкомату залучать до патрулювання під час новорічних свят
Конкурси, подарунки та сюрпризи: у Тернополі влаштували свято для понад 40 дітей з Маріуполя
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Marianna GordiyЯ сьогодні бачила за 1200 грн на ринку 15 квітня - то великий такий був , продавець сказала , що він якось називається "12 апостолів".
-
Поліна ДайнегаЦе нереальна краса 😍🫶🏻
-
іван кульчицькийМиру нам усім..
-
іван кульчицькийТи хого мирного дня усім нам.