З’явилась нова схема легального «лохотрону» - соцмережі

З’явилась нова схема легального «лохотрону» - соцмережі
 • Закрили «підприємця», але, як виявилось, не до кінця. І податки продовжують нараховувати, поскаржились у Facebook.
 • У фіскальній службі пояснили, як діяти, аби закрити "підприємця" і не мати боргів.

В Україні з'явилась нова схема цілком легального "лохотрону". Про неї в групі «Тернопільські плітки» у Facebook повідомила Tetiana Bronikowska.

У коментарях користувачі пишуть, що також постраждали від цієї «схеми». Свою відповідь та офіційні роз’яснення надала і фіскальна служба.

- Приватні підприємці, котрі закривали діяльність багато років тому, виявляється, "закрили її не до кінця", і податки їм продовжували нараховуватись, - написала Tetiana Bronikowska‎. - А вони і не знали, спокійно жили і займались іншими справами. От через 5-6 років після "закриття" податкова надсилає лист, пошта його типу "вручає", а насправді він повертається в податкову.

Так відбувається двічі, пише жінка. І «податкова» передає справу до суду, а суд - у виконавчу службу.

- І оппа - у мене заборгованість величезної суми, арешт майна і заборона виїзду за кордон через 12 років після закриття підприємницької діяльності, - пише пані Тетяна. - І таких випадків останнім часом - сотні і тисячі в кожному місті. Будьте обережні. Хоча навіть невідомо, як від цього застрахуватись!

Така ж історія трапилась з батьком тернополянки Inna Vivcharyk. Жінка пише, що їм рекомендували звертатись до суду.

 • У мене так вже двоє знайомих влетіло, це тільки ті, котрі розповіли, - відповіла на коментар тернополянки авторка посту. - А з ким судитись? З поштою? З податковою? Я живу за кордоном, то треба наймати представника. Крім того, не зможу виїхати...

В Польщі, якщо не заплатиш податок 3 місяці, - маєш суд і вирок, але перед тим тебе щомісяця зо три рази попередять, розповіла пані Тетяна у коментарях. Якби, каже жінка, її попередили, що податки у далі нараховуються, вона діяла б інакше.

 • Сам пройшов цей безпрєдєл, - пише Serhiy Solodkyy. - Закрився в 1999 р. А тут -  бац! І 19 000 борг. Через суд адміністративний вирішили все.

Подібних коментарів чимало. Аби розставити крапки над «і», «20 хвилин» звернулась за роз’ясненнями і коментарем до фіскальної служби в області.  

Зняття з обліку в контролюючому органі

Зняття з обліку фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) в контролюючому органі здійснюється у порядку, встановленому п. 65.10 ст. 65, ст. 67 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розділом ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (далі – Порядок №1588). Про це повідомив начальник управління обслуговування платників Головного управління ДФС у Тернопільській області Руслан Крисоватий.

 • Підставою для зняття ФОП як платника податків з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням, - пояснив Руслан Крисоватий. - Дата зняття з обліку ФОП відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Дані про зняття з обліку ФОП передаються контролюючим органом за основним місцем обліку такого платника податків до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) із зазначенням: дати та номера запису про зняття з обліку, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку, пояснили у фіскальній службі.

Закрити рахунки і повідомити про це

 • Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності, - каже Руслан Крисоватий.  

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, повинна закрити усі рахунки відкриті у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб) та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу:

 • повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про закриття об’єкта оподаткування (у разі наявності), протягом 10 робочих днів після його закриття;
 • декларацію за останній базовий податковий (звітний) період.

Дані про зняття з ФОП як платника податків та як платника єдиного внеску передаються контролюючим органом до ЄДР та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДР.

Хто сплачує єдиний внесок

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон). Про це повідомила начальниця управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Лариса Березюк.

 • Фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску, - запевнила Лариса Березюк. - Для фізичних осіб – підприємців (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Звідки борги?

З 1 січня 2018 року фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність і отримують дохід від цієї діяльності та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону), повідомили у фіскальній службі.

 • Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, - повідомила Лариса Березюк. - Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

При несвоєчасній або не в повному обсязі сплаті єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сумм, пояснила Лариса Березюк.  

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, є недоїмкою.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Довідка

Фізичні особи — підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, за 2017 рік зобов’язані сплатити єдиний внесок у сумі 8448,00 грн у термін до 09.02.2018 (мінімальний страховий внесок за місяць у 2017 р. – 704,00 грн), за 2018 рік - 9828,72 грн (мінімальний страховий внесок за місяць у 2018 р. – 819,06 грн), мінімальний страховий внесок за місяць у 2019 р. – 918,06 грн).

Новини за темою Читайте також
Коментарі (1)
 • Вадим Щур

  Щось тіки Тернополяни жаліються на цей лохотрон ???
  А в інших областях що так не розводять ???
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

07:00 Погода у Тернополі на 14 листопада: сильний вітер, +11 21:05 У Тернополі п'ятеро художників із Закарпаття представлять спільну виставку «Пікнік на узбіччі» 21:01 Тернопільські борці стали призерами Кубка України 20:01 "Тиждень без": приєднуйтесь до челенджу "20 хвилин" та відмовтесь від цукру play_circle_filled stars Від читача 00:01 Танцювальна студія з Тернополя потрапила у суперфінал всеукраїнського конкурсу 19:03 Що кажуть у консульстві про загиблих у Польщі заробітчан із Тернопільщини 18:29 Де у Тернополі не буде світла 18:01 “Студенти - не раби!”: медики під ОДА протестували проти реформи інтернатури photo_camera 17:29 Жінки отримують майже на чверть меншу зарплату, ніж чоловіки: міністр 17:01 "Онлайн можна отримати пораду, але не консультацію". Тернопільські лікарі про лікування через соцмережі 16:25 У харчоблоках шкіл і садків Тернопільщини впроваджуватимуть систему НАССР 16:02 Верховна Рада проголосувала "за" продаж землі 15:35 У сквері В. Чорновола встановили світлодіодні арки 15:03 Чи знизяться ціни на картоплю та що чекати до Нового року photo_camera stars 14:25 "Місця, де бігав малим з пацанами і вперше виступав": Віктор Павлік у відео-проєкті показав свою Теребовлю play_circle_filled photo_camera stars 14:25 На безкоштовний тренінг з написання бізнес-планів запрошують нинішніх і потенційних підприємців 14:01 У полі кукурудзи на Тернопільщині виявили муміфіковане тіло, яке пролежало там приблизно два місяці 13:25 На Тернопільщині білорус спокусився на дорогий iPhone 13:01 Не бачачи світу, виховав трьох синів: історія незрячого з Тернопілля stars 12:47 Зник 15-річний хлопець з Білої: востаннє його бачили на залізничній станції в селі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up