32-річний тернополянин повідомив у поліцію про те, що невідома особа заволоділа його автомобілем, який знаходився у дворі однієї із багатоповерхівок на масиві «Дружба». Збитки заявник оцінив у понад 200 тисяч гривень.
Менше доби знадобилося співробітникам карного розшуку Тернопільського відділу поліції, аби розкрити незаконне заволодіння автомобілем марки «Шкода Октавія».
Поліцейські встановили, зловмисник прийшов у гості до орендаря авто і скористався тим, що власник помешкання після вживання спиртних напоїв заснув та витягнув у нього ключі від автівки. Зловмисник сів за кермо в стані алкогольного сп’яніння та поїхав у Збараж. Проте дорогою не впорався з керуванням та потрапив у ДТП.
Зібрана інформація допомогла оперативникам встановити особу викрадача. Ним виявився 27-річний тернополянин.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Дії тернополянина слідчі кваліфікують за частиною 2 статті 289 ККУ – незаконне заволодіння транспортним засобом. Вирішується питання про оголошення йому підозри та обрання запобіжного заходу, повідомило Досьє 102.
Довідка: Стаття 289. Незаконне заволодіння транспортним засобом передбачає:
1. Незаконне заволодіння транспортним засобом - карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди, - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
4. Звільняється від кримінальної відповідальності судом особа, яка вперше вчинила дії, передбачені цією статтею (за винятком випадків незаконного заволодіння транспортним засобом із застосуванням насильства до потерпілого чи погрозою застосування такого насильства), але добровільно заявила про це правоохоронним органам, повернула транспортний засіб власнику і повністю відшкодувала завдані збитки.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер