Чому працівників військкомату, які побили чоловіків, взяли лише під «нічний домашній арешт»

Чому працівників військкомату, які побили чоловіків, взяли лише під «нічний домашній арешт»

Нічний домашній арешт для двох працівників ТЦК, які били людей у стінах військкомату, обурив читачів «20 хвилин». Люди в коментарях під матеріалами висловлюють своє обурення та надсилають повідомлення і листи до редакції з проханням з'ясувати, чому так. Даємо відповіді на ваші запитання.

«Це фактично, як і в мене чи у вас — він, якому світить десяток років тюрми за катування над людьми, буде вночі сидіти вдома, і я, бо дотримуюсь комендантської години?» — обурюються читачі. 

Подібних коментарів, дописів і повідомлень до редакції надійшло чимало. 

Нагадаємо, відео з побиттям людей, які перебували на ліжках у приміщенні Тернопільського ТЦК, до редакції «20 хвилин» надіслали читачі. Справа за нетривалий час набула неабиякого резонансу — про це говорили не лише на Тернопільщині.

Відео дня

Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що за фактом скандального відео оприлюдненого в мережі з побиттям мобілізованих у Тернополі, розпочали розслідування. 

«Так не має бути! Розпочинається перевірка для того, щоб встановити обставини порушення прав людини», — написав Дмитро Лубінець. 

Відреагували на побиття також міський голова Тернополя Сергій Надал та очільник поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко. 

А у ТЦК запевнили, що теж проводять службове розслідування. 

 

Оголосили підозру в катуванні

У коментарях до відео читачі «20 хвилин» повідомляли, що б’є людей працівник Тернопільського ТЦК та СП А. Я. (редакції відоме його прізвище, але ми поки не маємо права його розголошувати — прим. авт.) На записі також видно, як і інший чоловік у формі поруч з А. Я. кулаками «товче» ще одну людину на ліжку — це був 26-річний Ю. М. Журналісти відшукали родичів та друзів чоловіків, яких били у військкоматі. І, як з’ясували, потерпілих було мінімум троє. 

— Двом працівникам Тернопільського військкомату, яких підозрюють у катуванні, оголосили підозру і за поданням ДБР суд обрав запобіжні заходи.  ⠀Тернопільський міськрайонний суд обрав запобіжні заходи – нічний домашній арешт, — повідомила редакції «20 хвилин»  речниця Теруправління ДБР у м. Львові Тетяна Муравель. — Також обох відсторонили від займаних посад.

Напередодні ДБР повідомило про підозру у катуванні командиру та солдату-гранатометнику відділу охорони цього військкомату. Також солдатові повідомлено ще й незаконному позбавлені волі людини, за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань (ч. 2 ст. 146 КК України).

Процесуальне керівництво здійснює Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

 

Чому нічний домашній арешт?

Журналісти поцікавились у ДБР, яку саме міру запобіжного заходу просив у суді слідчий. Також ми запитали у Спецпрокуратурі, чи, бува, не оскаржували надто м’яку, на думку тернополян, міру запобіжного заходу для людей у формі. А ще ми звернулися до суду з питанням, чому цим підозрюваним обрали саме – нічний домашній арешт. 

Щодо надто м’якої, на думку тернополян, міри запобіжного заходу для людей, яких підозрюють у катуванні, у ДБР нам повідомили, що просили в суді цілодобового домашнього арешту. 

Ми поцікавились у Спецпрокуратурі, чи не оскаржували міру запобіжного заходу в апеляції. 

— Міру запобіжного заходу не оскаржували, адже вважаємо рішення законним, — коментує для «20 хвилин» речниця Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко. — Окрім того, обидва фігуранти не судимі, визнали вину і є учасниками бойових дій. 

 

Вину будуть доводити в суді

Слідчі судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області розглянули клопотання органу досудового розслідування про застосування запобіжного заходу — домашнього арешту, — підозрюваним, говорить спікерка-суддя Тернопільського міськрайонного суду Анна Мостецька.  

— Клопотання частково задовольнили, застосували домашній арешт в нічну пору доби, — каже Анна Мостецька. — Суд врахував наявність обґрунтованості підозри у вчиненні злочину, дані щодо особи підозрюваних.

Спікерка-суддя звертає увагу на ту обставину, що на даному етапі досудового розслідування суд оцінює лише достатність даних, які свідчать, що підозрюваний вчинив злочин. 

— Запобіжний захід — це лише питання щодо забезпечення належної процесуальної поведінки цієї особи чи, як в даному випадку — осіб, — зазначила Анна Мостецька. — Винність їх буде доводитися прокурором в судовому процесі після надходження обвинувального акту до суду. 

Згідно з тяжкістю предʼявленого обвинувачення, до цих підозрюваних не міг бути застосований запобіжний захід у виді тримання під вартою, зазначила Анна Мостецька.

 

Читайте також: 

Двоє чи більше постраждалих? «20 хвилин» отримали нову інформацію про побиття в ТЦК

Побиття у військкоматі Тернополя. «20 хвилин» дізналися деталі

На Тарнавського та Лучаківського чоловіків «запакували» в бус. Що кажуть в поліції і військкоматі

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (41)
  • Вася Венгер
    Тернополянин це не перший випадок із ним.
  • Руслана Кондратюк
    Сволота!!
  • Читач31
    Якщо такі випадки практично по всій Україні  як свідчать ЗМІ та ТВ то і такі рішення суди приймають
  • Андрій Шаблій
    Для перевертнів, це звичайно погано. Але їх треба було від нормального суспільства відділити,  як мінімум на 5років!!!

keyboard_arrow_up