Два роки після вбивства Ващенка: ті, хто його вбили, хочуть виправдального вироку

Два роки після вбивства Ващенка: ті, хто його вбили, хочуть виправдального вироку
  • Апеляцію на рішення Зборівського суду подали і всі четверо обвинувачених у вбивстві активіста, і прокуратура.
  • Обвинувачені хочуть… повного виправдання. Прокуратура вважає вироки зам’які. А пособнику, якому дали 4 роки тюрми, просять 10.

Апеляції на вирок Зборівського райсуду, за яким убивцям Віталія Ващенка разом дали 45 років тюрми та 2 мільйони моральної шкоди, подаватимуть і четверо обвинувачених у вбивстві, і прокуратура. Вирок чотирьом обвинуваченим оголосили 2 квітня.

Нагадаємо, у залі засідання обвинувачених тоді не було – вирок вони слухали за допомогою відеоконференції. Причому… сидячи. Вдова активіста назвала вирок адекватним і апеляції не подаватиме. Але шкодує, що в Україні немає смертної кари.
Організатора убивства Олександра Закутнього засудили до 14 років позбавлення волі. Одному з виконавців злочину, Максимові Кондратенку, теж дали 14 років. На рік менше отримав другий виконавець – Олексій Цимбалюк. А спільнику Станіславову Бабенку, відбувати покарання доведеться 4 роки. Адже він безпосередньої участі у вбивстві не брав. Не був навіть у Кременці в той момент, коли кийками на смерть забили активіста. Нагадаємо, 26 травня 2016 р. близько 23 години двоє невідомих осіб нанесли тілесні ушкодження депутату Кременецької міської ради, керівнику фракції громадського руху “Народний контроль” Віталію Ващенку. Чоловік за три години помер в реанімаційному відділенні лікарні. Активіста побили на території нежилого обійстя, де він займався підприємницькою діяльністю.
- Апеляцію, наскільки мені відомо, подавали всі четверо, - розповіла вдова активіста Наталія Ващенко. - Але це не є офіційна інформація. Я поки що не отримала копій апеляційних скарг і викликів до суду. Вони хочуть зменшення покарання.

Сама вдова апеляцій не подаватиме. Каже – вирок Зборівського райсуду адекватний. Окрім того, обвинувачені у вбивстві її чоловіка знову подали клопотання, щоб їм дали змогу ознайомитись з матеріалами справи. Два роки тривають розслідування і суди – а вони досі не ознайомились, обурюється вдова.  

- Тут можна різне припускати, навіщо їм це, - каже Наталія Ващенко. – Можливо, тягнуть час і сподіваються на зміну суддів, чи щось в судовій системі України зміниться. Думають, що час грає на їхню користь. Можливо, якісь виходи шукають на суд.

Наталія Ващенко прагнула б для убивць чоловіка довічного ув’язнення, хоча усвідомлює, що їх так не покарають.

- Довічне їм ніхто не дасть, і я це зрозумію, - запевняє пані Наталія.  

У прокуратурі області підтвердили, що також подали апеляцію – на м’якість вироку. Окрім того, суд виключив, що обвинувачені діяли у складі організованої злочинної групи, прокуратура вимагатиме «повернення».

Всі четверо обвинувачених подали апеляцію, в якій просили їх виправдати, - повідомили у прес-службі прокуратури області. – Спільнику призначили покарання у вигляді позбавлення волі на 4 роки. Прокуратура просить зараз 10.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Особисті речі Героїв розкажуть їхні історії: у Тернополі готують виставку в пам'ять про захисників 21:01 «Тернопіль вражає»: до Дня міста в парку Шевченка готують триденний благодійний фестиваль 20:23 На 15 Квітня ДТП: травмовану дитину, яка їхала в тролейбусі, забрали в лікарню 20:00 Кур'єр, підсобник чи помічник адміністратора: які вакансії доступні для підлітків у Тернополі та які зарплати пропонують Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 19:04 Як у тернопільському ТЦК пояснюють затримання осіб та їх утримання. «20 хвилин» звернулися і до адвокатів 18:00 Змінили телефони для консультацій у пенсійному фонді 17:20 Медики Володимир Мороз та Роман Срібний з Тернопільщини отримали Ордени Святого Пантелеймона 16:50 На Тернопільщині планують створити Національний центр передового досвіду з протезування та ортезування 16:12 На Руській, за новою схемою дорожного руху, з'явились додаткові смуги та паркомісця photo_camera 15:45 Обірвалось життя 24-річного працівника Бережанської міськради Андрія Дороднова 15:05 На ставку потонув чоловік з Кременця 14:44 24-річного бережанця знайшли мертвим у Дністрі на третю добу після зникнення photo_camera 14:35 На Тернопільщині нарощують потужності генерації електроенергії 14:00 Родини Героїв з Тернополя взяли участь у Всеукраїнській прощі в Лішні 13:30 На Підгаєччині рятувальники виловили вужа з адмінбудівлі 12:52 Зросла кількість загиблих внаслідок російського удару по заходу зброярів на Київщині. Підозрюваному обрали запобіжний захід 12:30 Шестирічна дівчинка з мамою постраждали в аварії у Тернопільському районі 12:15 У Тернополі ліквідували пожежу в двох багатоповерхівках і закладі громадського харчування 11:53 Смертельна ДТП в Підволочиській громаді: водій мотоцикла врізався в бетонну огорожу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up