Минув рік, як помер 1-річний Єремій у стоматолога, і нарешті перша підозра медикам: які результати експертизи

Минув рік, як помер 1-річний Єремій у стоматолога, і нарешті перша підозра медикам: які результати експертизи
  • Серце однорічного Єремія з Трибухівців зупинилося під час лікування зубів в обласній дитячій клінічній лікарні 13 листопада 2023 року. І лише через рік, у грудні 2024 року, правоохоронці оголосили підозру лікарці-анестезіологу.  
  • Родина хлопчика вважає, що медики винні у смерті їхнього сина. Тому сподіваються на справедливість, аби вберегти інших діточок від смертельних дій лікарів. 

Минув рік з того дня, як пані Руслана привезла сина Єремія на чистку зубів уві сні в обласну дитячу лікарню. На момент надання медпроцедури хлопчику було 1 рік та 10 місяців. Ввечері цього ж дня пані Руслана планувала повернутися із сином додому. Натомість медики повідомили їй про смерть сина. 

– Того дня, 13 листопада 2023 року, він мав повернутися додому, гратися, тішитися і безтурботно проживати своє дитинство. Але замість цього Єремійчика, мого маленького Єремійчика холодно, жорстоко, безвідповідально назавжди відібрали недбалі медики Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні, – наголошує Руслана Цюпяк.

Відео дня

Моя душа зламалася назавжди… 

Мама хлопчика Руслана Цюпяк постійно наголошує, що зранку 13 листопада 2023 року її синочок Єремій був активним і весь час до анестезії програв у палаті та коридорі. Вона наполягає, аби їй нарешті назвали справжню причину смерті сина, а не робили з нього хворого.

— Я благала, плакала, рвалася крізь зачинені двері та поверхи. Просила, кричала: «Скажіть, що з моєю дитинкою!» Але чула лише мовчання, засекречування, заспокоєння: «не мішайте, ми робимо свою роботу». 13 листопада, о 17.00, лікарі мені сказали, що дитина у критичному стані, вони не знають, що сталося. Також наголошували, що у нього слабкий організм, що він кволий, мав проблеми зі здоров’ям. Я їм чітко сказала, що напередодні стоматологічної процедури мій син точно був здоровим. Є ж у  лікарів все аналізи, він бігав, ніяких вад серця чи легень він не мав. Просила їх перевезти дитину в іншу лікарню, можливо, потрібна допомога інших фахівців, купити ліки. Та медики мені повідомили, що мій однорічний син нетранспортабельний, – згадує пані Руслана. 

Орієнтовно о 21.00 13 листопада лікарі повідомили батькам, що у хлопчика зупинилися серце, вони не змогли його врятувати…Жінка наголошує, у той момент її душа зламалася назавжди, а біль не вщухає і не вщухне ніколи. Тепер солодощі, іграшки малому Єремійчику вона може принести лише на кладовище, від чого не стримує сліз. 

– Мій любий Єремійчику, рік, як тебе немає, рік, як наш світ з татом зруйнувався. Ти мав сміятися, обійматися, рости у любові, дивуватися цьому світові, дарувати свою любов. Але нам залишилися лише спогади. Цей нестерпний біль, ця гнітюча тиша, в якій не почую твого голосу, не побачу твого обличчя, не відчую твого тепла і не почую твого найдорожчого: «мама». Кожен день – нескінченний морок, кожна хвилина – нестерпний біль, кожна секунда – порожнеча, яку ніщо не заповнить, – каже пані Руслана. 

Більше читайте тут: Родина 1-річного Єремія звинувачує медиків обласної лікарні у смерті сина

Нарешті дочекалися експертизи

У листопаді 2023 року клініко-експертна комісія Тернополя ознайомилася з документацією та провели клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування в Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні. За інформацією власних джерел редакції, під час надання послуг медики обласної дитячої клінічної лікарні зробили низку помилок. У своєму розпорядженні ми маємо документальні підтвердження, які на це вказують.  Зокрема, ідеться про те, що в медичній документації не акцентували на передвісниках критичного стану (тахікардія, гіпертензія, опір дихальному апарату, падіння сатурації та інше. Є питання і щодо введених доз препарату, а також доцільності їхнього використання для дитини, якій на момент процедури не виповнилося двох років. 

За нашою інформацією, судово-медичну експертизу проводили у Харкові, на результати довелося чекати місяцями. 

– У ході перевірки встановили, що лікар-анестезіолог допустила малолітнього до операції з наявними протипоказами та не призначила жодних інших додаткових обстежень або досліджень (перед лікуванням зубів мама здавала аналізи в Бучачі й вони виявили наявність запальних змін). Судово-медична експертиза показала, що причина смерті хлопчика – гостра легенево-серцева недостатність, – прокоментували і у відділі комунікацій поліції Тернопільської області. 

Оголосили про підозру

Тож факт смерті дитини у стоматологічному кріслі слідчі внесли в ЄРДР відповідно до частини другої статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником).

Процесуальне керівництво здійснює Тернопільська окружна прокуратура. Досудове розслідування здійснюють слідчі СВ Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області.

— Встановили, що 13 листопада 2023 року малолітньому хлопчику проводили стоматологічні процедури під дією загального наркозу. Під час лікування у дитини почав падати тиск крові і її доправили у реанімаційне відділення. У реанімації хлопчик помер. За даними судово-медичної експертизи, попередня причина смерті – гостра легенево-серцева недостатність. Вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу лікарці й відсторонення її від займаної посади, – повідомляють у прокуратурі. 

З власних джерел журналістам «20 хвилин» стало відомо, що про підозру медикині повідомили 13 грудня. Журналісти «20 хвилин» зверталися за деталями до керівництва Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. У закладі від коментарів відмовилися. 

Батьки хлопчика наголошують, що кожна людина, яка винна у смерті сина, має понести відповідальність. Вони переконані на їхньому місці могла та може опинитися будь-яка інша дитина та інша родина. 

Довідка 

За частиною другою статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником) карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Читайте також:

«Наш промінчик — серце розривається…» Тернополяни згадують загиблу в аварії Ренату Дзігасову

Чому «взялися» за Перинатальний центр? Аналізуємо, чим загрожує об'єднання з дитячою лікарнею

Втратили зір після інʼєкції: медики Чорткова і досі працюють, а пацієнти готуються до суду

«Діти потребували уваги та турботи»: що відомо про родину з Копичинців, яка отруїлася грибами

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Олексій Бондар

    Тільки після звільнення Корицького почало все спливати. Журналісти розслідуйте цю історію! Не дайте замовчати
  • Читач70

    Головна заповідь лікаря-не пошкодь! Колись казали: "запорожець"  не машина - стоматолог не лікар.
  • Роман

    Там кругова порука, дуже важко щось довести. Та і лікарі попались «непрості»
  • Марія Гуцуляк

    Покарайте гадів

keyboard_arrow_up