Рейтинг сімейних лікарів Тернополя: кому найбільше довіряють містяни

Рейтинг сімейних лікарів Тернополя: кому найбільше довіряють містяни

Скільки пацієнтів мають тернопільські сімейні лікарі? До професійного свята ми оновили рейтинг за кількістю декларацій. У когось – черга з тисяч пацієнтів, у когось — жодної підписаної декларації. Детальніше читайте у тексті. 

У Тернополі є 25 державних та приватних закладів охорони здоров’я, в яких надають першу медичну допомогу. Зокрема, 11 – це комунальної форми власності, де працюють 102 сімейники, а інші 14 – приватні або ФОП, де працюють 25 фахівців. Про це журналістам «20 хвилин» стало відомо з «Електронної карти місць надання первинної медичної допомоги» від Національної служби здоров’я України. 

Важливо! Деякі сімейні лікарі надають послуги як у державних, так і приватних закладах або мають ФОП. Тож дашборди НСЗУ показують одразу у кількох списках.  

Хто увійшов до ТОП-15 сімейних лікарів за кількістю декларацій

Понад 60 сімейних лікарів Тернополя вже мають максимальну кількість декларацій з пацієнтами, а дехто навіть перевищив ліміт у 1 800. На дашборді біля їхніх імен і прізвищ є зелений знак «Набраний ліміт». Хто увійшов до рейтингу ТОП-15 за лімітом пацієнтів – дивіться нижче на графіці.

Відео дня

Зазначимо, якщо на одній сходинці є кілька світлин, імен та прізвищ медиків, отже вони мають однакову кількість укладених декларацій. 

Як укласти декларацію 

Всі інші сімейні лікарі Тернополя мають вільні місця для пацієнтів, аби підписати з ними декларації. У декого залишилося від 1 до 10 вільних місць, а є й такі, які не набрали навіть половини. Також шість сімейних лікарів не мають жодної підписаної декларації. 

Підписання декларації займає кілька хвилин, якщо немає черг, проблем зі світлом, системою чи інтернетом. Журналістка «20 хвилин» знає це з власного досвіду, адже у жовтні 2024 року довелося оновити документ із сімейним лікарем. Також у Національній службі здоров’я України вчергове нагадують алгоритм, розписуємо покроково. 

Крок 1: Оберіть медзаклад і лікаря, з яким хочете підписати декларацію. На дверях деяких медзакладів є наліпки «Тут можна обрати свого лікаря».

Крок 2: Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Для дитини до 14 років – свідоцтво про народження.

Крок 3: У реєстратурі медзакладу вам нададуть список лікарів та підкажуть, в який кабінет треба звернутися, аби офіційно оформити документ. 

Крок 4: Працівники медзакладу введуть ваші дані в електронну систему. На ваш номер телефону надійде повідомлення з кодом, який треба продиктувати. 

Крок 5: Вам роздрукують декларацію з електронної системи. Уважно перевірте, чи все вірно. Якщо так – підписуйте два екземпляри. Один залишаєте в лікарні, а інший забираєте додому.

Крок 6: Працівник медзакладу підтверджує вашу декларацію своїм електронним підписом і відправляє в систему. 

Що стосується внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у Тернополі, то для них алгоритм аналогічний. Зі слів завідувачки Амбулаторії загальної практики сімейної медицини №9 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Ольги Сковронської, варто звернутись до поліклініки або амбулаторії, що розташована поряд з тимчасовим місцем проживання. Єдина умова – наявність у медзакладі договору з НСЗУ.

Нагадаємо, обирати лікаря та підписувати декларацію можна необмежену кількість разів. Тож, якщо вам не подобається ставлення, надані послуги – можна звернутися до іншого вільного медика.

Читайте також:

Уперше за майже чотири місяці дали зарплату. Що буде зі спортивним диспансером у Тернополі?

Минув рік, як помер 1-річний Єремій у стоматолога, і нарешті перша підозра медикам: які результати експертизи

Чому «взялися» за Перинатальний центр? Аналізуємо, чим загрожує об'єднання з дитячою лікарнею

Втратили зір після інʼєкції: медики Чорткова і досі працюють, а пацієнти готуються до суду

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

keyboard_arrow_up