Перейшли за посиланням та втратили заощадження: як шахраї "розводять" краян

Перейшли за посиланням та втратили заощадження: як шахраї "розводять" краян
  • За минулу добу поліцейські області зареєстрували чотири факти шахрайства, пов’язані з купівлею та продажем товарів через Інтернет. 
     
  • Усі жертви втратили свої заощадження

Майже 14 тисяч гривень втратили довірливі краяни.

Найбільше збитків зазнала жителька Чорткова. Жінка продавала через Інтернет шубу. До неї зателефонував покупець. Обговоривши умови, останній скинув продавчині посилання, за яким вона перейшла. З’ясувалося, жінка заповнила на фішинговому сайті платіжну форму, де вказала дані своєї банківської картки і в результаті з її рахунку зняли понад 10 тисяч гривень.

У таку ж аферу потрапили мешканка Шумська та жителька Тернопільського району. Жінки теж продавали свої речі на одному із популярних сайтів оголошень та перейшли за посиланнями на фішинговий сайт. В результаті  з їхніх карток викрали майже по тисячі гривень.

Ще один потерпілий, житель Тернопільського району, хотів придбати через Інтернет товар. Здійснив передоплату, натомість нічого не отримав, а продавець вимкнув свій телефон.

Відомості за усіма фактами внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 190 ККУ, повідомило Досьє 102.

Читайте також: Інтернет-шахраї зламують акаунти та розсилають повідомлення з проханням вислати гроші

Жителька Тернопільщини втратила 50 тисяч гривень, коли купувала саджанці троянд через Інтернет
 

Як убезпечити себе від шахрайства


Аби убезпечити себе від подібних випадків, переписку з продавцем чи покупцем ведіть виключно на веб-сайті, де здійснюєте замовлення або торгуєте.

Якщо спілкуєтеся через месенджери, не переходьте за іншими посиланнями, які вам надсилають. Під час заповнення платіжних форм у жодному уразі не вказуйте конфіденційні дані своєї банківської картки: PIN-код, термін дії картки, CVV2 або CVC2-код.

Уникайте передоплати при купівлі речей. Оплачуйте товар лише після отримання, огляду та перевірки у відділенні пошти. Не ведіться на низьку ціну товару в порівнянні з аналогами у інших продавців.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:40 Для українців змінили правила перетину корону з Європою з 10 квітня 12:10 Ключі в замку — і авто зникло. У Чорткові затримали чоловіка за викрадення Daewoo Nexia 11:40 Тернополяни ідуть до храмів, щоб вклонитись до Плащаниці: дивіться фото play_circle_filled photo_camera 11:00 16-річного хлопця без свідомості доставили до лікарні після аварії на Злуки Від читача 13:58 Поліція Києва спільно із медійними друзями розпочинає інформаційну кампанію «Не дай себе ошукати» 10:30 До трьох кладовищ у Тернополі 12, 13 та 19 квітня збільшують кількість транспорту 10:08 Графік відключення світла в Тернополі та області на 10 квітня: знову збільшили кількість черг 09:37 Страсна П'ятниця — найскорботніший день року: що важливо знати 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Євгенія Чайки та Ярослава Тишка 08:00 Порядок на Великодні свята в області забезпечуватимуть майже 700 правоохоронців 22:00 Презентували національну туристичну програму для емоційного відновлення — уже є перші учасники з Тернопільщини photo_camera 21:05 Що класти у кошик і що робити з пасками, які не з'їли, розповідає отець Філюк 20:00 Тренується по чотири–п’ять годин на день: історія чемпіонки України зі спортивної гімнастики Єви Збараської 19:00 Петицію про реставрацію пам’ятки на Опільського підтримали. Що мають зробити play_circle_filled 18:07 В Архикатедрі Тернополя звершили Чин умивання ніг капеланам play_circle_filled photo_camera 17:00 Тернополянин Тарас Радь та його тренер отримають грошову винагороду за успіхи на Паралімпіаді 16:10 В Україну повернули тіла тисячі загиблих оборонців 15:45 Загибель дев'ятикласниці на санній трасі: директору спортшколи оголосили підозру 15:15 Прооперували та після розголосу перекваліфікували справу. Що з потерпілим, якого побили на Сахарова 14:45 Сільського голову підозрюють у пошкодженні регіонального парку «Загребелля» — збитки на понад 8 мільйонів photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up